В гостях у АФЛУ. Ровно. Наследники Кардинала

Хорошая все-таки традиция – ходить в гости. Сейчас многие уже подзабыли, что это такое, в век современных технологий. А вот администрация Аматорской футзальной лиги Украины, засидевшись дома, решила, что пора бы уже навестить всех участников проекта, так сказать, с неофициальным визитом.

И вот набрались мы терпения, спортивной наглости, билетов на поезда во все направления, и отправились в путешествие по футзальной Украине. Город Ровно совсем недавно присоединился к нашему проекту, а ведь количество желающих играть в футзал здесь зашкаливает! Имеется и свой представитель в Экстра-лиге, который легко собирает аншлаги на свои матчи. Об этом, и не только, нам рассказал организатор местного отборочного этапа Максим Мазурец. Говорят, в Ровно самая вкусная пицца и самые красивые девушки. Мы и это проверили, решив и пообедать, и о футзале пообщаться, и девушек оценить в уютном кафе возле главной футзальной арены города, ДЮСШ-4.

- Максиме, футзальна історія Рівного має не одну славну сторінку. А чим зараз живе Ваше місто?

- Дуже важливим чинником, завдяки якому футзал у рівному має статус одного з ключових масових заходів, є любов вболівальників. На той час, як з футбольної мапи зник ФК «Верес», футзал взагалі став чи не єдиним спортивним видовищем для городян. Дуже приємно, що «Кардиналу» вдалось прийняти участь в Екстра-лізі цього сезону, вболівальники просто в захваті.

Що стосується нашого турніру, то у ньому приймає участь 22 команди. Вже пройшла групова стадія, з кожної групи вийшло по дві команди, розпочинаємо плей-офф.

- В яких умовах грають команди?

- Умови чи не найкращі з-поміж інших турнірів. Граємо в двох кращих залах – СШ №26 та ДЮСШ-4. Гравці дуже задоволені, вболівальники також мають усі умови для того, щоб дивитись матчі, особливо в ДЮСШ-4. Щодо арбітражу, то на матчах працюють представники Екстра- та Першої ліги, також залучаємо арбітрів з великого футболу.

- Кого більше в Рівному – футболістів чи футзалістів?

- Звичайно, гравці після великого футболу переключаються на футзал, у нас виключно футзалістів, як таких, дуже мало.

- Як проходить адаптація футболістів до Правил футзалу?

- Спочатку було складно. Але ми почали проводити для футболістів семінари по Правилам, залучили до цього процесу Голову комітету арбітражі АФУ Юрія Дмитровича Веремчука. Взагалі, дуже хочеться відмітити саме арбітраж – поки що жодної претензії по цьому компоненту гри ми від команд не маємо!

- У якої з команд зараз кращі шанси на перемогу у чемпіонаті? Хто з гравців вразив своєю грою?

- Хочу відмітити три команди – «Комфорт-Сервіс», «Граніт» та «Рівне-112». Перша команда має досвід виступів на всеукраїнському рівні, виступала і на турнірах АФЛУ, і в Кубку України. У другій зібрані колишні гравці «Кардиналу», а щодо третьої команди, то це представники нашої служби порятунку.

Щодо гравців, то найбільш сильно виглядають ті хлопці, які пройшли школу всеукраїнських змагань – Тарас Прислупський, Віталій Тушич, Володимир Сондак. Також у нас є своє невеличке «відкриття» - молодий Андрій Кушнір вже тренується з основою «Кардиналу», Сергій Піддубний дуже задоволений цим гравцем.

- Дитячий та жіночий футзал у Рівному розвинені?

- Жіночий футзал слабко розвинений, знаю лише про існування однієї команди в області. А от діти футзал дуже люблять – у нас є дві спеціалізовані школи СШ №26 та ДЮСШ-4. Часто ми бачимо на матчах чемпіонату юних вболівальників, як дивляться з захопленням на гру старших і мріють стати професійними футзалістами.

- Ви лише перший рік у структурі АФЛУ. Можливо, вже можете виділити якісь недоліки нашого проекту?

- Чесно кажучи, складно знайти недоліки. Для нас усе чудово. Особисто я вперше організовую такий масштабний турнір, тому ваші поради були дуже вчасними. Плюс допомога з ігровим приладдям, м’ячами та манішками, це теж дуже приємно. Радує і оперативність у висвітленні регіональних етапів – сайт працює дуже добре. До речі, наш сайт побудований на основі сайту АФЛУ!

- Максиме, чому Ви зайнялись організацією саме футзальних змагань?

- Насправді, я вбачаю у футзалі великі перспективи. Це дуже динамічний та амбіційний вид спорту, за яким майбутнє. От у нас, в Рівному, багато перспективної молоді, які легко можуть реалізувати себе у футзалі. Взагалі, якщо зібрати усіх перспективних гравців в одну команду, то вийде досить непоганий колектив рівня Першої ліги. Даруйте, але навіть у великому футболі так зробити точно не вдасться, там до професійного рівня треба дуже довго йти…

- Ваш турнір співпрацює з місцевим телеканалом…

- Так, інформація вірна. У нас є домовленості з одним з місцевих телеканалів на висвітлення змагань. Вони показують сюжет про нас у новинах, а фінал нашого турніру готові показати у прямому ефірі! Вважаю, так повинні робити усі регіональні етапи, тоді і футзалу будемо бачити на ТБ більше.

- Що Ви знаєте про фінали АФЛУ?

- Нажаль, у мене не було можливості слідкувати за минулорічними фіналами. Але я дуже багато чув про них від наших гравців, і ці відгуки лише позитивні. Цього року я обіцяю кинути усі справи і приїхати з нашим чемпіоном на фінал, де б він не проходив. Хочеться не лише побачити рівень команд з усієї України, але і поспілкуватись з такими самими організаторами, обмінятись досвідом. Це дуже цікаво і корисно!

- Чому професійний футзал у порівнянні з аматорським занепадає?

- Особисто я вбачаю у цьому лише фінансову складову. У нас не всі команди мають спонсорів, багато хто грає за свої гроші. У професійної команди усе набагато серйозніше, як в плані фінансування, так і в плані інфраструктури. Хоча, чесно кажучи, дуже хотілося б мати у Рівному команду рівня Першої ліги, де б грали виключно наші вихованці.

 

Вячеслав Скоропад, специально для АФЛУ

 Ассоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Старт/Лідер

1

Херсон Амалтея
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомир Атлет-Житомир
7 Одеса МКВ
8 Суми Lex VSK
9 Черкаси Шевченків край
10 Івано-Франківськ
11 Волинь 18/11/2017
12 Вінниця
13 Дніпро Катеринославхліб
14 Кіровоградська обл.
15 Рівне Рівнегаз
16 Тернопіль 18/11/2017
17 Полтава 19/11/2017
18 Донецька обл. Вікторія
19 Миколаїв
20 Бердянськ АЗМОЛ
21 Миколаївська обл.
22 Луганська обл.
23 Волинська обл.
24 Закарпатська обл.
25 Чернівецька обл.
26 Краматорськ
27 Ужгород Минай


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: