Денис Пашкевич: «На Рівненщині гостро стоїть проблема нестачі залів»

Президент Асоціації футзалу Рівненської області Денис Пашкевич розповів нам про поточний чемпіонат області, виклики, які постали перед молодим керівником, проблеми футзалу в регіоні, співпрацю з «Кардиналом-Рівне», і подальші плани Асоціації.

- Денисе, як Ви оціните старт чемпіонату аматорської ліги Рівненщини? Що вдалося реалізувати із задуманого, а що - поки ні? Чи є якісь відмінності у проведенні  змагань у цьому і минулому сезоні?
- Порівняно з попереднім чемпіонатом, у цьому сезоні ми об’єднали 2 і 3 ліги в одну. Тепер у нас в 1 лізі 12 команд, а в 2 лізі 16 команд. У 1 лізі ведеться відеозйомка всіх матчів, а також ввели номінацію на найкращий гол місяця шляхом опитування на сайті. Вперше були зіграні матчі не в обласному центрі, а в Костополі. Минулорічний чемпіон запрошує команди до себе в гості і дехто пристає на цю пропозицію, тобто росте популяризація футзалу в районах Рівненської області.
Запросили до співпраці нового адміністратора сайту, яка повністю оновила вигляд нашої інтернет-сторінки. Думаю, що рухаємося вперед і в цьому році чемпіонат цікавіший, ніж у попередньому. Зроблено все, що було замислено зробити в цьому чемпіонаті.

- Скільки людей зараз працює в Асоціації футзалу Рівненської області?
- Зараз в Асоціації працюють президент, віце-президент, комітети з організації і проведення змагань, комітет дитячо-юнацького футзалу, дисциплінарний комітет, адміністратор сайту, комітет арбітрів. Ще 9 чоловік у Виконкомі. Тобто загалом десь до 20 чоловік.

- Наявність команди Екстра-ліги в регіоні допомагає чи може навпаки в чомусь заважає?
- Наявність команди в Екстра-лізі допомагає тим, що про футзал у Рівному знають, люди на нього ходять. Наразі намагаємося налагодити співпрацю з президентом «Кардиналу-Рівне» Володимиром Валявкою. Уже домовилися, що Шкільна футзальна ліга U-11 (5-ті класи) буде проводитися під його патронатом. У нас відбулася попередня зустріч за результатами якої було визначено, що клуб у фінансовому плані візьме шефство над цим турніром. У якому вигляді це буде відбуватися – чи то безпосередньо при нагородженні, чи то на фінальному етапі, зараз обговорюється. «Кардинал-Рівне» хоче допомогти, а ми від допомоги ніколи не відмовляємося.

- Тобто ви перебуваєте в стадії налагодження зв’язків?
- Саме так. Їм цікавий дитячий футзал, а нам цікаво все, що стосується футзалу у Рівненській області і будь-яка допомога.

- Як збираєтеся проводити Шкільну футзальну лігу?
- У Рівному буде проведено свій чемпіонат шкільної ліги, а райони області проводитимуть свої власні чемпіонати. Переможці районних змагань і міста Рівного зіграють у фінальній частині, яка відбудеться в обласному центрі. Скільки команд з’їдеться з районів - не знаю, але в Рівному стартуватиме 32 колективи. Сліпим жеребом виберемо пари 1/16 фіналу, потім 1/8 фіналу, 1/4 фіналу, а після того найімовірніше проведемо фінал чотирьох, у якому по коловій системі команди розіграють переможця.

- Скільки команд в цьогорічному чемпіонаті представляють Рівне, а скільки - область?
- В 1 лізі 11 рівненських команд і одна з Костополя – «Свиспан-Костопіль» – минулорічний чемпіон. У 2 лізі теж усі рівненські, а одна команда з Рівненського району – села Біла Криниця, що за 4 кілометри від Рівного. Так що на мапі Асоціації наразі тільки Рівне.

- В чому причина цього?
- Причина, мабуть, в тому , що Асоціація футзалу Рівненської області – дуже молода організація. Незабаром буду виїжджати в райони, дивитися чи є зали, чи буде можливість проводити в районах якісь відбіркові змагання і т.д. Тобто роботи дуже багато, а самому це все не здійснити. Наприклад, якщо брати найближчий район, де може бути розвинутий футзал – це 60 кілометрів від Рівного. Тож якщо їздити звідти команді у Рівне – це великі фінансові витрати.

- Як оціните розвиток футзалу у Рівному і в інших населених пунктах області?
-  В обласному центрі футзал розвинений на належному рівні. Знаю, що в Костополі щорічно проводять футзальний чемпіонат, а в Здолбунові першість на відкритих майданчиках. Про те, що відбувається у більш дальніх районах інформацією не володію, але будемо налагоджувати зв’язки з керівниками районних федерацій футболу.

- Які взагалі фінансові витрати несуть команди-учасниці чемпіонату Рівненщини?
- Внесок команди у 1 лізі - 5000 грн, а у 2 лізі - 4000 грн. За рахунок цих внесків і проводяться змагання: оплачується відеозйомка, робота арбітрів, оренда залів, сайт, нагородження. Команді з Костополя до цієї суми ще варто приплюсувати транспортні витрати.

- Порівнюючи з великими містами сума невелика.
- Проте навіть на такі суми вкрай важко знайти команди, які б хотіли брати участь у змаганнях. Тому поїздка на три дні на всеукраїнський фінал боляче б’є по бюджету наших команд, адже сплачується такий самий внесок, як і на весь сезон, що триває 4-5 місяців. У нас немає команд, які б тримали заводи чи дуже великі спонсори – вони існують завдяки внескам самих гравців. З 28 команд лише десь 4-5 фінансово захищені: «Рівнегаз», «Рівнеоблводоканал»… Це команди при бюджетних організаціях: гравці в них працюють, а профспілки сплачують внески. Решта грає за рахунок внесків гравців. У нас внесок розбитий на дві частини – одна сплачується до нового року, інша – після.

- Чи плануєте запровадити змагання серед ветеранів і жінок?
- Якщо по районам області я хоч з кимось познайомився і щось намагаюся напрацювати, то про жінок не те що нуль інформації, а взагалі мінус. Знаю, що в Костополі є футбольна команда «Родина-Ліцей». У Футбольній федерації зараз перехідний період – змінилися люди. Відбувається реорганізація з громадської організації в громадську спілку, тобто все по-новому – тоді вже  будемо знайомитися. По жінкам ще не розбирався, бо зараз першочергове завдання провести Шкільну лігу. По ветеранам є певні напрацювання. У нас проводиться одноденний турнір 35+. Думаю, що в цьому році запустимо повноцінний чемпіонат серед ветеранів. Поки що невідомо чи це буде турнір з роз’їздами, чи всі зберуться в одному місті. Треба перезнайомитися з усіма, хто тримає ветеранські футбольні команди, і переговорити чи це їм цікаво. Хотілося б і збірну Рівного створити для участі у всеукраїнських змаганнях. Ідеї є, але на їх втілення потрібні чималі кошти.

- Яка ситуація з футзальними арбітрами в області?
- Якщо брати суто футзальних, то в Рівному є двоє арбітрів Екстра-ліги – Павло Кравцов і Володимир Дзюра. Вони обслуговують нашу 1 лігу. Павло Кравцов є головним арбітром змагань і головою комітету арбітрів Асоціації, оскільки він найдосвідченіший суддя. Взагалі 1 лігу у нас обслуговує 4 арбітри, серед яких є одна дівчина. 2 лігу обслуговують ті самі арбітри, а також їм допомагають, скажімо так, гравці-судді, які виступають у 1 лізі і надають допомогу арбітрам.

