Всеукраинский финал. День второй

29 марта, суббота

Спортивный комплекс "Политехник"

11.00 Спортлидер-3 – ФК 4-3 (Филь, 9', Власович, 22', Рыбчинский, 23', Атаманюк, 32' - Маркитан, 26', 37', 38')

12.00 Княжий Рынок – Рион 3-0 (Чеботарев, 2', 40', Цымбаляк, 30')

13.00 КРИПТО – УВД "Олимп" 1-2 (Василиненко, 25' - Чемерес, 22', Чернов, 26')

Четвертьфиналы:

16.00 Первая лига. ФК - КРИПТО 7-2 (Аляксин, 11', Егорычев, Маркитан, 19', 39', Шиманец, 20', 33', Бойчук, 39' - Кондратьев, 20', Василенко, 21')

17.00 Высшая лига. Спортлидер-3 - УВД "Олимп" 4-4 (1-3 по пенальти) (Атаманюк, 10, 29, Шеремета, 11, Глас, 14 - Согутовский, 13, 24, 25, Кулик, 31)

18.00 Высшая лига. Динамовец - Княжий Рынок 0-4 (Свищ, 2', Цымбаляк, 13', Кузик, 19', Яцишин, 28')

Спортивный комплекс "СКА" (Автор отчетов о матчах - Андрей Гулий)

11.00 Надия – ТГО 2-2 (Хавер 15', 30' - Радько, 17', автогол, Шикера, 31')

Ось і настав час заключного туру групового етапу. Хорівчанам конче необхідна була перемога, але після вилучення у попередньому матчі Шафранського у «Надії» на сьогодні не залишилося жодної заміни. Більш складну ситуацію важко собі уявити. З огляду на це одесити одразу почали застосовувати пресинг, щоб швидше вимотати суперника.Через це волиняни тільки на 6-й хвилині змогли залучити воротаря до атак. Гра проходила в невисокому темпі, що було на руку «Надія», яка взяла тайм-аут для відпочинку аж на 12-й хвилині. На 15-й хвилині формальні господарі відкрили рахунок, але порадіти не встигли, бов наступній атаці після прикрого рикошету від Радька рахунок зрівнявся.
У другій половині зустрічі команди сюрпризів не піднесли: одесити грали першим номером, а хорівчани при перехопленні неспішно намагалися розіграти більшість за допомогою воротаря. На 30-й хвилина «Надія» розіграла більшість і Хавер оформив дубль. Проте знову одразу надійшла відповідь «тепловиків». Банальний простріл з кутового завершився голом Олексію Шикери - 2:2. «Надія» миттєво реагує тайм-аутом. В подальшому йшла гра нервів, адже усі відчували що один гол у будь-які ворота може все вирішити. Можна сміливо казати, що плей-оф для обох команд почалося в останні 9 хвилин гри. Волиняни мали нагоди, щоб вирвати перемогу і зробити справжній подвиг, а одесити декілька разів лише дивом не влучали в порожні ворота. Попри всі намагання обох команд рахунок до кінця матчу не змінився, а це означає, що далі йдуть «ТГО» і «ХІТ», який проводитиме свій матч третього туру одразу після цієї гри.

12.00 Спроба – ХИТ 0-10 (Ксенофонтов, 28', автогол - Борсук А., 7', Медведь, 19', 35', Шувалов, 23', 26', Борсук И., 25', Химяк, 31', Корнейчук, 37', Магда, 38')

Для представників столиці цей матч вирішував питання першого місця у групі, а для нікопольчан просто можливість грюкнути дверима. Судячи з самовіддачі бажання у «Спроби» було хоч відбавляй, але майстерність киян далася взнаки. Свіжий Медвідь віддав ідеально точну передачу з правого флангу на Андрія Борсука – 0:1. От тільки розвинути успіх підопічним Лук’яненка не вдавалося і на 13-й хвилині він взяв там-аут, адже будь-який шалений постріл міг призвести до втрати хиткої переваги. Далі період нереалізації у киян продовжився, наприклад Шувалов з 5-ти метрів зарядить повз або ж Ігор Борсук влучить у поперечину. На 19-й хвилині щастя повернулося обличчям до Дмитра Медвідя, який й змістився з лівого флангу в центр і пробив в ближню «шістку» - доволі комфортні 0:2 на перерву.
Початок другого тайму міг подарувати надію «спробівцям»: Гусаров відібрав м’яч у Корнійчука і чисто вийшов віч-на-віч, але пробив повз. В наступній атаці гра, можна сказати, була завершена. На 23-й хвилині своє вагоме слово сказала знана гармата Дмитра Шувалова, який наразі відзначається в кожному матчі турніру. Потім результативно спрацювала зв’язка братів Борсуків – 0:4. В подальшому голи у ворота Симашка влітали як з кулемета. На 31-й хвилині Олег Лук’яненко вирішив в бойових умовах потренувати гру з 5-м польовим, роль якого почав виконувати Олександр Конійчук. Кияни зупинилися лише на 10-ти забитих голах. Впевнена і спокійна перемога «ХІТа», яка їх виводить в плей-оф з першого місця. До того ж кияни явно зекономили сили перед вирішальними матчами. 10:0 – поки що найбільша перемога у фінальній стадії турніру.

13.00 Эпицентр К – Таможенник 8-0 (Данив, 4', 39', 40', 40', Ярий, 13', 19', 34', Мельниченко, 36')

Надія на плей-оф гнала івано-франківців уперед, тож не дивно, що вже на 3-й хвилині їм вдалося відкрити рахунок. Франківці взяли в облогу ворота «Митника» і у ізмаїльців при щільному пресингу для контргри залишався лише варіант з довгим передачами. Одного разу воротарю вдалося ідеально закинути м’яч на Бутора, але часу на обробку і розвертання воротарю франківців Кернякевичу вистачило, щоб вийти і скоротити кут обстрілу. На 13-й хвилині Ярий тільки-но вийшов після відпочинку, як одразу з 11-ти метрів забив свій черговий гол. На відміну від попередніх ігор, у «Митника» вдосталь ігрового часу отримали ті, хто не грав або майже не грав до цього, але це не допомогло. На 19-й хвилині Ярий забив не дальнім ударом, як зазвичай, а завершив зусилля партнерів з близької відстані – 3:0.
По перерві у представники вітчизняної митниці просто не було шансів навіть дихнути вільно і диво, що вони змогли не пропустити у перші три хвилини, але починаючи з 4-ї все стало на свої місця. За рахунку 0:4 «Митник» мав супршанс забити бодай один гол. Терзі вийшов віч-на-віч, але Русак відбив його удар, Тамбий головою добивав, але воротар якось встиг підвестися і зловити цей удар. Це один з тих моментів, як гідні того, щоб увійти в нарізку дня. Якщо перша четвірка ізмаїльців після відпочинку ще якось могла нав’язати прикарпатцям боротьбу, то рівень другої був значно нижче. На 35-й хвилині Кушецький вийшов 5-м польовим і «будівельникам» вистачило 25 секунд, щоб розіграти гольову комбінацію – 5:0. А в самому кінці гри Данів за 40 секунд встиг забити тричі (!!!). 8:0 – день великих рахунків продовжується.

14.00 Конкорд – Энергетик 2-8 (Нечаев, 17', Бовтуненко С., 35' - Чернега, 10', 20', 32', 38', Пивовар, 18', 19', Повович, 24', Драган, 26')

Почали матч команди доволі рівно, але хтось має відкрити рахунок. Цим хтось став «енергетик» Вадим Чернега, котрий в силовому стилі виграв боротьбу і замкнув простріл. Цей гол заспокоїв лідерів групи. Самозаспокоєння зазвичай до добра не приводить так було і тут. «Дзвіночок» у вигляді удару в стійку від Гончаренка на вінничан не подіяв. Таке заспокоєння Немчаєв використав сповна, обігравши Пивовара і Забодяна, просунувся до воріт і пробив під воротарем 1:1. Чудові індивідуальні дії гравця «Конкорду». Як заспокоїлися – так і вистрілили. Спочатку Пивовар реабілітувався швиденько оформивши дубль, а на останній хвилині Чернега потужно по центру пробив дабл-пенальті, але ворота відбив цей удар у ворота.
На 24-йхвилині Повович поховав усі надії «Конкорду» на позитивний результат. Якщо не щастить, то у всьому і за дві хвилини Дриган забив дуже курйозний гол. Після цього місце у воротах «Конкорду» зайняв польовий гравець Андрій Ніколаєнко, причому на постійній основі. На 34-й хвилині він навіть почав підключатися до атак своєї команди, але до того його вже встигли «розмочити». Трошки позитиву своїм голом п’ятою партнерам додав Бовтуненко, якщо так можна казати за рахунку 2:7. На 38-й Кучеренко заробив друге попередження, а Чернега знову вдало виконав дабл-пенальті. До речі, Вадим на цьому турнірі має 100%-ву реалізацію таких ударів – 3 із 3-х. Вінничани за підсумками групового етапу здобули 9 очок з 9-ти можливих, причому цілком заслужено. Субота виявилась дуже врожайною на розгромні перемоги.

15.00 Матч звезд АФЛУ  3-5 (с участием руководителей команд, региональных ассоциаций, АФУ и тренеров)

16.00 Первая лига. Надия - Таможенник 0-3 (техническое поражение)

17.00 Первая лига. Спроба - Конкорд 3-3 (3-4 по пенальти) (П. Бовтуненко, 13', автогол, Ксенофонтов, 16', Нечаев, 29' - Гончаренко, 3', Линкин, 23', С. Бовтуненко, 24')

Пенальти: Гончаренко (вратарь) – 0:0, Линкин - 1:0, Цымбал - 1:1, Дурнев - 1:1 (вратарь), С. Бовтуненко -1:2, Нарушвина – 2:2, Николаенко – 2:3, Богочаров – 3:3, П. Бовтуненко - 3:4, Ксенофонтов (вратарь) – 3:4

Раунд плей-оф у залі «СКА» почався з матчу між географічними сусідами, щоправда плей-оф у першій лізі. Попри чисельну більшість гравців у заявці «Конкорда», що мало б зумовити перевагу у свіжості, гра відбувалася без явної переваги якоїсь з команд. Андрій Бовтуненко залишив п’ятою м’яч на Гончаренка, той з 8-ми метрів передав привіт опонентам. За 7-м хвилин Андрій Бовтуненко пережив зовсім іншу гамму відчуттів, оскільки зрізав м’яч у власні ворота.Нікопольці дуже вже хотіли здобути першу перемогу у фінальному турнірі. На 16-й хвилині Ксенофонтов провів відкритий урок по грі на позиції стовпа, все як за підручником і 2:1. Криворіжці мали декілька відмінних нагод, коли тільки захисники встигали перекрити політ м’ячу у ворота. Так що перший тайм залишився за «Спробою».
В дебюті другої половини Лінкін замкнув дальню стійку. В цій ситуації «Спробі» варто було б потримати м’яч і заспокоїти гру, але вони швидко пропустили у відповідь. Причому гол вийшов дуже прикрим. Капітан нікопольчан Дурнєв намагався у підкаті перервати передачу, але замість цього дезорієнтував воротаря, а Сергій Бовтуненко тут як тут – 3:2. Через певний час рівність у грі відобразилася і на табло, завдяки зусиллями Володимира Немчаєва. До фінального свистка тривала запекла боротьба, але схилити шальки терезів на свій бік нікому не вдалося. От так в першому ж матчі на вибування все закінчилося лотереєю. Перший удар в серії завершився порятунком воротаря – Андрій Гончаренко не зумів перехитрити Костянтина Сімашка. Всі наступні удари були точними, але в кінці серії нікопольчани самі випустили перевагу з рук: Ксенофонтов і Дурнєв не реалізували 4-тий і 5-тий удари в серії відповідно.
Роман Богаров кращий гравець у складі «Спроби».

18.00 Высшая лига. ХИТ - Эпицентр К 8-2 (И. Борсук, 1', 12', 16', 23', 33', 37', Белей, 5', автогол, Корнейчук, 26' – Данив, 7', Кушецкий, 24')

Кияни одразу закрутили карусель біля воріт «будівельників» і після подачі кутового Ігор Борсук на 1-й хвилині відкрив рахунок.«ХІТ» постійно вдало застосовував високий пресинг чим гасив більшість атакувальних потуг суперника у зародку. На 5-й хвилині Корнійчук зі штрафного з 7-ми метрів зарядив у Белея від якого куля і влетіла в сітку. Інтризі бути! – це Данів з правого флангу потужно пробив і м’яч від ноги воротаря таки влетів у ворота. Початок більш ніж жвавий. «ХІТ» постійно тримав у напрузі воротаря Кернякевича, але одиничні випади «Епіцентра» теж були небезпечні. На 12-й і 16-й хвилинах Ігор Борсук продовжив свою феєрію: спочатку розвернувся на дузіі поклав м’яч у кут, а потім замкнув простріл партнера. Гра рясніла силовою боротьбою, але, на щастя, обійшлося без травм.
Прикарпатці зі старту другого тайму перейшли на гру в більшості, яку встигли добряче потренувати у попередніх матчах, однак кияни просто відмінно захищалися 4 проти 5-ти. Що сказати? Просто сьогодні був день Ігоря Борсука. Капітан киян явно мітить у кращі бомбардири турніру, бо встиг у другій половині гри ще тричі забити, а це подвійний хет-трик. «Епіцентр» на ці труди столичної дружини відповів лише одним голом.

19.00 Высшая лига. ТГО - Энергетик 4-8 (Еременко, 26', 32', Степанов, 28', 36', - Чернега, 7', Пивовар, 12', 26', 34', Мазур, 20', 37', Заводян, 25', Попович, 40')

«На десерт» другого ігрового дня залишився матч між господарями і вінничанами. Ця гра зібрала найбільшу кількість глядачів і гравці не дозволили уболівальникам скучати на трибунах. Інша справа, що одеські фанати явно чекали від своїх улюбленців іншого результату. Спочатку команди розкачувалися, але потім вінничани намацали свою гру. Справедливо, що саме вони і забили. В цій ситуації 90% голу на свій рахунок може записати Костянтин Мазур, котрий обіграв двох захисників і воротаря, а потім викотив м’яч на порожні ворота Вадиму Чернезі. В середині тайму «енергетики» взяли тайм-аут і схоже, що уважно слухали підказки тренера, адже забили вдруге. Одесити самі на себе не були схожі. В останні чотири хвилини господарі нарешті почали намацувати свою гру, але саме в цей момент отримали болючу контратаку і Пивовар технічно перекинув воротаря. 0:3 на користь «Енергетика» після першого тайму – доволі несподіваний результат.
Зі старту другого тайму «тепловики» вирішили переламати хід гри за допомогою гри з 5-м польовим гравцем. Щохвилини біля воріт гостей виникали одна пожежа за одною, але представників Південної Пальміри переслідував тотальний неф арт. Про те, що відбувалося на паркеті краще за все свідчить момент на 22-й хвилині, коли Степанов бив у порожні ворота, але влучив у іншого одесита Шикеру, який лежав на лінії воріт. Сценарій другого тайму приблизно виглядав так: вінничани вириваються вперед з хорошою форою, а потім одесити героїчними зусиллями повертаються у гру. Цей чвертьфінал майже до останнього тримав у напрузі переповнені трибуни. Все стало зрозуміло на 37-й хвилині, коли Мазур оформив дубль і зробив рахунок 4:7. Останній гол «Енергетик» забив майже з фінальним свистком. У цьому багатому на голи матчі особливо хочеться виділити гол капітана одеситів Євгена Єременка на 26-й хвилині, коли він майже з нульового кута зумів пробити воротарю між ніг – кандидат у гол дня.