Максим Мазурець: «Футбол – це моє життя!»

Шановні друзі, відвідувачі сайту Рівненської обласної асоціації футболу. Сьогодні ми беремо інтерв’ю у директора чемпіонату аматорської футзальної ліги Рівненщини. Ця чудова людина – Максим Мазурець.

– Доброго дня, шановний Максиме! Дуже вдячна, що Ви знайшли кілька вільних хвилин і погодились поспілкуватись. Нещодавно на сайті АФЛУ з’явилась інформація, а точніше подяка Вам за те, що Ви змогли закрити так звану «білу пляму» Рівненщини, якщо брати до уваги області України, організувавши цей чемпіонат. Невже таких чемпіонатів аматорської футзальної ліги давно не проводилось у Рівному чи області, якщо були взагалі?

– Доброго дня! Так, після різдвяних свят знайшлося трішки більше вільного часу, тому і погодився з вами поспілкуватися. Мені дуже приємно, що на сайті Аматорської футзальної ліги України написали статтю про наш чемпіонат. У Рівному ми вперше проводимо чемпіонат аматорської ліги Рівненщини. Хоча керівники асоціації з Києва ще кілька років тому пропонували таку лігу нашій місцевій федерації футболу, але вона чомусь відмовилася. Наприкінці літа до мене зателефонував керівник АФЛУ і запропонував, щоб я організував таку лігу. Я довго не думав, відразу погодився, тому що ідея створення подібного чемпіонату в мене виникла вже давно, ще близько трьох років тому, коли я почав проводити турніри з міні-футболу та футболу для всіх аматорських команд.

– Як Вам вдалося все організувати? Це ж досить клопітка робота. Хтось, напевне, допоміг й підтримав у цій справі?

– Організувати все було дуже важко. З’являлися люди, які заважали мені це робити. Але я поставив собі за мету, що маю зробити турнір, тому що багато команд та гравців, спілкуючись зі мною, просили його організувати, мотивуючи це тим, що дуже хочеться грати. Якщо я вже взявся за таку ідею, то повинен довести її до кінця. Тому й підключив до цього проекту людей, які мають більший життєвий досвід. Спочатку мені дуже допомагав Ярослав Коломис – людина, яка живе футболом, як і я. Він вже більше 20 років в футболі, і досі пам’ятає, як в свої студентські роки ганяв м’яча з моїм татом та дядьком. Ярослав Дмитрович провів не один такій турнір чи чемпіонат, тому його підтримка була дуже суттєвою. Саме він і познайомив мене з Юрієм Веремчуком – людиною, без якої нашого чемпіонату не було б взагалі. Поспілкувавшись з Юрієм Дмитровичем, я зрозумів, що цей чемпіонат відбудеться. Він, зокрема, сказав: «я чекав, поки хтось зробить такий чемпіонат, і я буду допомагати всім, чим зможу». Так Юрій Веремчук підключив до нашої ідеї В.Засморжука, П.Кравцова, В.Дзюбака і в нас все вийшло. Ми разом змогли запустити цей чемпіонат.

– Максиме, просто так нічого в цьому житті не буває. Щось мало послугувати і зацікавити Вас у його створенні? Що було поштовхом до цього, якщо не секрет?

– Як такий поштовх в організаційних футбольних питаннях мені було дано ще з самого дитинства. Я цікавився цим із раннього віку, в школі, після школи. На майданчиках постійно можна було побачити з м’ячем. Вже у 18 років я створив власну команду і заявив її на чемпіонат району. Я вів цю команду, був її гравцем, тренером, представником і президентом одночасно. Результати були не вражаючими, але головне було те, що ми грали в своє задоволення. До речі, її назва ФК «Дмитрівка». Чому така назва? А тому, що я народився у Дмитрівці, і хочу, щоб моє село знали у всіх куточках області. На другий рік існування команди я підключив нових гравців, спонсорів. Ось тоді ФК «Дмитрівка» й показала хороший результат – ми стали третіми серед 18 команд-учасниць. А вже з 2012 року я почав проводити різноманітні турніри з футзалу та футболу, якими планую займатися завжди.

– Яку мету Ви ставили перед собою, створюючи цей чемпіонат?

– Мета одна — щоб якомога більше людей, зокрема молоді, зацікавити до спорту; щоб вони змагалися в найкращому залі нашого міста; розвивалися та зростали в своїй футбольній майстерності.

– Мені відомо, що у чемпіонаті зіграно вже рівно половину турів. Чи виправдали проведені матчі, та й сама футзальна атмосфера гри, Ваші очікування?

– Звичайно все, що хотіли зробити, не вдалося. Але головне – цей чемпіонат стартував, та вже дійсно зіграно половину турів. Команди задоволенні організацією. Мені дуже приємно чути від них слова подяки за чемпіонат. Ми для них і стараємося. Якщо буде все добре, а воно буде, то наступного року зробимо наш чемпіонат ще цікавішим.

– Це очевидно, що Ви намагаєтеся бути присутнім на всіх матчах?

– Так. Я з усіх 6 турів, зіграних в обох групах, не зміг бути тільки на 5 чи 6 іграх. І то через те, що ігри груп співпадали по часу й фізично не міг бути там і там.

– На Вашу думку, що є основою успіху команди? Перемога залежить від спортивних вмінь гравців, командного духу чи Фортуни?

– Знаєте, перемога залежить від багатьох факторів. Це і командний дух, майстерність гравців, та й Фортуна, без неї ніяк. Є матчі, де може вистачити тільки майстерності гравців для перемоги. А є запеклі ігри, де потрібно, щоб було все: і майстерність, і командний дух, та ще й настрій відповідний.

– Напевне, всі зі мною погодяться, що Ви досить молоді, як для організатора. Невже футбол це і є Ваше життя? Чи просто захоплення?

– Ви правильно кажете. Футбол і є моє життя!!! Футболом я живу все своє життя. Це не тільки захоплення. Захопленням це було, мабуть, ще в шкільні роки. А зараз це набагато більше. Футбол не приносить мені грошей, а є лише задоволення. Буває навпаки – вкладаю свої кошти в проведення турнірів, але ніколи не шкодую про це. Все ж робиться для молоді.

– Розкажіть про свої турніри, які Ви вже провели. Скільки їх було? Ви ж говорите, що з 2012 року організовуєте їх?

– Так. У період з 2012 року я провів вже багато турнірів. Якщо чесно, то вже збився з рахунку скільки точно. Можу лише сказати, що за рік їх близько 20!!! Організовую їх, як у Рівному, на штучних майданчиках чи в залах, так і в своєму рідному селі Дмитрівка (вже 6 років поспіль). Туди з’їжджаються команди з усієї області, та й місцевим жителям це до вподоби. У Рівному я провів Кубок Олега Лужного, куди приїздив сам Олег нагороджувати призерів. Були і кубки, присвячені різним українським державним святам. Також і кубки депутатів – коли депутати допомагали фінансово їх проводити. І хочу сказати, що не всі депутати не піклуються про спорт. Є люди, які дуже допомагають. Також організував у Рівному матч ветеранів «Верес» (Рівне) – «Динамо» (Київ). До нас в місто приїжджали найвідоміші зірки «Динамо»: В.Леоненко, В.Хлус, В.Бесонов, О.Дем’яненко. Та ще багато інших турнірів…

– Що б Ви хотіли додати ще наостанок?

– Наостанок хотів би додати – долучайтеся до наших турнірів, ми відкриті для всіх команд. У нас грають всі охочі. Також готові вислухати ваші побажання на рахунок наших турнірів. Ми стараємося для вас!!! Слава Україні!!!

– Максиме, дякуємо, що поділилися такою цікавою для нас інформацією. Було приємно з Вами поспілкуватися. Бажаємо гравцям команд-учасниць Вашого чемпіонату, без яких і не було б його створено, хороших ігор і перемоги найсильнішим. А Вам – успіхів і процвітання у подальшій футбольній справі та досягнення задуманих Вами висот!!!

Спеціально для сайту РОАФ підготувала прихильниця футболу Ореста КОВТУН

http://futsal.rv.ua Ассоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Чемпіон

1

Херсон Амалтея
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомирська обл. Енергія
7 Одеса МКВ
8 Суми Технологія
9 Черкаси -
10 Івано-Франківськ -
11 Волинь Ковель-Волинь
12 Вінниця Володимир
13 Дніпро Катеринославхліб
14 Кіровоградська обл. Тарасівка
15 Рівне Свиспан-Костопіль
16 Тернопіль ДСО-Поділля
17 Полтава ФК Андріївка
18 Донецька обл. Титан
19 Миколаїв Орексім
20 Бердянськ АЗМОЛ
21 Миколаївська обл. Автолокомотив
22 Луганська обл. Щит
23 Кременчук -
24 Львівська обл. Русин-О
25 Чернівецька обл. Волока
26 Краматорськ -
27 Ужгород Минай


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: