В гостях у АФЛУ. Ровно. Наследники Кардинала

Хорошая все-таки традиция – ходить в гости. Сейчас многие уже подзабыли, что это такое, в век современных технологий. А вот администрация Аматорской футзальной лиги Украины, засидевшись дома, решила, что пора бы уже навестить всех участников проекта, так сказать, с неофициальным визитом.

И вот набрались мы терпения, спортивной наглости, билетов на поезда во все направления, и отправились в путешествие по футзальной Украине. Город Ровно совсем недавно присоединился к нашему проекту, а ведь количество желающих играть в футзал здесь зашкаливает! Имеется и свой представитель в Экстра-лиге, который легко собирает аншлаги на свои матчи. Об этом, и не только, нам рассказал организатор местного отборочного этапа Максим Мазурец. Говорят, в Ровно самая вкусная пицца и самые красивые девушки. Мы и это проверили, решив и пообедать, и о футзале пообщаться, и девушек оценить в уютном кафе возле главной футзальной арены города, ДЮСШ-4.

- Максиме, футзальна історія Рівного має не одну славну сторінку. А чим зараз живе Ваше місто?

- Дуже важливим чинником, завдяки якому футзал у рівному має статус одного з ключових масових заходів, є любов вболівальників. На той час, як з футбольної мапи зник ФК «Верес», футзал взагалі став чи не єдиним спортивним видовищем для городян. Дуже приємно, що «Кардиналу» вдалось прийняти участь в Екстра-лізі цього сезону, вболівальники просто в захваті.

Що стосується нашого турніру, то у ньому приймає участь 22 команди. Вже пройшла групова стадія, з кожної групи вийшло по дві команди, розпочинаємо плей-офф.

- В яких умовах грають команди?

- Умови чи не найкращі з-поміж інших турнірів. Граємо в двох кращих залах – СШ №26 та ДЮСШ-4. Гравці дуже задоволені, вболівальники також мають усі умови для того, щоб дивитись матчі, особливо в ДЮСШ-4. Щодо арбітражу, то на матчах працюють представники Екстра- та Першої ліги, також залучаємо арбітрів з великого футболу.

- Кого більше в Рівному – футболістів чи футзалістів?

- Звичайно, гравці після великого футболу переключаються на футзал, у нас виключно футзалістів, як таких, дуже мало.

- Як проходить адаптація футболістів до Правил футзалу?

- Спочатку було складно. Але ми почали проводити для футболістів семінари по Правилам, залучили до цього процесу Голову комітету арбітражі АФУ Юрія Дмитровича Веремчука. Взагалі, дуже хочеться відмітити саме арбітраж – поки що жодної претензії по цьому компоненту гри ми від команд не маємо!

- У якої з команд зараз кращі шанси на перемогу у чемпіонаті? Хто з гравців вразив своєю грою?

- Хочу відмітити три команди – «Комфорт-Сервіс», «Граніт» та «Рівне-112». Перша команда має досвід виступів на всеукраїнському рівні, виступала і на турнірах АФЛУ, і в Кубку України. У другій зібрані колишні гравці «Кардиналу», а щодо третьої команди, то це представники нашої служби порятунку.

Щодо гравців, то найбільш сильно виглядають ті хлопці, які пройшли школу всеукраїнських змагань – Тарас Прислупський, Віталій Тушич, Володимир Сондак. Також у нас є своє невеличке «відкриття» - молодий Андрій Кушнір вже тренується з основою «Кардиналу», Сергій Піддубний дуже задоволений цим гравцем.

- Дитячий та жіночий футзал у Рівному розвинені?

- Жіночий футзал слабко розвинений, знаю лише про існування однієї команди в області. А от діти футзал дуже люблять – у нас є дві спеціалізовані школи СШ №26 та ДЮСШ-4. Часто ми бачимо на матчах чемпіонату юних вболівальників, як дивляться з захопленням на гру старших і мріють стати професійними футзалістами.

- Ви лише перший рік у структурі АФЛУ. Можливо, вже можете виділити якісь недоліки нашого проекту?

- Чесно кажучи, складно знайти недоліки. Для нас усе чудово. Особисто я вперше організовую такий масштабний турнір, тому ваші поради були дуже вчасними. Плюс допомога з ігровим приладдям, м’ячами та манішками, це теж дуже приємно. Радує і оперативність у висвітленні регіональних етапів – сайт працює дуже добре. До речі, наш сайт побудований на основі сайту АФЛУ!

- Максиме, чому Ви зайнялись організацією саме футзальних змагань?

- Насправді, я вбачаю у футзалі великі перспективи. Це дуже динамічний та амбіційний вид спорту, за яким майбутнє. От у нас, в Рівному, багато перспективної молоді, які легко можуть реалізувати себе у футзалі. Взагалі, якщо зібрати усіх перспективних гравців в одну команду, то вийде досить непоганий колектив рівня Першої ліги. Даруйте, але навіть у великому футболі так зробити точно не вдасться, там до професійного рівня треба дуже довго йти…

- Ваш турнір співпрацює з місцевим телеканалом…

- Так, інформація вірна. У нас є домовленості з одним з місцевих телеканалів на висвітлення змагань. Вони показують сюжет про нас у новинах, а фінал нашого турніру готові показати у прямому ефірі! Вважаю, так повинні робити усі регіональні етапи, тоді і футзалу будемо бачити на ТБ більше.

- Що Ви знаєте про фінали АФЛУ?

- Нажаль, у мене не було можливості слідкувати за минулорічними фіналами. Але я дуже багато чув про них від наших гравців, і ці відгуки лише позитивні. Цього року я обіцяю кинути усі справи і приїхати з нашим чемпіоном на фінал, де б він не проходив. Хочеться не лише побачити рівень команд з усієї України, але і поспілкуватись з такими самими організаторами, обмінятись досвідом. Це дуже цікаво і корисно!

- Чому професійний футзал у порівнянні з аматорським занепадає?

- Особисто я вбачаю у цьому лише фінансову складову. У нас не всі команди мають спонсорів, багато хто грає за свої гроші. У професійної команди усе набагато серйозніше, як в плані фінансування, так і в плані інфраструктури. Хоча, чесно кажучи, дуже хотілося б мати у Рівному команду рівня Першої ліги, де б грали виключно наші вихованці.

 

Вячеслав Скоропад, специально для АФЛУ

 Ассоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Чемпіон

1

Херсон Амалтея
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомирська обл. Енергія
7 Одеса МКВ
8 Суми Технологія
9 Черкаси -
10 Івано-Франківськ -
11 Волинь Ковель-Волинь
12 Вінниця Володимир
13 Дніпро Катеринославхліб
14 Кіровоградська обл. Тарасівка
15 Рівне Свиспан-Костопіль
16 Тернопіль ДСО-Поділля
17 Полтава ФК Андріївка
18 Донецька обл. Титан
19 Миколаїв Орексім
20 Бердянськ АЗМОЛ
21 Миколаївська обл. Автолокомотив
22 Луганська обл. Щит
23 Кременчук -
24 Львівська обл. Русин-О
25 Чернівецька обл. Волока
26 Краматорськ -
27 Ужгород Минай


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: