Всеукраинский финал. День третий. Кто станет чемпионом?

Итак, 30 марта в заключительный день соревнований нас ждут такие матчи:

Полуфиналы, первая лига:

10.00 ФК (Николаев) - Таможенник (Измаил) 3-3, по пенальти 3-4 (Куянов, 7', Маркитан, 6', 14' - Терзи, 24', Шиманец, 30', автогол, Семененко, 34')

Заключний ігровий день відкрив півфінал першої ліги між командою з оригінальною назвою «ФК» і «Митником». Як це часто буває в ранкових матчах, команди довго запрягали, але швидко поїхали. Правда «поїхали» тільки миколаєвці. На 6-й хвилині Маркітан як в більярді низом від стійки низом забив перший гол. Ізмаїльці ще не встигли зрозуміти що пропустили, як довелося вдруге виймати м’яч з сітки. Після такого подвійного удару командам зазвичай необхідний певний час, щоб оговтатись – так було і тут. «ФКшники» суперника не жалкували і вирішили скористатися нагодою, коли «Митник» посипався. За 7-м хвилин Маркітан прибрав суперника і лівою з дуги відправив м’яч за призначенням – 3:0. На цьому цікаві події в першому таймі закінчились, зате у перерві на глядачів чекав сюрприз - група підтримки, що притаманно баскетболу, але не футзалу. Час ламати цю традицію.
На 24-й хвилині Шиманець міг «закривати» гру, але пробив вище з 3-х метрів, а в наступній атаці Тамбіб і Терзі розіграли «стіночку», яку останній і завершив. «ФКшник» особливо не провалювалося, але номінальні гості майже все створене втілили у голи. На 30-й хвилині відбувся автогол Шиманця. Миколаєвці резонно взяли тайм-аут, щоб заспокоїтись. Правда згодом все одно пропустили. Триходівка Терзі-Бутор-Семененко завершилася третім взяттям воріт. До кінця гри залишалося ще вдосталь часу і «ФК» був значно ближче до того, щоб забити 4-й гол. Серія пенальті почалася з двох поспіль порятунків воротаря. Наступний промах стався в останньому ударі серії для «ФК». Олександр Дядев хоч і пробив у кут, але зробив це слабенько, тож Зєнніков став справжнім героєм, адже він зумів відбити два удари в серії. Ізмаїльці створили справжній подвиг і продемонстрували свій дух за що їм честь, хвала і путівка в фінал.

11.00 Конкорд (Кривой Рог) - Рион (Ильичевск) 4-2 (Нечаев, 1', Бовтуненко П., 30', Цимбал, 32', Расторгуев, 40' - Гавриленко, 31', Жадан, 37')

Хлопці з «Конкорду» вирішили не відкладати справу в довгий ящик і вже на 46-й секунді Нечаєв реалізував вихід віч-на-віч. Швидкий гол якось особливо не вплинув на іллічівців, котрі серйозно насідали на ворота Растаргуєва. Гавриленко з 8-ми метрів здавалося бив певно, але воротар зумів відбити цей удар в стійку. На 10-й хвилині Гончаренко на вході в штрафну завалив Свірідова і суддя йому показав червону картку. Чесно кажучи доволі спірне рішення у плані жорсткості. Навіть в більшості «Ріон» не зумів забити і може занести собі в актив хіба що ще одне влучання в стійку. Навіть коли склади вирівнялися не лишало відчуття того, що криворіжці досі грають втрьох. За дві хвилини до кінця у «Конкорду» вичерпався ліміт непробивних порушень, однак Свірідов виконав дабл-пенальті невдало і воротарю не склало труднощів впоратися з цим ударом.
У другому таймі «Ріон» продовжував висіти на воротах «Конкорду», втім не результативно. Натомість після подачі з кутового Бовтуненко головою після невпевненого виходу воротаря зробив рахунок 2:0. Рахунок звісно не критичний, тим паче за 10 хвилин до кінця, однак Азерлян замінив воротаря у «ріонівців». Цей хід одразу дав результат. От тільки за якусь хвилини удар Цимбала у порожні ворота повернув фору +2 «Конкорду». Найнещасливішим «конкордівцем» в цьому матчі був Віктор Рибак, котрий у другій половині тричі влучав у каркас воріт, причому двічі в одній атаці. Іллічівці шукали різні варіанти в атаці і згодом воротарську футболку одягнув Гірка. Гра у більшості дозволила Жадану красиво переправити м’яч у ворота п’ятою, але не більше. За півхвилини до кінця Расторгуєв, окрім впевненої гри у воротах, нагадав про себе ще й результативним ударом у порожні ворота, поставивши крапку у цій грі.

Полуфиналы, высшая лига:

12.00 УВД "Олимп" (Кировоград) - ХИТ (Киев) 0-2 (Корнийчук, 12', Борсук А., 31')

Цей матч був дуже схожим на матч киян проти івано-франківського «Епіцентра». З початку матчу потужний шквал атак і мінімум можливостей для кіровоградців не те, що атакувати, а хоча вивести м’яч за центр поля. Моментів було дуже багато, приміром після удару Химяка м’яч після рикошету влучив у штангу. Столична дружина буквально заперла кіровоградців на їхній половині поля. На 12-й хвилині сталося те, що й мало статися: Корнійчук обіграв опонента і невідпорно пробив під поперечину. До кінця тайму Олександр просто таки мусив оформити дубль, коли його потужний удар здалеку воротар відбив на нього, проте і на повторний удар голкіпер дивом зреагував.
Початок другої половини для силовиків виявився не дуже обнадійливим, оскільки капітан команди Тарас Чемерис вже на першій хвилині отримав повторне попередження. Як це не дивно, але «хітівці» так і не змогли забити у більшості. На 28-й хвилині кіровоградці нарешті мали нагоду, щоб зрівняти рахунок, але Сноров свою дуель у виході сам на сам програв Шульзі. Столичні гравці продовжували плести мережива своїх атак і врешті-решт добилися свого. Медвідь пробив здалеку, але влучив у Андрія Борсука, котрий врятував чужі ворота, втім він швидко зорієнтувався і з розвороту забив – 2:0. За 6-ть хвилин до кінця «олімпійці» випустили «літаючого воротаря», але «ХІТ», як і в попередньому матчі з «Епіцентром» відмінно від захищався проти більшості.

13.00 Княжий рынок (Львов) - Энергетик (Винница) 3-1 (Хлюбко, 1, Батряк, 14, Хлюбко, 40 - Чернега, 12)

Львів’яни, у складі яких зібрана по-справжньому «зіркова» команда, першим ділом взяли під свій контроль м’яч. А от коли на паркеті з’явилася друга четвірка «княжичів», то біля воріт вінничан пішла справжня спека. Апофеозом дійства став удар Хлюбко сходу після передачі з кутового поміж ніг воротарю. За мить Батрян перекинув воротаря, але захисник встиг вибити м’яч з порожніх воріт і завадити другому голу. Вінничани отямилися ближче до середини першого тайму. Спочатку не змогли реалізувати вільний удар, зате потім безлад у штрафному львів’ян завершився ударом Чернеги у порожні ворота. На 14-й хвилині львів’яни продемонстрували зразково-показову комбінацію в дотик за участі усієї команди. Це справжній апофеоз командної гри, хоч зараз бери у підручник. За рахунку 2:1 команди відправилися відпочивати.
По перерві «Княжий Ринок» сам на себе не був схожий. Можливо хлопці вже побачили себе у фіналі і вирішили зекономити сили перед фінальним матчем. Це їм могло вилізти боком, але воротар діяв безпомилково. Майже всю силову боротьбу вигравали «енергетики», а дует Чернега-Мазур постійно тримав в остраху опонентів. На 31-й хвилині Чернега з 10-ти метрів з розвороту перевірив на міцність стійку воріт суперника. Яцишин відповів ударом з лівого флангу у хрестовину. Десь хвилини з 34-ї вінничани, які грали весь поєдинок майже одним складом, фізично підсіли і львів’яни перевели гру в потрібне їм русло. За хвилину до кінця воротар «енергетиків» почав підключатися до атак, однак це завершилося голом Хлюбко у порожні ворота.

14.00 Финал. Первая лига. Таможенник (Измаил) - Конкорд (Кривой Рог) 2-2 (по пенальти 6-5) (Тамбий, 24', 26' - Николаенко, 9', 29')

До пори до часу на паркеті не відбувалося нічого особливого. І нарешті на 9-й хвилині Ніколаєнко низом з 8-ми метрів відкрив рахунок. От тільки на тому криворіжці заспокоїлися. «Митник» просто таки полетів відіграватися і мали для цього всі підстави. Особливо багато проблем своїм опонентам доставляв ВалентиТерзі. Він же і створив кращу нагоду для своїх партнерів, коли зробив діагональ на дальню стійку, однак Тамбій сходу з 2-х метрів пробив повз.
В дебюті другого тайму Тамбій організував собі за допомогою партнерів дубль і за пару хвилин після цього мав ще й хет-трик оформлювати. Ізмаїльці контролювали гру, але біда прийшла звідти, звідки її не чекали: Терзі почав виводити м’яч зі штрафної, а Ніколаєнко це вдало підкараулив – 2:2. На останніх хвилинах «митники», які традиційно майже всю гру провели однією четвіркою, підсіли і «Конкорд» міг вирвати перемогу, але доля розпорядилася інакше. Ізміїльці знову довели матч до серії пенальті. Для визначення переможця командам довелося пробити 12-ть ударів і знову успіх у серії був на боці «митників». Вітаємо їх із золотом!м

15.00 Финал. Высшая лига. ХИТ (Киев) - Княжий рынок (Львов) 2-0 (Корнейчук, 20', Борсук И., 40')

Ось ми і дійшли до головної страви дня – фіналу АФЛУ. Кияни вирішили не відходити від принципів побудови своєї гри у минулих матчах і знову стартували з агресивного високого пресингу. На 6-й хвилині Химяк підібрав м’яч, звільнився від опіки Яцишина і пробив повз з 5-ти метрів. Гострих моментів було небагато, але вийти з-під пресингу львів’яни не могли. Перед самою сиреною на перерву столичній дружині вдалося забити такий важливий перший гол. Химяк прорвався в штрафний і зробив ідеальну передачу на Корнійчука, який з 3-х метрів не мав морального права промазати.
Другий тайм відбувався за тим же шаблоном, що й перший. Медвідь і Химяк мали два момента-близнюка, коли проривалися сам на сам лівим флангом, але обидва програли дуель воротарю. Львів’янам доводилося майже безвилазно сидіти на своїй половині поля. Все ж таки минулорічна участь «ХІТа» у другій лізі чемпіонату України дуже допомогла столичній дружині у плані фізичної готовності (нагадаємо, що там всі ігри тривали по 40 хвилин чистого часу). Хлопці продовжували пресингували увесь матч, чим це і засвідчили. Після 30-ї хвилини у «Княжого Ринку» почали з’являтися напівмоменти, але щоб зрівняти рахунок цього було замало. Необхідно було щось змінювати і на 36-й хвилині «княжичі» випустили Романа Свища 5-м польовим. За хвилину до кінця Ігор Борсук поставив капітанську крапку у матчі. На останніх секундах Хлюбк мав дві супернагоди, щоб хоча б відіграти один м’яч, але не судилося. Вітаємо київський «ХІТ» із заслуженою перемогою у прем’єрному розіграші аматорської футзальної ліги України!