Підсумки першої ліги. Група Захід.

«Апперкот» (Ковель)

Результат: перемога у Західній зоні, знялися перед другим етапом.

Матчі: 10, перемоги: 8 (з них дві технічних), поразок: 2, різниця м’ячів: 54-28 (50 забитих голів за фактом)
Хто забивав: Іван Данилюк – 8 (19), Володимир Бобилєв – 11, Віталій Кашуба – 8, Петро Мороз – 3, Роман Кузьміч – 3, Іван Портянко – 2, Олександр Портянко – 1, Юрій Романчук – 1, автогол – 1.
Ковельська команда вже не перший сезон грає в другому за силою дивізіоні українського чемпіонату майже одним і тим же складом. Волиняни завжди були на хорошому рахунку в першій лізі. Це підтверджується хоча б тим, що декілька їхніх гравців отримували запрошення від екстралігових колективів, однак через певні обставини цим трансферам не судилося відбутися. «Апперкот» має деяку перевагу домашнього залу, адже він нестандартних розмірів, чим команда і користується. Акцент у грі ковельчани роблять на стандарти, оскільки мають справжніх спеціалістів з їх пробиття. Лідерами команди продовжують бути невтомні Данилюк, Бобилєв, Кашуба і Мороз, на яких якраз і заглядаються колективи з вищого дивізіону. Взагалі було б дуже цікаво подивитися на найсильнішу команду західної зони у другому раунді чемпіонату. Втім через вимушене більш пізнє закінчення чемпіонату «Апперкот» знявся зі змагань, бо віддав перевагу футболу.
Що стосується висвітлення виступів команди, то тут спостерігається повний інформаційний вакуум. Враховуючи, що «Апперкот» 4-й рік виступає у Першій лізі, цю проблему можна було б якось вирішити, але маємо те, що маємо.

«Ураган-2» (Івано-Франківськ)

Результат: 2-ге місце у Західній зоні, 4-те місце у Групі А другого етапу.

Матчі: 16, перемоги: 7, поразок: 9, різниця м’ячів: 70-40
Хто грав, хто забивав: Михайло Зварич – 17 (19), Павло Миколюк – 17 (12), Юліан Горбатий – 17 (10), Мар’ян Пелех – 17 (6), Ігор Корсун – 16 (6), Тарас Рудавець – 16 (5), Антон Лясковський – 16 (5), Василь Баланик – 15 (3), Віталій Біров – 14 (-22), Роман Горпинич – 12 (1), Роман Ярий – 8 (4), Ігор Кушецький – 8 (4), Андрій Цілик – 5 (0), Рустам Рахметов – 4 (-8), Віталій Бухвак – 3 (-5), Юрій Ковельський – 3 (2), Родіон Когус – 2 (0), Орест Боргун – 1 (0), Тарас Королишин – 1 (0), Владислав Васалатій – 1 (0), Василь Кучера – 1 (-3).
Дублю івано-франківського клубу справив дуже пристойне враження своєю грою. Порівняно з попереднім сезоном склад зазнав певних змін, але основа все та ж. Відверто кажучи, в ідеальному варіанті дехто з дублерів вже мав би пробувати свої сили у екстра-лізі. Проте невелика кількість команд у вищому дивізіоні і потужний склад основи «ів» цьому не сприяють. Перед очима стоїть приклад одного з минулорічних лідерів колективу Ореста Боргуна, котрий в цьому сезоні практично не з’являвся на паркеті у складі основної команди та ще й не залучався до дубля. Тобто сезон в Ореста пройшов у такому собі «підвішеному» стані. На другому етапі у певних моментах відчувалася нестача «дядьки-наставника» на паркеті, роль якого до того виконував Роман Ярий, котрий був відрахований із заявки.

Висвітлення виступів команди відбувалося на дуже хорошому рівні – недаремно ж «Ураган» отримав нагороду за найкращу прес-службу від Екстра-ліги. «Ураган-2» має власний розділ на сайті, де можна почитати як про матчі команди, так і про останні новини з його стану.

«ІнБев» (Житомир)

Результат: 3-те місце у Західній зоні, 3-те місце у Групі А другого етапу.