- Може серед цих гравців-арбітрів є якісь відомі імена, наприклад, Андрій Паршиков?
- На рівненському рівні це відомі люди, але на загальноукраїнському - навряд. Андрій Паршиков свисток у руки точно ніколи не візьме. Зараз Андрій Дмитрович є граючим тренером команди «Рівнеобленерго». Це, мабуть, буде останнє, що Андрій зробить (сміється). Це просто гравці 1 ліги, які, наприклад, влітку обслуговують футбольні матчі у ролі асистентів арбітрів. Футзальних арбітрів катастрофічно не вистачає.

- Є якісь думки стосовно шляхів вирішення цієї проблеми?
- Павло Кравцов щось думає. Торік залучили лише одного молодого арбітра. З 2 лігою він справляється, але треба вчитися і рости. Арбітри у нас переважно з футболу і перелаштовуються на футзал. Суто футзальних арбітрів троє – загадані уже Кравцов, Дзюра і Віктор Самков. Він колись обслуговував матчі Першої ліги України. Самков у нас теж обслуговує 1 лігу.

- Які основні проблеми футзалу на Рівненщині?
- Нестача арбітрів і відсутність залів – це найбільша проблема. У Рівному є тільки два зали – зал ДЮСШ №4, де виступає «Кардинал-Рівне», і зал НВК №26. На наш основний зал дуже великі навантаження – там і гандбол, і баскетбол, і кікбоксинг, і різдвяні бали. Це велика проблема, бо у нас утворилася пауза в два тижні через відсутність залу. На вихідних були свята, а посеред тижня не можна втулитися в розклад. У залі школи грає 2 ліга, бо 1 ліга там грати не може. Він трохи менше стандартних розмірів і для 2 ліги це оптимальний варіант, а у вищому дивізіоні вже не ті критерії.

- Що у Вас в планах на сезон 2018/19?
- В наступному сезоні хотілося б провести на належному рівні чемпіонат області для всіх районів, а також повноцінний чемпіонат серед ветеранів 35+. Ну і дай Бог, щоб у нас в січні все вийшло зі Шкільною лігою.

- Що скажете про проект АФЛУ? Чи є якісь побажання та ідеї щодо його розвитку?
- Якщо говорити про Асоціацію футзалу України, то все влаштовує і видно, що люди працюють над розвитком футзалу. Безпосередньо щодо АФЛУ хочу сказати, що таким областям як наша дуже важко сплачувати внески. Якщо всеукраїнський фінал чи Кубок регіонів будуть проводитися далі, ніж у Києві, то я сумніваюся, що наші представники туди поїдуть. Причина в тому, що треба знайти велику суму на поїздку: сплатити внесок, оплатити проїзд, проживання, харчування гравців. У нас настільки заможних команд, на жаль, немає. Минулого року «Свиспан-Горизонт» їздив і я спілкувався з їхніми представниками, то вони мені казали, що бюджету поїздки їм би вистачило на 2-3 сезони виступів у нашому чемпіонаті. Гроші – це велика проблема. На Рівненщині немає спонсорів і людей, які б тримали футзальні клуби. У зв’язку з цим край не представлений у Першій чи Другій лізі чемпіонату України. На це потрібні кошти, а вкладати у футзал їх зараз ніхто не хоче. А так, загалом, АФЛУ – дуже цікавий проект, великий досвід для футзалістів, спілкування з командами із інших регіонів.

Андрій Гулій, прес-служба АФЛУАссоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Старт/Лідер

1

Херсон Динамо-Заїр
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомир ФК ІнБев
7 Одеса Епіцентр К Таїрова
8 Суми Lex VSK
9 Черкаси Шевченків край
10 Івано-Франківськ
11 Волинь 18/11/2017
12 Вінниця
13 Дніпро Катеринославхліб
14 Кіровоградська обл.
15 Рівне Рівнегаз
16 Тернопіль 18/11/2017
17 Полтава 19/11/2017
18 Донецька обл. Вікторія
19 Миколаїв
20 Черкаська обл.
21 Миколаївська обл.
22 Луганська обл.
23 Волинська обл.
24 Закарпатська обл.
25 Чернівецька обл.
26 Краматорськ
27 Ужгород


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: