Підсумки першої ліги. Група Схід

«Буран-Ресурс» (Донецьк)

Результат: 1-ше місце у групі Схід, 1-ше місце у групі Б другого етапу, золоті нагороди Першої ліги

Матчі - 18: 13 перемог (1 технічна), 3 нічиї, 2 поразки (1 технічна), різниця м’ячів 82-50 (за фактом 77-45)

Хто забивав: Дмитро Сільченко – 22, Олег Мірошник – 16, Валерій Грицовець – 11, Роман Стрельцов – 8, Валентин Бондар – 7, Олександр Колесников – 3, Віталій Ятло – 3, Олекандр Піхальонок – 2, Сергій Стромілов – 2, Дмитро Волошин – 2, Ігор Москвичов - 1.

Донецька команда вдруге поспіль виграла Першу лігу. Склад порівняно з минулорічним зазнав певних змін, але, попри це, ставка продовжує робитися на ветеранів і вона дає свої плоди. Здавалося б, що після попереднього сезону суперники мали б розкусити бойовиту донецьку команду - але ні. Ветерани показують, що є ще порох у порохівницях, причому багацько. Нам лише залишається здогадуватися на скільки ще його може вистачити. У команді є декілька молодих гравців, однак у всіх важливих зустрічах «погоду роблять» наддосвідчені бійці. Попереду заправляють Дмитро Сільченко і Олег Мірошник, захист надійно «зцементував» Олександр Колесников (наймолодший гравець твердої основи, до речі), ворота «на замку» тримав В’ячеслав Кобець, а Валентин Бондар просто встигав усюди. Проблема чемпіонів в тому, що з кожним роком лідерам усе важче тягнути команду, а молодого поповнення за їхніми спинами поки що не передбачається. Ну і не можна не відзначити відновлення кар’єри кращого українського бомбардира Ігоря Москвичова, яке він відзначив забитим голом.

Про виступи команди можна дізнатися з сайту Футзал Донецьк, де є відео з ігор, відеоінтерв’ю чи результати, але на більше можна не розраховувати. Хочеться, щоб чемпіон Першої ліги мав гідне до свого статусу висвітлення у ЗМІ,

«Моноліт» (Харків)

Результат: 2-ге місце у групі Схід, 2-ге місце у групі Б другого етапу, срібні нагороди Першої ліги

Матчі - 18: 10 перемог (1 технічна), 5 нічиїх, 3 поразки, різниця м’ячів 64-49 (за фактом 59-49)

Хто грав, хто забивав: Олександр Педяш – 17 (19), Дмитро Долгов – 13 (5), Євген Ланко – 13 (4), Максим Панасенко – 13 (3), Костянтин Сколотій – 13 (3), Сергій Малишко – 12 (6), Олександр Мінаєв – 12, Станіслав Моспан – 12, Тарас Рибак – 11 (11), Артем Тарасов – 11 (1), Ярослав Лебідь – 11 (1), Роман Мякота – 9, Євген Кравченко – 7, Андрій Воронько – 6 (5), Тарас Ніконенко – 1, автогол - 1.

Харків’яни після певної паузи повернулися у чемпіонат України, на цей раз у Першу лігу. І ледь одразу не сягнули вершини і були так близькі до неї. Цей сезон так склався, що «Моноліт» весь час опинявся за спиною ветеранів з «Буран-Ресурсу» - спочатку у зоні Схід, а потім і у фіналі. На відміну від донецької команди, у стані харків’ян роблять серйозну ставку на молодь. Непоганий сезон у воротах «будівельників» провів Артем Тарасов. Педяш грає одну з найважливіших ролей у нападі, проявляє лідерські якості Ланко, поступово підтягуються Малишко і Панасенко. Досвідчені Олександр Мінаєв і Костянтин Сколотій направляють молодь у правильне русло. А ще ж є друга команда і ДЮСШ, так що про майбутнє команди можна говорити з упевненістю.

Сайт – обличчя клубу і у «будівельників» воно приємне. Є невеликі огріхи у підрахунку статистики чи заповненні певних розділів, однак загальне наповнення та інформативність відправляє у «нокаут» більшість колег по цеху. З такими сайтом та клубною пірамідою не гріх і в Екстра-лігу піти.

«СумДУ» (Суми)

Результат: 3-тє місце у групі Схід, 3-тє місце у групі Б другого етапу

Матчі - 16: 7 перемог (1 технічна), 3 нічиїх, 6 поразок (1 технічна), різниця м’ячів 60-48 (за фактом 55-43)

Хто забивав: Євген Петраков – 24, Євген Мороз – 6, Андрій Бурдюг – 5, Володимир Саєнко – 4, Руслан Острога – 4, АгілВелієв – 3, Роман Зеленський – 3, Костянтин Сорока – 3, Максим Мисловський – 2, Станіслав Смоляк – 1.

Студентська команда Сергія Пєсоцького зробила серйозний крок назад, порівняно з минулорічним сріблом, однак головною причиною цьому є те, що рівень Першої ліги дещо виріс. Стратегія схожа на «монолітівську»: багато молоді під орудою досвідчених гравців. Проблема в тому, що у того ж «Моноліта» вибудувана власна піраміда, а в Сумах доводиться шукати поповнення лише серед студентів. Роль наставників на полі виконують Володимир Саєнко і Євген Петраков, а у воротах у свої 39 років творить дива Олег Хавренко. У домашніх матчах студенти мають перевагу за рахунок нестандартного майданчика і в цьому сенсі прикро, що в іграх чемпіонату незадіяний чудовий зал академії банківської справи.

Команда вже давно має власний сайт, на якому регулярно висвітлюються усі події з її життя. Звісно, що хотілося б більшого, але в умовах студентського фінансування він виглядає дуже добре.

«Локомотив-2» (Харків)

Результат: 4-тє місце у групі Схід

Матчі - 10: 4 перемоги, 2 нічиї, 4 перемоги, різниця м’ячів 40-40

Хто забивав: Дмитро Шамлі – 8, Євген Клочко – 7, Євген Сірий – 5, Максим Паутяк – 4, Микита Шпигар – 3, Віктор Цой – 2, Дмитро Клочко – 2, Володимир Лоншаков – 2, Дмитро Федорченко – 2, Віталій Кисельов – 2, Дмитро Камеко – 1, Олег Виставной – 1, автогол - 1.

Дубль чемпіона України. Як і у будь-якого дубля, головним завданням команди є виховання зміни основним гравцям. При цьому «Локомотив-2» навіть міг показати і результат, адже до останнього боровся за вихід у другий етап. Регулярну практику після травм, дискваліфікацій, або ж просто через надлишок кадрів у головній команді, тут отримували і гравці «основи» - брати Клочки, Микита Шпигар. А один із зимових трансферів «залізничників» Віктор Цой провів тут майже весь свій харківський етап кар’єри. У поточному складі є гравців, які вже давно стукаються у двері першої команди, або ж мають отримати шанс проявити себе де-інде в Екстра-лізі – Дмитро Шамлі і Олексій Чеканов. Як зазначає один з кращих українських експертів по молодим гравцям Василь Симонов, також варто звернути увагу на Володимира Лоншакова і Максима Паутяка.

Всі команди Екстра-ліги мають власні сайти і «Локомотив» не є винятком, от тільки виступи дубля там згадуються дуже побіжно. Хотілося б бачити значно більше інформації про другу команду.

«Рятувальник» (Ромни)

Результат: 5-те місце у групі Схід

Матчі – 10: 2 перемоги, 1 нічия, 7 поразок, різниця м’ячів: 39-54

Хто забивав: Андрій Анцибор – 12, Дмитро Лойко – 7, Юрій Козаченко – 4, Сергій Ткаченко – 4, Ігор Салівон – 3, Валерій Карацюба – 3, Євгеній Кондратенко – 2, Олександр Ткач - 1, Максим Ганжа - 1, Олег Дубров - 1, автогол -1

Команда «Рятувальник» утворилася лише у 2008 році і в минулому сезоні вирішила дебютувати у чемпіонаті України. Приємно, що в ній грають працівники МНС України. Допомагати рятувальникам вирішили відомий за виступами у «СумДУ» Валерій Карацюба і знаний бомбардир Сергій Ткаченка. Можна з упевненістю сказати, що хоч команда і посіла передостаннє місце, проте, як для дебюту, виступила гідно. По-перше, ромняни потрапили у групу Схід, де «кістяк» склали такі гранди Першої ліги, як «Буран-Ресурс», «Моноліт», «СумДУ», ну а дублі Екстра-лігових колективів завжди могли розраховувати на підсилення з основних команд. По-друге, в усіх матчах «Рятувальник» якщо й поступався, то з різницею не більше ніж в два голи. В сезоні стався хіба що один провал – у Харкові, де «Локомотив-2» обіграв «мнсників» з рахунком 11:1. Можна сподіватися, що після здобутого досвіду

«Рятувальник» стане ще міцнішим горішком у наступному сезоні.

Зрозуміло, що таким зайнятим хлопцям не до описування своїх подвигів на паркеті, проте, все ж, варто проводити якусь медіа-підтримку. Наразі маємо лише групу Вконтакте.

«Єнакієвець-2-ДЮСШ-5» (Єнакієве)

Результат: 6-те місце у групі Схід

Матчі - 10: 1 перемога, 9 поразок (1 технічна), різниця м’ячів 29- 55 (за фактом 29-50)

Хто забивав: Ахметшин - 7, Філатов - 7, Чуднов - 4, Крейцберг - 2, Свірідов - 2, ПаулоВітор -1, Тіаго - 1, Вассура - 1, Мельник-1, Тімченко-1, Дерюгін-1, Борисов-1.

«ДЮСШ-5» добре відома на всю Україну – чого варті такі імена її вихідців, як Сергій Дрьомов, Олександр Піхальонок, МансурХаймурзін та багато інших. Приємно, що в цьому сезоні Андрій Новіков повноцінно «влив» школу в структуру «Єнакієвця» і вона отримала статус фарм-клубу, тобто таку потрібну стабільність у фінансовій та організаційній складових. Це дозволило команді повернутися у Першу лігу після однорічної перерви і «обкатувати» молодь на зовсім іншому рівні, ніж просто чемпіонат міста. Микола Хаймурзін, як і завжди, зробив ставку на підготовку резерву, тож основу склали гравці 1993-1996 рр. н. Зрозуміло, що й тут не обійшлося без залучення гравців першої команди, де була серйозна конкуренція. Колориту додавало і те, що в складі «Єнакієвця-2-ДЮСШ-5» в деяких матчах грали бразильці. Ніколи ще до того Першу лігу своєю присутністю не тішили чарівники м’яча. Результат команди невтішний, але завдання у неї зовсім інші. Будемо пильно слідкувати за «ДЮСШ-5», адже не варто сумніватися, що з її стін вийде ще не один висококласний гравець.

Про висвітлення подій з життя команди, на превеликий жаль, говорити нічого. На сайті «Єнакієвця» є лише декілька новин про свій фарм-клуб, а більше ніхто й не виказував цікавості про інформаційну підтримку першолігового колективу. Дуже прикро, що про майбутніх гравців збірних України (а, наприклад, Мануйленко і Свірідов якраз таки вихованці ДЮСШ-5) щось дізнатися немає де.


Андрій Гулій, спеціально для Аматорської футзальної ліги України, www.futsal-amator.com.ua

 Ассоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Старт/Лідер

1

Херсон Амалтея
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомир ФК ІнБев
7 Одеса Епіцентр К Таїрова
8 Суми Lex VSK
9 Черкаси Шевченків край
10 Івано-Франківськ
11 Волинь 18/11/2017
12 Вінниця
13 Дніпро Катеринославхліб
14 Кіровоградська обл.
15 Рівне Рівнегаз
16 Тернопіль 18/11/2017
17 Полтава 19/11/2017
18 Донецька обл. Вікторія
19 Миколаїв
20 Бердянськ АЗМОЛ
21 Миколаївська обл.
22 Луганська обл.
23 Волинська обл.
24 Закарпатська обл.
25 Чернівецька обл.
26 Краматорськ
27 Ужгород


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: