Студенти склали іспит

Перед матчем обидві команди опинилися у скрутному становищі, адже очкові показники після перших двох турів мали вкрай скромні – 0 очок у гостей і 1-не у господарів. В такій ситуації перемога була необхідна обом суперникам, а нічия не влаштовувала нікого.

«Епіцентр К3» одразу позначив свою перевагу, а щоб постійно підтримувати високий темп, Олег Шайтанов постійно проводив зміни, то одиничні, то четвірками. Іноді бувало так, що одна четвірка сумчан проводила ігрового часу стільки, скільки 2,5 зміни киян.
Ініціатива була на боці киян, але 100-вих моментів у них було небагато, а от «студентам» доводилося покладатися на дальні передачі і стандарти.

На 6-й хвилині Жук накрутив справа свого опонента і віддав потенційно гольовий пас, от тільки замість м'яча у воротах опинився Коротенко.Пізніше Шуст мав ще кращу нагоду, коли підсік м’яч над воротарем, але біля порожніх воріт його зупинив Велієв. Попри те, що гості набагато більше уваги приділяли грі в обороні, вони теж мали не гірші, а то й кращі моменти, щоб «розмочити» рахунок.Петраков мав дві найкращі можливості серед партнерів, але Максименко двічі рятував свою команду. Хто ж тоді знав, що свої три Євгеній все одно заб’є?
Тайм плавно йшов до «сухого» закінчення, як несподівано столична дружина привезла собі проблеми у вигляді вільного удару. Розіграш і удар Бурдяга не став проблемою для воротаря господарів, а от добивання невгамовного Петракова виявилося результативним. 0:1 за 2 секунди до перерви – і таке буває.

Після перерві кияни вийшли дещо розслабленими, так наче вони, а не їхні суперники вели в рахунку. Та й після досить обережного першого тайму від сумчан ніхто не очікував такого жвавого початку. Після передачі Бурдюга Петраков сходу з 8-ми метрів подвоює перевагу. Кияни швиденько організовують гол у відповідь: Жук класною передачею в штрафному знайшов Смоловика, а той з 2-х метрів від плеча воротаря таки вколотив м’яч у сітку.

Увесь зал, окрім одного уболівальника, який впродовж усієї гри несамовито підтримував сумчан, явно чекав, що зараз рахунок буде зрівняно. Не так сталося, як гадалося: Зеленський забиває третій, потім слідує втрата у господарів і Смоляк в чистому виході сам на сам зумів потурбувати лише поперечину.

Далі почався силовий футзал з масою боротьби. Смоловик міг оформити дубль і вже бив здавалося напевно – в протихід, але досвідчений Хавренко в шпагаті потягнув, а у контратаці-відповіді Мороз передав четвертий «подарунок» Максименку. Ситуація стала критичною, тож Олег Шайтановвзв тайм-аут, після якого воротар киян пішов допомагати своїм партнерам в атаці.

В усі наступні хвилини все розвивалося за таким сценарієм: киян гостро атакували у більшості, а гості не менш гостро контратакували.

Моменти сипалися як з рогу достатку і якби не майстерність обох стражів воріт, то глядачі побачили б ще принаймні голів з п’ять.
На 35-й хвилині столична дружина буквально вимучила другий гол. Шевченко лише з третього поспіль удару з метра зумів таки забити, бо попередні два дивним чином Хавренко відбив. Воротар в цьому епізоді бився як лев, а захисники мовчки спостерігали. За мить Шайтанов скорочує відставання до мінімуму, а часу було вдосталь.

Начебто все йшло за планом господарів, але нога Петракова в центрі поля зуміла випередити голову Максименка і направила м’яч у порожні ворота – 3:5. Годинник невпинно цокав аж поки за хвилину до кінця Олег Шуст не реалізував пенальті – 4:5. Залишалося трохи більше хвилини і найдосвідченіші гравці киян могли організувати нічию: Шуст віддав в штрафний на Шайтанова, але граючий тренер не зумів розібратися на «п’ятаку» та ще й стояв спиною до воріт. Наступний кадр, який побачили «будівельники» - ігровий снаряд, що котиться в їхні порожні ворота, а це 4:6.

Кияни загнали себе у надскладну ситуацію і мають вигравати усі три наступні зустрічі.Все б нічого, але в цьому сезоні «будівельникам» дуже не вистачає стабільності, тож зробити це буду нелегко. Сумчани здобули важливі три очки і, з огляду на паралельний результат у групі, включилися у боротьбу принаймні за 2-гу сходинку.

«Епіцентр К3»: Максим Максименко – Сергій Шевченко, Микита Шклярук, Євген Смоловик, Олег Шуст (к) - Олександр Таразевич, Олег Шайтанов, Павло Коротенко, Євгеній Жук -Денис Сандецький,Костянтин Демиденко. Запас: Сергій Тимошенко (в), Дмитро Бабич, Валерій Калініченко.
Тренер: Олег Шайтанов

«СумДУ»: Олег Хавренко(к) – Євген Мороз, Володимир Саєнко, Андрій Бурдюг, Євгеній Петраков – Руслан Острога, АгілВелієв, Роман Зеленський, Станіслав Смоляк - Сергій Долбін. Запас: Віктор Кириленко (в).
Тренер: Сергій Песоцький
Арбітри: П. Кравцов (Рівне), О. Демянюк (Рівне)

Голи: Євген Смоловик, 23, Сергій Шевченко, 35, Олег Шайтанов, 35, Олег Шуст, 39 (пен.) – Євгеній Петраков, 20, 21, 38, Роман Зеленський, 26, Євген Мороз, 30, Андрій Бурдюг, 40.

Попередження: Євгеній Жук, 24, Максим Максименко, 24, Сергій Шевченко, 36 - Сергій Долбін, 24,Руслан Острога, 27.
Порушення: 5 (2) – 8 (2)
Удари повз ворота: 17 (7) – 10 (5)
Удари в площину воріт: 23 (8) – 21 (6)
Гольові моменти: 29 (11) – 27 (9)