Перша ліга: перші підсумки, перша частина

Майже два місяці минуло зі старту футзального чемпіонату в першій лізі. Перед новорічною паузою Аматорська футзальна ліга України підбиває перші підсумки.

Наш журналіст Андрій Гулій поцікавився у представників команд першої ліги:

1. З проблемами якого характеру довелося зіштовхнутися при підготовці до цього сезону?
2. Що вас спонукало заявитися у першу лігу? (тільки для команд-новачків)
3. Як оціните першу половину сезону для своєї команди?
4. Чи можливі зміни у складі команди?
5. Які завдання поставлені на другу половину сезону?
6. Як оціните рівень організації та висвітлення турніру у першій лізі?

Рудольф Бехер, головний тренер «Говерли» (Ужгород), зона Захід

1. Лише з фінансами – не були дотримані домовленості. Усі гроші платилися із запізненням, наприклад, мені треба була почати тренувати з літа, а я почав лише за 20 днів до початку чемпіонату. Це при тому, що люди переходили футболу у футзал – це просто нереально. Тому зрозуміло, що ми пропускали по 19-ть, 15-ть голів.

2. Це була не наша пропозиція, а ініціатива йшла з Києва, де нам це і запропонували. Вони зробили нам пропозицію, а я запитав у Олександра Шуфрича – він сказав: «Гайда!». От так усе і закрутилося.

3. Для нас негативно, але ми не могли виступити краще, бо гравці не підготовлені. Загалом, то все було нормально і суддівство теж. Нас добре приймали на виїзді і ми усіх гарно зустрічали, коли були господарями.

4. Не думаю, але будуть задіяні ті гравці, які не могли до цього грати через різні причини. Можливо я ще додам пару гравців з дубля футбольної команди, якщо це буде можливо. Однак, знову ж таки, треба переучувати, але будемо старатися. Найголовніше, щоб наш президент Олександр Шуфрич добре фінансував команду. А зі своєї сторони я зроблю так, щоб не було ніяких проблем.

5. В цьому сезоні пізно говорити про якісь завдання. Пограти до кінця, набратися позитивного досвіду, щоб хлопці зрозуміли, що так просто нічого не дається і треба серйозно тренуватися і ще раз тренуватися, хоча вони й мають бажання. Ми і так йшли в першу лігу не за місцями, а пробуватися, набратися досвіду, і побачити як це все робиться. Дасть Бог, якщо все буде добре, у нас буде інша команда і ми будемо серйозніше до цього ставитися. Повторюся, цього року була наче пробна версія, щоб ми знали на майбутнє як вести справи. У нас не було ніяких хибних ілюзій, але треба було це зробити, щоб знати що таке перша ліга і з чим її їдять. І на наступний рік, коли знатимемо що це і як це – тільки вперед!

6. Рівень організації високий і ніяких претензій немає. Видно, що це не «колгоспний футзал» і все «на рівні», існують певні вимоги. Усе так, як має бути. Я ще працюю у службі безпеки футбольного клубу «Говерла» і знаю як усе це має бути. От можу сказати, що усе відповідає такому ж рівню, як і там - ті самі вимоги, ті самі проблеми і ті самі шляхи їх вирішення.

Роман Бірук, віце-президент «Апперкоту» (Ковель), зона Захід

1. На мою думку, у нас у футзалі давно існує одна проблема – він нікому не потрібний, окрім самих футзалістів і пари людей, яким це цікаво. Ніякої допомоги від міської влади не дочекаєшся. А так все те, що й раніше було. В цьому році трішки легше, бо змінилося керівництво в Києві і вони ставляться покраще, ніж попереднє.

3. Для нас все склалося успішно. Мені здається, що рівень команд дещо слабший за минулі роки, а можливо це ми з кожним роком ростемо.

4. У нас всі хлопці місцеві ковельські, які грають у футбол. Декого можливо й дозаявимо, але це будуть футболісти з нашого міста.

5. Ціль - перемогти у кожній грі, а як таких завдань по турніру немає.

6. Рівень висвітлення значно підріс. Можна досить оперативно подивитися результати матчів, проглянути відео того як грають команди з інших зон. Ну і, як я вже зазначав раніше, організація самого чемпіонату в цьому році краще.

Юрій Бойко, головний тренер «Енергії» (Южноукраїнськ), зона Центр

1. Ми остаточно дізналися, що будемо грати тільки перед заявкою на чемпіонат. Через це у нас не було підготовчого збору. Хлопці зіграли у футбол і одразу перемкнулися на футзал.

2. Наше місто Южноукраїнськ раніше мало футбольну команду другої ліги і жіночу баскетбольну команду вищої ліги. У місті є хороші спортзали, а команд не залишилося і мер Євген Кваснєвський у своїй передвиборчій кампанії пообіцяв, що поновить участь футбольної команди у чемпіонаті. Проте вийшло так, що ми заявилися у футзальну першу лігу у зв’язку з тим, що команда стала чемпіоном Миколаївської області.

3. За цей період ми встигли відчути усю серйозність переходу з чемпіонату області у першу лігу. Це великий стрибок, який позначається на результаті команди. Будемо готуватися і підбирати тих людей, які зможуть тягнути цю команду. Найголовніше, що уболівальники приходять дивитися не тільки на нас, а й на суперника. Для міста приємно, що розвивається футзал і є до чого прагнути.

4. Наш президент каже, що в клубі мають грати переважно южноукраїнські гравці. Проте будемо брати хлопців і з сусіднього Вознесенська. Зараз проходить чемпіонат Миколаївської області – звідти теж обираємо гравців, які зарекомендували б себе з кращого боку. Тож будемо переглядати людей і дозаявляти.

5. Як звичайно у перший рік – подивитися хто є хто, перевірити себе на рівні команд, які показують результат і грають у футзал. У нас в принципі футзалістів немає, бо всі з футболу і у березні він знову почнеться. Тоді вже вони постануть перед вибором футболу або футзалу, але це ще залежатиме від керівництва як атомної станції, так і міста, якщо вони будуть ставити за мету розвиток футзалу.

6. Я вважаю, що висвітлення результатів на хорошому рівні. Оперативно можна подивитися склади, авторів голів, порушників. Що ж до організаційних моментів, то нам телефонують з Асоціації і підказують, так що тут теж питань нема. Єдине, що хочу зауважити, так це те, що дисциплінарні покарання за три жовті картки – це дуже мало для футзалу. Є ігри, які проходять по-бойовому, але це не означає, що вони хамські. Думаю, що треба збільшити це покарання хоча б до п’ять карток або ж якось визначати ступінь серйозності порушень. Це контактний вид спорту. Так, 800 гривень – це не багато, але вони все одно впливають на бюджет клубу, який у нас зараз тільки стабілізується.

Валентин Цвелих, граючий тренер «Лукаса» (Кременчук), зона Центр

1. Підготовка у нас пройшла успішно. Ми залишилися в Кременчуці, причому вже другий рік поспіль. У нас не було ніяких проблем, крім того, підсилилися двома гравцями. Вдало провели збори, зіграли у Харкові на турнірі «Kharkiv Open Cup», де й перемогли.

2. В першу чергу амбіції керівництва клубу. У нас вийшло створити хорошу команду з місцевих гравців, адже у нас тільки двоє приїжджих. У минулому сезоні ми грали в чемпіонаті міста, Кубку міста, другій лізі і Кубку України – перевіряли свої сили. Після цього було прийнятно одноголосне рішення про те, щоб перевірити себе на вищому рівні.

3. Добре, що цього року перша ліга розширилася і стала більш «регіональною». Намагаюся слідкувати за усіма іграми в трьох зонах, бо в цьому сезоні виступає багато знайомих. Коли почнеться другий етап, то відсіються суперники, яким ще рано грати у першій лізі, хоча вони все одно молодці, що прийняли таке рішення, - там буде цікавіше. Я бачу, що є 12 боєздатних колективів.

4. Наразі ніяких трансферів не плануємо, бо і так маємо боєздатний колектив. У нас в команді зараз 13 гравців – 2 воротарі і 11 польових, от ними й будемо догравати чемпіонат.

5. Усі ми по життю максималісти і завданням стоїть посісти якомога вище місце, а бажано і виграти, там паче, що це нам під силу.

6. Усі ми чудово знаємо, що нещодавно змінилося керівництво Асоціації і часу пройшло небагато. Є певні погрішності, але сподіваюся і вірю, що нове керівництво на правильному шляху. Думаю, що далі все буде прогресувати і підніметься на інший рівень. Хотілося б, щоб стало побільше кваліфікованих суддів. А загалом, то хотів би усіх привітати з прийдешніми святами і побажати великих перемог!!!

Ігор Калінін, президент «Одеси» (Одеса), зона Центр

1. Не перший і не другий рік існує проблема того, що не впорядковані усі турніри на території міст. Це головна проблема, яка заважає при створенні команди.

3. На сьогоднішній день результат команди прогнозований. Хотілося б більшого, але маємо те, що маємо. Четверте місце після першого кола – це те, на що ми наразі здатні.

4. Так, у нас буде дозаявка на друге коло. Трьох гравців виведемо зі складу, а трьох заявимо.

5. Найголовніше завдання – успішно закінчити сезон, тобто щоб не знятися.

6. В принципі нічого не змінилося. Я безпосередньо спілкуюся з Олегом Лук’яненком, який відповідає за першу лігу. У плані роботи з ним є великий позитив. Він ні в чому не відмовляє, завжди увійде в положення, шукає шляхи виходу з важких ситуацій і т.п. Щодо організації самої першої ліги, то ми приїжджаємо в Кременчук, а там немає електронного табло – це ж елементарна річ! За 3000 гривень можна хоч якесь табло зробити. Є й проблема із залами, але не ми її вирішимо. А от висвітлення набрало рівень , бо тепер можна зайти на один сайт, на інший і щось почитати по першій лізі. Багато команд мають свої сайти і можна подивитися якісь відеоінтерв’ю, анонси, огляди – раніше такого однозначно не було.

Сергій Пісоцький, головний тренер «СумДУ», зона Схід

1. В принципі як таких проблем не було, просто хотілося б підвищитися у класі. В першу чергу, ми завоювали це право. Питання так і залишилося відкритим, бо фінансування тільки одного університету нам вистачає тільки для першої ліги, а для екстра-ліги потрібні зовсім інші гроші. Нам не вдалося знайти спонсора і підготовка велася саме до першої ліги.

3. Ми зробили певні висновки. Ви самі розумієте, що команда не може протягом кількох сезонів триматися у верхній частині першої ліги і весь час завойовувати призові місця. Просто мотивація у футзалістів трохи знижується, адже люди не можуть реалізовувати свої можливості. Підвищення у класі дало б великий поштовх для розвитку футзалу на Сумщині. Оскільки наша команда декілька років поспіль ставала призером, а наступного кроку не було, то ми трохи переглянули свої плани. У нас переважно молодь і ми підсилилися декількома досвідченими гравцями.

4. Задача – зайняти перших три місця, але основна боротьба попереду. Основні матчі припадають на зимові свята, тому доведеться приділити багато уваги тому, щоб якось відсвяткувати і водночас тримати команду в тонусі.
Про завдання на весь сезон говорити ранувато, бо є певні проблеми із затримками у фінансах. Намагаємося працювати із молоддю, з другою командою , підживлювати її. Сподіваємося на те, що Сумщина давно грає у футзал, у нас були представники у вищій лізі та й ми там грали, так що сподіваємося, що знайдеться спонсор або все ж таки керівництво і області, і міста відгукнеться на наші прохання. Також надіємося і на АФУ, що буде зроблена робота спільно з «Екстра-лігою», щоб провести круглі столи з керівниками області, щоб можна було вирішити проблему і команда від міста грала в екстра-лзі. Тим паче, зараз такий час, що екстра-ліга потребує кількісного розширення. Я не думаю, що наша команда буде виглядати дуже слабко, бо досвіду у чотири роки виступів у «вишці» має вистачити, щоб ми гідно представляли свій край в елітному дивізіоні.

5. Я поки що не бачу сильних змін. Хіба що можу сказати, що в цьому році трохи зменшилися витрати на роз’їзди, а також судді приїжджають не з віддалених районів України, а десь з Харківської області, Києва – у цьому плані полегше. Асоціація відгукнулася на наше прохання. Що стосується регламентних норм, то може і є певні непорозуміння, але вважаю, що це все усувається в робочому порядку. Про підсумки роботи можна говорити по закінченню сезону, а зараз все рухається більш-менш нормально.
Раніше було дуже важко подивитися результати матчів першої ліги, а зараз йде дуже хороше висвітлення на сайтах «Моноліту» і «Лукасу», є можливість подивитися матчі центральної зони. В цьому плані є зрушення. Я із задоволенням переглядаю огляди матчів і маю уявлення про інші команди. Західної зони чомусь немає – не знаю чому. Може там до команд інтерес поменше. А от в центральній і східній зоні все на виду і всі відео викладають як на сайтах Асоціації, так і на сайтах клубів, у тих, у кого вони працюють.

Ігор Салівон, граючий тренер «Рятівника» (Ромни), зона Схід

1. Напевно, як у більшості команд, фінансові негаразди, але це наше особисте. А так особливих проблем не було.

2. Ми чотири роки брали участь у чемпіонаті Сум з футзалу, причому в останні три роки були у призерах. Тому з керівництвом вирішили вийти на новий рівень і спробувати на ньому свої сили.

3. Результат поки що незадовільний, а от якістю гри я, як тренер, задоволений. Ми гідно виглядали в останній грі в Донецьку і могли вивезти звідти очко. Нам трохи не вистачає ігрового досвіду, але думаю, що друге коло буде простіше, бо у нас буде більше домашніх матчів, так що будемо наздоганяти суперників.

4. Так, можливі. Зараз розглядаємо варіанти і на друге коло підсилюватися будемо однозначно.

5. Взагалі на цей рік конкретних завдань керівництво не ставило. Основне зараз – гідно зіграти, перш за все у домашніх матчах. На наступний сезон вже будемо ставити завдання і намагатися їх виконати.

6. Нам немає з чим порівнювати. Якби ми не перший рік грали, а так… Наразі нас усе влаштовує і усім задоволені. Будемо грати, а далі буде видно що і як.

Андрій Гулій, спеціально для Аматорської футзальної ліги України (futsal-amator.com.ua)

Фото Ігора СупкарьоваАссоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Старт/Лідер

1

Херсон Амалтея
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомир ФК ІнБев
7 Одеса Епіцентр К Таїрова
8 Суми Lex VSK
9 Черкаси Шевченків край
10 Івано-Франківськ
11 Волинь 18/11/2017
12 Вінниця
13 Дніпро Катеринославхліб
14 Кіровоградська обл.
15 Рівне Рівнегаз
16 Тернопіль 18/11/2017
17 Полтава 19/11/2017
18 Донецька обл. Вікторія
19 Миколаїв
20 Бердянськ АЗМОЛ
21 Миколаївська обл.
22 Луганська обл.
23 Волинська обл.
24 Закарпатська обл.
25 Чернівецька обл.
26 Краматорськ
27 Ужгород


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: