ЧЄ-2014. Погляд з Києва

Іспанія залишається за бортом змагань!

Ось так непомітно для більшості уболівальників футзалу підходить до завершення чемпіонат Європи з футзалу 2014 року, який став такою світлою плямою на тлі футзальних буднів. Рала на цьому форумі і наша збірна, про результати виступів якої ви знаєте. Підведемо кілька підсумків.
«Уж полночь близиться, а зрелища все нет…» - саме такими словами я б описав виступ нашої збірної на чемпіонаті. Звичайно, те, що ви зараз прочитаєте, може бути незрозумілим вам. Ви можете мати зовсім іншу думку, але як на мене, це очевидні речі.

По-перше, наша збірна абсолютно беззуба в атакувальних діях. Це показала гра з Португалією, де атакуючий потенціал нам був потрібен, як повітря. З чим це пов’язано? На мій погляд, тренерський штаб заздалегідь мав на меті грати від захисту, адже якщо придивитись до віку гравців збірної України – багато з лідерів уже не такі молоді і швидкі. Звичайно, досвід є досвідом, але атака все ж потребує менших цифр у паспорті. Ну і не може збірна, яка хоче на щось претендувати, покидати першість з двома забитими м’ячами при двох пропущених! Це не футбол! Це ФУТЗАЛ!

По-друге, на сьогоднішній день це наш максимум. Я не стверджую, що ми не достойні виходити далі, ніж в 1/4. Та здалось, що саме таке завдання і стояло перед нашими гравцями, не більше і не менше. Чи могло бути краще? Вважаю, що ні, навіть якби ми потрапили на якусь менш сильну збірну. Чи могло бути гірше? Безперечно, адже збірна в обох своїх матчах ходила на грані…

По-третє, і це вже стає правилом для наших збірних не тільки з футзалу, а й з інших видів спорту, боязнь грати. Нажаль, шоу, яким повинен бути футзал, перетворилось у боротьбу за результат. А в такій боротьбі не може бути видовища. Думаю, якби нашій збірній трапились у групу та ж Португалія чи Росія, ми б побачили зовсім інший футзал. А так на нас тиснув результат, який стримував гравців і тренера у якості гри. Погодьтесь, якби ми перемогли своїх суперників, скажемо, 5:0 та 7:0, а потім програли Португальцям 0:24, результат залишився б той же, а розмови були б зовсім інші… Нецікава така збірна, зовсім нецікава…

Але я зовсім не звинувачую Євгена Ривкіна в беззубості. Знаю його Локомотив, який забиває немало і вміє грати в атаці. Просто на даний момент у збірної немає атакувального потенціалу серед підростаючої молоді. І тут згадується заїжджена фраза «зміна поколінь», невже вона почалась і у нас? Якщо ще ні, то вона нам потрібна… але на кого міняти?
Взагалі цьогорічне Євро досить цікаве. Якби ми пройшли злощасну Португалію, то потрапили б на Італію, яка вже у фіналі. А от другий півфінал перевершив усі очікування. Непримиримі суперники, гранди світового футзалу, Іспанія та Росія, видали шалену гру (нам треба у росіян вчитись, кожна гра – шоу!). І вперше за 21 очну зустріч іспанці пішли з паркету переможеними. Тепер на нас чекає фінал між шаленою Росією та італійцями, які н менш заслужено дійшли до фіналу, незважаючи на кризу італійського футзалу в останній час.

Ну а нашим хлопцям залишається побажати натхнення і бажання. Саме цього я особисто і не побачив у грі збірної. Ну не горіли очі у наших гравців, не було тої іскри, яка приводить самих гравців і вболівальників у стан ейфорії, куражу не було. Мабуть, це покоління гравців уже «наїлось», тому треба шукати тих, хто ще голодний…

В’ячеслав Скоропад , прес-служба ФФзКВ лиге участвуют
33 турнира 
1165 команд    14203 игрока
Ассоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Город Чемпион

1

Одесса МКВ
2 Харьков Слобода
3 Кривой Рог Конкорд
4 Херсон Стелс
5 Желтые Воды МАУ МГОК
6 Ровно Свиспан-Горизонт
7 Днепр (Город) Екатеринославхлеб
8 Днепр (Либертад) ФК ПБ
9 Киев Альтернатива
10 Житомирская обл. Атлет
11 Хмельницкий Динамо ГУНП
12 Николаев ИНИСС
13 Винница Сатурн
14 Запорожье АРПИ
15 Кировоградская обл. Новая Полиция
16 Гребинка Оржиця 
17 Ивано-Франк. обл. Виза Вторма
18 Полтава ПЗМС
19 Тернополь Агропродсервис
20 Cумы Краснополье
21 Измаил Таможенник
22 Черкасская обл. Солтекс
23 Николаевская обл. Автолокомотив
24 Луганская обл. ИВТ
25 Волынская обл. Надия
26 Закарпатская обл. Алекс
27 Черновицкая обл. Урожай
28 Краматорск Бахмут-АГРО
29 Ужгород Проспект
30 Бердянск Азовское море
31 Дрогобыч СтаР


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: