“Спортлідер″-2 – “Uni-Laman”: "дубль" Власовича приносить хмельничанам першу перемогу в сезоні

У рамках 4-ого туру чемпіонату України з футзалу серед команд Першої ліги підопічні Романа Шевчука на власному паркеті здобули вольову перемогу над іллічівським “Uni-Laman”

“Спортлідер-2″ (Хмельницький) – “Uni-Laman” (Іллічівськ) – 3:1 (2:1)

Арбітри: Хомич Олена, Літвінчук Леонід (обидва – Волинська обл.)
Спостерігач арбітражу: Фурман Василь (Чернівці)
Голи: Ярмош (17), Власович (19, 35) – Свиридов (13)

“Спортлідер-2″: Панішев – Філь (кап.), Ярмош, Ковалишин, Лисенко – Хамдамов, Власович, Подлюк, Щербань. Запасні: Рябоконь, Соколюк, Черевко.
Головний тренер: Роман Шевчук

“Uni-Laman”: Рахметов – Коптєв (кап.), Солодов, Лоскутов, Коваленко – Циня, Ємельянов, Долгорук, Мамчич – Фещенко, Якубець, Свиридов, Варванець. Запасні: Кудімов.
Головний тренер: Сергій Бутенко

Попередження: Хамдамов (40)

У п’ятницю, 4-ого грудня, свій черговий поєдинок провів хмельницький «Спортлідер-2». У рамках 4-ого туру чемпіонату України серед команд Першої ліги підопічні Романа Шевчука в рідних стінах зустрічалися із новачком турніру, іллічівським «Uni-Laman».

Розпочався матч з атак хмельничан, які з перших секунд при шаленій підтримці рідних трибун притисли свого опонента до його воріт, розпочавши регулярно створювати гольові моменти біля воріт Рахметова. Відкривати рахунок на табло у матчі повинен був Лисенко, але після скидки від Ярмоша пробив доволі несильно та ще й у «воротарський» кут, тому і не дивно, що Рахметову не склало особливих зусиль в цьому епізоді ліквідувати загрозу. Підопічні Романа Шевчука не «збавляли обертів», і через декілька миттєвостей змінювати нулі на табло міг Філь, але при повному потуранні з боку захисту гостей пробив з близької відстані поруч із стійкою після націленної передачі активного Лисенка від бокової лінії. Підопічні ж Сергія Бутенка діяли переважно другим номером, роблячи ставку на швидкі контрвипади, які в собі несли немало загрози воротам Панішева. Один з них завершувати взяттям воріт цілком міг Свиридов, але рятівником «лідерів» виявився Хамдамов, який в останній момент в підкаті виніс шкіряний снаряд з лінії вже порожніх воріт. Вочевидь, цей епізод став таким собі «тривожним дзвіночком» для хмельничан, які вмить перемістили гру на половину суперника, але втілити свою ігрову перевагу у забиті м’ячі не зуміли. Чудеса воротарської реакції продемонстрував Рахметов, в шпагаті парирувавши «мертвий» м’яч після удару від Подлюка, а згодом команді з Одещини відверто поталанило в епізоді, коли Лисенко із забійної позиції пробив в лічених міліметрах поруч із стійкою. Відоме футбольне правило спрацювало відразу. Після швидкого переходу з оборони в атаку Якубець обіграв на замасі Філя і відпасував у вільну зону на ніким не прикритого Свиридова, який, підробивши м’яч під «робочу» ногу, невідпорно пробив у протихід голкіперу з кута воротарського – 0:1. На куражі «Uni-Laman» міг відразу і подвоїти власну перевагу, однак Панішев на останньому рубежі власних володінь зіграв вище всяких похвал, кінчиками пальців парирувавши «мертвий» м’яч після дальнього удару від Коваленка. За 4.26 до завершення першого тайму Роман Шевчук, аби дещо «сколихнути» своїх підопічних, взяв хвилинну перерву, і це принесло свої плоди. Майже відразу «лідери» грамотно розіграли кутовий удар: Лисенко чудовим пасом «розрізав» захист суперника, знайшовши в центрі карного майданчику гостей ніким не прикритого Ярмаша, якому з кількох метрів залишалося лише переправити сферу у ціль – 1:1. Не встигли гравці «Uni-Lamana» як слід прийти в себе, як вже майже відразу вдруге були змушені розпочинати гру від центрального кола. Відзначимо, що знову успіх «лідерам» приніс вдалий розіграш стандартного положення: Хамдамов з кутового відпасував на набігаючого Власовича, який красиво зльоту пробив точнісінько у праву «дев’ятку» воріт Рахметова – 2:1.

Другий тайм розпочався з атак команди із Іллічівська. Декілька разів хмельничан врятував Панішев, парирувавши дуже і дуже небезпечні удари у виконанні Свиридова та Коптєва, а коли і він вже був безсилим, на допомогу йому прийшла стійка воріт, яка прийняла на себе потужний удар у виконанні Варванця. «Лідери» відповідали швидкими і досить гострими контрвипадами. Один з них завершувати голом повинен був Ярмаш, який після довгого вводу від голкіпера самотужки розхитав правий фланг захисту суперника, і з розвороту пробив у дальній кут – голкіпер проводжав цей м’яч лише поглядом, але на щастя для команди з Одещини, м’яч після удару від Валерія пройшов повз ворота. Через декілька миттєвостей примхлива пані Фортуна посміхнулася і хмельничанам в епізоді, коли Коваленко не влучив у порожні ворота із кількох метрів. Підопічні Сергія Бутенка, яких «лідери» вміло «витискали» подалі від власних воріт, в надії щось змінити, розпочали «стріляти» з дальньої дистанції, але ці удари особливої загрози воротам Панішева не несли. Все ж вирішилося на 35-ій хвилині. Валерій Власович, красивим ударом завершивши вишукану багатоходівку хмельничан, оформив дубль, по-суті знявши усі питання щодо переможця. Головний тренер «Uni-Laman», Сергій Бутенко, відразу взяв хвилинну перерву, після якої на паркет у воротарській футболці вийшов Коптєв. Граючи в чисельній більшості, одесити стали більше контролювати м’яч, але до особливої гостроти справа майже не доходила. Так, згадується дальній удар від Лоскутова, який парирував не без проблем парирував Панішев. Кіпер хмельничан міг відразу і поставити масну крапку у протистоянні, але не зумів вразити вже незахищену ціль. «Uni-Laman» ж розуміючи важкість свого положення, влаштував відчайдушний фінальний штурм воріт суперника, і цілком міг як мінімімум скоротити розрив у рахунку, але знову вище всяких похвал зіграв на останньому рубежі власних воріт Панішев, самовіддано парирувавши два поспіль удари впритул (!) від  Цині і Коптєва.

В підсумку – вольова перемога «Спортлідера-2» із рахунком 3:1, яка стає для команди першою у сезоні, і піднімає підопічних Романа Шевчука на четверту позицію в табелі про ранги. Свій наступний поєдинок «лідери» проведуть наступного тижня на виїзді. Волею календаря на підопічних Романа Шевчука очікує вояж до Києва, де їх суперником буде місцева «Манзана».

Олександр Таран, прес-служба ФК «Спортлідер+»