Матчі: 16, перемоги: 9, поразок: 7, різниця м’ячів: 77-76
Хто забивав: Андрій Ткачук - 18, Олександр Школьний – 11, Сергій Литвиновський – 9, Тарас Шпичка – 9, Юрій Коваль – 7, Сергій Чепорнюк – 6, Євгеній Саківський – 4, Роман Киришун – 3, Валерій Директоренко – 3, Іван Чапський – 2, Володимир Мухін -2, В’ячеслав Листопад – 1, Максим Сорокін – 1, автогол – 1.
«ІнБев» - команда-дебютант першої ліги, на яку покладалися величезні сподівання. Склад сформувався зі сплаву місцевих житомирських гравців і київського десанту. «Легіонерів» представляли такі знані майстри, як Тарас Шпичка, котрий встиг пограти за збірні України і Казахстану, Сергій Чепорнюк, який ще недавно розсікав бровку у формі національної команди, а також дует з «Київ-НПУ» - В’ячеслав Листопад-Валерій Директоренко. Та й місцевих гравців зайвий раз представляти не варто – одне ім’я Андрія Ткачука чого варте. Судячи з комплектації команди, у Житомирі намагалися зробити певний прообраз «Буран-Ресурсу». З одного боку результат можна розглядати як позитивний, адже це перший сезон виступів «ІнБева» на такому рівні. З іншого боку, з огляду на залучені кадри, можна зробити висновок, що керівництво мало більш амбітні плани. Отже, виступ команди у дебютному сезоні можна оцінити на тверду «четвірку», бо житомиряни до останнього боролися за вихід у «Фінал чотирьох». Не варто забувати, що половина команди живе в Києва, тож проводити тренувальний процес було досить складно і це безсумнівно наклало свій відбиток на кінцевий результат.
Висвітлення виступів команди відбувалося на місцевих сайтах, крім того було освоєні соцмережі. До того ж, матч «ІнБев» - «Енергія-2» показували в прямій трансляції через інтернет з двох камер. Під кінець сезону у команди з’явився свій непоганий сайт. Видно, що у керівництва є бажання розвитку клубу, а це головне.

«Спортлідер+-2» (Хмельницький)

Результат: 4-те місце у Західній зоні.

Матчі: 10, перемоги: 4 (з них одна технічна), нічиїх: 1, поразок: 5, різниця м’ячів: 33-41 (28 забитих голів за фактом).
Хто забивав: Руслан Шеремета - 7, Віталій Атаманюк – 3, Андрій Хамданов - 3, Олег Ситнік – 2, Сергій Філь – 2, Володимир Сондак – 2, Юрій Малишевський – 1, Артем Глас - 1, Микола Стаднік – 1, Андрій Засенко – 1, Дмитро Михайленко – 1, Олексій Фетько – 1, Дмитро Мартинюк – 1, автоголи – 2.
Хмельницький «Спортлідер+» можна сміливо ставити за приклад більшості українських клубів. У Хмельницькому вирішили не кидатися з «шашкою наголо», а дотримуватися поступального розвитку. Головна команда вже другий рік поспіль виступає в екстра-лізі, а дубль відповідно у першій лізі. Крім того, є третя команда, котра виступала в аматорській лізі, а також дитяча школа. Ще три року тому головна команда Хмельниччини була аутсайдером першої ліги, а сьогодні її дубль став міцним середняком другого за рангом дивізіону в Україні. Позаминулий сезон дубль «лідерів» відверто провалив, а в цьому чинив гідний опір усім своїм суперникам. Хоча заради справедливості варто сказати, що в другому колі до складу «Спортлідер+-2» залучалися гравці «основи». Та навіть попри це прогрес помітний неозброєним оком.

Висвітлення виступів другої команди здійснювалося на високому рівні. «Основа» має власний сайт, тож він і використовувався для інформування про новини зі стану дубля. Правда інформаційна складова до рівня того ж «Урагану-2» поки що трохи не дотягує.

«Енергія-2» (Львів)

Результат: 5-те місце у Західній зоні.

Матчі: 10, перемоги: 4 (з них дві технічних), нічиїх: 1, поразок: 5, різниця м’ячів: 43-50 (45 пропущених м’ячів за фактом).
Хто грав: Богдан Джавала – 8 (5), Віталій Ковальчук – 8 (1), Олександр Косенко – 7 (1), Андрій Пітуля – 7 (1), Михайло Грицина – 7 (10), Микола Грицина – 7 (3), Владислав Мазур – 7 (7), Яніс Хіреш – 6 (2), Микола Лещишин – 6 (1), Лямін Хіреш – 6 (1), Анатолій Білик – 6, Тарас Кузь – 5 (8), Олександр Дудаш – 5, Богдан Ліщинський – 3 (1), Юрій Дичаківський – 2, Руслан Мірзаєв – 2, Богдан Стефанків – 2, Степан Струк – 1 (1), Сергій Коваль – 1. У матчах за участі «Енергії-2» суперники також забили 1 автогол.
Перед сезоном команду збирали можна сказати з «нуля». Вийшла «солянка» з гравців першої команди, що мали нестачу ігрової практики, молоді з ДЮСШ «Енергії», а також колишніх гравців дубля. З позитиву слід відзначити, що, не в останню чергу завдяки вдалій грі у дублі, брати Грицини і Тарас Кузь зуміли закріпитися і в «основі». Ще однією цікавинкою стало відновлення кар’єри Олександра Косенка. Головний тренер чинного володаря Кубка України навіть зумів відзначитися в одному з поєдинків. Між стартовою четвіркою і її зміною відчувалася суттєва різниця у класі. Саме це і завадило львів’янам дотягнути до другого етапу. Враховуючи складну фінансову ситуацію у львів’ян, можна зробити прогноз, що дубль знову накаже довго жити.
Як і у решти екстралігових колективів, усі вболівальники могли прочитати інформацію про перипетії баталій за участю дубля «зелено-білих» на офіційному сайті клубу. По домашнім матчам можна було отримати вичерпну інформацію, а от з інформацією про виїзні були проблеми…

«Говерла» (Ужгород)

Результат: 6-те місце у Західній зоні.

Матчі: 10, перемоги: 1 (технічна), поразок: 9 (з них 3 технічні), різниця м’ячів: 24-83 (19 забитих голів за фактом, 73 пропущених м’ячі за фактом).
Хто забивав: Михайло Дудаш – 5, Іван Кузьма – 4, Михайло Головчак – 2, Василь Пиняшко – 2, Олександр Назаренко – 2, Сергій Сидоренко – 2, Віктор Чумак – 1, Євгеній Лукіяник – 1.
Здавалося б ось воно – здійснилася мрія багатьох уболівальників малого м’яча і футбольний клуб організував свою футзальну команду. Перспективи начебто відкривалися непогані, але з втіленням у життя не склалося. Величезна кількість організаційних проблем не могла не вплинути і на гру самої команди. Про що можна казати, якщо з 10 матчів за участі ужгородської команди не відбулися чотири (!!!). Заявку склали гравці молодіжних команд футбольної «Говерли», тож не варто дивуватися поразкам з непристойними рахунками. Хлопці тільки освоювалися в новій для себе обстановці, тож ні нащо претендувати не могли. Будемо сподіватися, що керівництво клубу серйозно поставиться до своєї футзальної команди, адже передумови для звершень на паркеті є, а хоч якогось плану по їх реалізації немає.

Інформаційна підтримка виступів команди у першій лізі здійснювалася на тому ж рівні, що й організаційна, тобто ніяк. Здавалося б є сайт клубу - карти в руки і вперед! Однак про свого меншого брата там чомусь вирішили не згадувати. Слід подякувати хоча б місцевому порталу про футбол Лобда, який час від часу згадував про існування команди з обласного центру у першій лізі.

Андрій Гулій, спеціально для Аматорської футзальної ліги України, www.futsal-amator.com.ua

 Ассоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Чемпіон

1

Херсон Амалтея
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомирська обл. Енергія
7 Одеса МКВ
8 Суми Технологія
9 Черкаси -
10 Івано-Франківськ -
11 Волинь Ковель-Волинь
12 Вінниця Володимир
13 Дніпро Катеринославхліб
14 Кіровоградська обл. Тарасівка
15 Рівне Свиспан-Костопіль
16 Тернопіль ДСО-Поділля
17 Полтава ФК Андріївка
18 Донецька обл. Титан
19 Миколаїв Орексім
20 Бердянськ АЗМОЛ
21 Миколаївська обл. Автолокомотив
22 Луганська обл. Щит
23 Кременчук -
24 Львівська обл. Русин-О
25 Чернівецька обл. Волока
26 Краматорськ -
27 Ужгород Минай


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: