Юрий Цибик: "Потрібен законопроект про пільгове оподаткування для структур"

 - Вітаю, Юріє, ваша кар’єра гравця видається досить таки успішною, розкажіть нашим читачам коли почали займатися футзалом, за яких умов це сталося, ваш перший тренер?

Добрий день. В 1997 році розпочав виступи у міні-футболі, де грав на першість м. Львова за команду «ЛатГал» (1997-98 рр.). Як такого тренера в нас не було,гравці самі збирались на ігри. На наступний рік перейшов в команду «Локомотив» (1998-2000 рр.),тренером якої був мій батько. От він і є моїм першим тренером в міні-футболі. - В яких командах грали, які маєте здобутки за цей час?

В 2000 р. перейшов у команду «Прем'єр-Груп», котра в сезоні 2001-2002 виступала в першій лізі чемпіонату України. В 2002 р. перейшов в команду МФК «Тайм» (Львів), яка виступала в 2-й лізі чемпіонату України. Разом з командою пройшов горнило 2-ї та 1-ї ліг і в сезоні 2004/2005 дебютував у вищій лізі чемпіонату України.

В сезоні 2008/2009 років відіграв друге коло чемпіонату України за команду «Кардинал» (на умовах оренди). По закінченні сезону 2008/2009 перейшов у команду першої ліги «Динамо» (Львів), у складі якої став чемпіоном України серед команд першої ліги з міні-футболу, але через слабке фінансування команда припинила своє існування. З 2010 р. є граючим тренером команди «Княжий ринок» (Львів) у чемпіонаті Львівської області з міні-футболу, зараз команда виступає в Аматорській лізі Львова.

З 2011 року почав суміщати виступи за «Княжий ринок» та за команду «Львівгаз» у чемпіонаті Львівської області з футзалу. Багаторазовий чемпіон та призер чемпіонату Львівської області та Аматорської ліги Львова.

- В якій команді граєте на даний час і як довго плануєте ще бути гравцем?

На даний момент є гравцем команди "Княжий ринок". Поки є здоров'я і сили буду займатись улюбленою справою. А там побачимо… - До речі, як ваше здоров’я, пам’ятаю свого часу ви мали проблеми з коліном?

Так в 2013 році мав проблеми в коліном. Довелось на деякий час припинити виступи на майданчику,щоб вилікувати травму.

- Знаю, що віднедавна Юрій Цибик почав тренерську діяльність й тренує аматорські клуби міста, як успіхи у цьому плані?

Найбільші успіхи пов'язані з "Княжим ринком" та "Львівгазом". В 2014 році з "Княжим ринком" навіть виступали у Всеукраїнському фіналі Аматорської ліги в Одесі,де поступились у фіналі теперішньому представнику Екстра-ліги команді "ХІТ". Цього року є також помічником головного тренера у футболі в команді яка приймає участь в чемпіонаті Львівської області. До речі, двоє гравців нашої команди приймали участь у фіналі Кубка Регіонів ФФУ у складі збірної Львівської області(Р.Михальчук та А.Теміров).

- Ваш улюблений гравець та тренер у футзалі?

Улюблених як таких не має... Проте, найкращим гравцем для мене є Олександр Косенко, а тренером - Хав'єр Лосано(в минулому тренер збірної Іспанії). - Поговоримо про сьогодення, як вам теперішній рівень футзалу в Україні? Наскільки він впав у порівнянні з минулими роками й що треба зробити щоб футзалісти не їхали з України, а навпаки хотіли в нас грати?

Найкраще футзал в Україні почав розвиватися з середини 2000-х років, але за останні 3...4роки рівень падає у зв'язку з від'їздом багатьох гравців закордон, зокрема в Польщу і Білорусь де фінансові умови кращі. Нестабільна економічна ситуація в Україні,плюс війна на Сході - це все впливає на розвиток не тільки футзалу,а й загалом спорту в нашій державі.

- На вашу думку, що треба робити з професійним, аматорським футзалом в Україні щоб він почав розвиватися?

Для розвитку професійного футзалу потрібно вкладати гроші, а бажаючих це робити є дуже мало. Аматорський футзал останнім часом добре розвивається.Кожного року проводиться Всеукраїнський фінал, де збирається від 20 до 30 команд з усієї України.

- На мить уявимо, що ви стали керівником аматорського спорту в Україні, які перші п’ять кроків ви б зробили?

Для Аматорського футзалу потрібно : 1. Будувати спортзали. 2. Відкривати штучні майданчики,щоб можна було проводити змагання в літній період часу. 3. Висвітлення турнірів і чемпіонатів засобами масової інформації. 4. Залучати підприємців підтримувати і розвивати футзал. 5. І найголовніше: потрібен законопроект про пільгове оподаткування для структур, які вкладають гроші в розвиток спорту.

- Насамкінець, ваші побажання любителям футзалу й читачам нашого сайту?

Перемог на усіх фронтах й мирного неба над головою.

Ігор Воробус, спеціально для Аматорського спорту УкраїниАссоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Старт/Лідер

1

Херсон Динамо-Заїр
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомир ФК ІнБев
7 Одеса Епіцентр К Таїрова
8 Суми Lex VSK
9 Черкаси Шевченків край
10 Івано-Франківськ
11 Волинь 18/11/2017
12 Вінниця
13 Дніпро Катеринославхліб
14 Кіровоградська обл.
15 Рівне Рівнегаз
16 Тернопіль 18/11/2017
17 Полтава 19/11/2017
18 Донецька обл. Вікторія
19 Миколаїв
20 Бердянськ АЗМОЛ
21 Миколаївська обл.
22 Луганська обл.
23 Волинська обл.
24 Закарпатська обл.
25 Чернівецька обл.
26 Краматорськ
27 Ужгород


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: