Епіцентр К3-Моноліт 2-2. Київ знову гостинний до «Моноліта»

Харків`янам в цьому сезоні щастить на поїздки у Київ. В 1/16 Кубку України харків'яни обіграли «Київ-НПУ» 5:3, а на наступній стадії «будівельники» в серії пенальті здолали по «ХІТ» 3:3 (5:3 по пен.). Киянам, щоб зберегти хоч якісь шанси на проходження далі було необхідно виграти з різницею в 3 голи. Матч мав вийти дуже цікавим, а «родзинку» додавало те, що і Віталій Чернишов і Олег Шайтанов пройшли школу Станіслава Гончаренка.

Спочатку команди приглядатися одна до одної. Перший удар в матчі відбувся аж на 5-й хвилині у виконанні Дениса Сандецького. Після цього команди «ожили», щоправда м’яч весь час перебував в ногах столичної дружини.

Одразу після цього кияни могли відкрити рахунок. Жук прорвався справа і Романовський у силовій боротьбі з Долговим зумів закинути м’яч у поперечину. А от представники першої столиці з мінімуму витиснули максимум і реалізували чи не єдину свою нагоду за весь перший тайм: після дальнього закидання Долгов опинився сам-самісінький у штрафному господарів і спокійно головою змусив ігровий снаряд затріпотіти у сітці воріт.

Хід гри цей гол не змінив, оскільки м’яч рідко надовго затримувався у гостей. Киянам же повністю використати козир володіння не дозволяв високий відсоток браку, тим не менш моменти вдавалося створювати. Романовський ударом з правого флангу перевірив реакцію воротаря, а потім активністю відзначився молодий Жук. Спочатку кияни закрутилди відмінну комбінацію, коли так закрутили опонентів, що вся ліва половина поля представників першої столиці опинилася вільною (!!!). З цієї зони пішла діагональ в штрафний на Жука, але Тарасенко вчасно скороти кут обстрілу. За 4 хвилини Жук з боями прорвався крізь двох суперників і з дуги у боротьбі пробивав, але знову не переграв воротаря.

Взагалі слід відзначити, що хоч про атаку «Моноліт» в першому таймі майже не думав, зате в обороні грав дуже уважно, комбінуючи зонний захист і гру кожен з кожним. «Блакитно-жовті» нагадали про себе хіба що на останній хвилині, коли Ланко з центра поля намагався перекинути воротаря.
У роздягальні представники столиці явно отримали необхідний заряд і з перших хвилин обрушили лавину ударів на ворота гостей. Тарасенко витягнув з «дев’ятки» дальній удар Смоловика, але лише відстрочив неприємності. За якісь лічені секунди киянам вдалося забити двічі і перевернути ситуацію в матчі догори дригом. Спочатку Шклярук вибив сферу майже з рук воротаря, а Таразевич проштовхнув її з півметра у ворота, а за мить після дальнього закидання Сандецький ефектно з льоту перекинув воротаря – 1:2.

Такий емоційний сплеск мав би дозволити «центровикам» довести різницю до потрібної, натомість у гру «увімкнулися» гості. І ось уже Рибак прострілює справа, а Долгов стоячи біля воротаря зумів переправити цю передачу у стійку. Обидві команди почали застосовувати високий пресинг, гра проходила на високих швидкостях і хоч моментів не виникало, проте дивитися було дуже цікаво.
На 33-й хвилині Рибак закручував м’яч зліва з дуги у дальній кут, однак Максименко свою робою зробив на відмінно. За 5-ть хвилин до кінця, як і в кінці першого тайму, на паркеті з’явився Мінаєв.

Молодим підопічним Чернишова якраз був потрібен досвідчений боєць на останні хвилини.

Останні хвилини активніше проводили гості і питання було лише одне «коли Олег Шайтанов почне задіювати 5-го?». За 2.26 до кінця Максименко почав допомагати партнерам попереду, але обернулося це двома ударами Тарасенка по порожнім ворота – спочатку в поперечину, а потім результативного. Як зізнався сам герой, він вже й не пам’ятає, коли вражав ворота свого колеги.
«Моноліт» здобув дуже важливе очко і тепер дорога в «Фінал чотирьох» для харків’ян майже відкрита. Щодо киян, то вони занадто багато очок втратили у попередніх матчах і сьогодні просто це все вилізло боком.

«Епіцентр К3»: Максим Максименко – Денис Сандецький, Євгеній Жук, Сергій Романовський, Олег Шуст (к) - Сергій Шевченко, Олександр Таразевич, Микита Шклярук, Євген Смоловик - Костянтин Демиденко. Запас: Сергій Тимошенко (в). Дмитро Бабич, Павло Коротенко, Валерій Калініченко.
Тренер: Олег Шайтанов

«Моноліт»: Артем Тарасов – Тарас Рибак, Олександр Педяш, Дмитро Долгов, Євген Ланко (к) - Максим Панасенко, Сергій Малишко, Костянтин Сколотій, Ярослав Лебідь - Олександр Мінаєв. Запас: Роман Мякота (в) - Станіслав Моспан.
Тренер: Віталій Чернишов

Арбітри: П. Кравцов (Рівне), О. Демянюк (Рівне)

Голи: Олександр Таразевич, 22, Денис Сандецький, 22 – Дмитро Долгов, 9, Артем Тарасов, 39.

Попередження: Сергій Шевченко, 32 - Євген Ланко, 19, Максим Панасенко, 34, Тарас Рибак, 38.

Удари повз ворота: 10 (4) – 9 (2)

Удари в площину воріт: 9 (5) – 4 (2)

Гольові моменти: 14 (8) – 9 (2)