Юрий Цибик: "Потрібен законопроект про пільгове оподаткування для структур"

 - Вітаю, Юріє, ваша кар’єра гравця видається досить таки успішною, розкажіть нашим читачам коли почали займатися футзалом, за яких умов це сталося, ваш перший тренер?

Добрий день. В 1997 році розпочав виступи у міні-футболі, де грав на першість м. Львова за команду «ЛатГал» (1997-98 рр.). Як такого тренера в нас не було,гравці самі збирались на ігри. На наступний рік перейшов в команду «Локомотив» (1998-2000 рр.),тренером якої був мій батько. От він і є моїм першим тренером в міні-футболі. - В яких командах грали, які маєте здобутки за цей час?

В 2000 р. перейшов у команду «Прем'єр-Груп», котра в сезоні 2001-2002 виступала в першій лізі чемпіонату України. В 2002 р. перейшов в команду МФК «Тайм» (Львів), яка виступала в 2-й лізі чемпіонату України. Разом з командою пройшов горнило 2-ї та 1-ї ліг і в сезоні 2004/2005 дебютував у вищій лізі чемпіонату України.

В сезоні 2008/2009 років відіграв друге коло чемпіонату України за команду «Кардинал» (на умовах оренди). По закінченні сезону 2008/2009 перейшов у команду першої ліги «Динамо» (Львів), у складі якої став чемпіоном України серед команд першої ліги з міні-футболу, але через слабке фінансування команда припинила своє існування. З 2010 р. є граючим тренером команди «Княжий ринок» (Львів) у чемпіонаті Львівської області з міні-футболу, зараз команда виступає в Аматорській лізі Львова.

З 2011 року почав суміщати виступи за «Княжий ринок» та за команду «Львівгаз» у чемпіонаті Львівської області з футзалу. Багаторазовий чемпіон та призер чемпіонату Львівської області та Аматорської ліги Львова.

- В якій команді граєте на даний час і як довго плануєте ще бути гравцем?

На даний момент є гравцем команди "Княжий ринок". Поки є здоров'я і сили буду займатись улюбленою справою. А там побачимо… - До речі, як ваше здоров’я, пам’ятаю свого часу ви мали проблеми з коліном?

Так в 2013 році мав проблеми в коліном. Довелось на деякий час припинити виступи на майданчику,щоб вилікувати травму.

- Знаю, що віднедавна Юрій Цибик почав тренерську діяльність й тренує аматорські клуби міста, як успіхи у цьому плані?

Найбільші успіхи пов'язані з "Княжим ринком" та "Львівгазом". В 2014 році з "Княжим ринком" навіть виступали у Всеукраїнському фіналі Аматорської ліги в Одесі,де поступились у фіналі теперішньому представнику Екстра-ліги команді "ХІТ". Цього року є також помічником головного тренера у футболі в команді яка приймає участь в чемпіонаті Львівської області. До речі, двоє гравців нашої команди приймали участь у фіналі Кубка Регіонів ФФУ у складі збірної Львівської області(Р.Михальчук та А.Теміров).

- Ваш улюблений гравець та тренер у футзалі?

Улюблених як таких не має... Проте, найкращим гравцем для мене є Олександр Косенко, а тренером - Хав'єр Лосано(в минулому тренер збірної Іспанії). - Поговоримо про сьогодення, як вам теперішній рівень футзалу в Україні? Наскільки він впав у порівнянні з минулими роками й що треба зробити щоб футзалісти не їхали з України, а навпаки хотіли в нас грати?

Найкраще футзал в Україні почав розвиватися з середини 2000-х років, але за останні 3...4роки рівень падає у зв'язку з від'їздом багатьох гравців закордон, зокрема в Польщу і Білорусь де фінансові умови кращі. Нестабільна економічна ситуація в Україні,плюс війна на Сході - це все впливає на розвиток не тільки футзалу,а й загалом спорту в нашій державі.

- На вашу думку, що треба робити з професійним, аматорським футзалом в Україні щоб він почав розвиватися?

Для розвитку професійного футзалу потрібно вкладати гроші, а бажаючих це робити є дуже мало. Аматорський футзал останнім часом добре розвивається.Кожного року проводиться Всеукраїнський фінал, де збирається від 20 до 30 команд з усієї України.

- На мить уявимо, що ви стали керівником аматорського спорту в Україні, які перші п’ять кроків ви б зробили?

Для Аматорського футзалу потрібно : 1. Будувати спортзали. 2. Відкривати штучні майданчики,щоб можна було проводити змагання в літній період часу. 3. Висвітлення турнірів і чемпіонатів засобами масової інформації. 4. Залучати підприємців підтримувати і розвивати футзал. 5. І найголовніше: потрібен законопроект про пільгове оподаткування для структур, які вкладають гроші в розвиток спорту.

- Насамкінець, ваші побажання любителям футзалу й читачам нашого сайту?

Перемог на усіх фронтах й мирного неба над головою.

Ігор Воробус, спеціально для Аматорського спорту УкраїниАссоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Чемпіон

1

Херсон Амалтея
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомирська обл. Енергія
7 Одеса МКВ
8 Суми Технологія
9 Черкаси -
10 Івано-Франківськ -
11 Волинь Ковель-Волинь
12 Вінниця Володимир
13 Дніпро Катеринославхліб
14 Кіровоградська обл. Тарасівка
15 Рівне Свиспан-Костопіль
16 Тернопіль ДСО-Поділля
17 Полтава ФК Андріївка
18 Донецька обл. Титан
19 Миколаїв Орексім
20 Бердянськ АЗМОЛ
21 Миколаївська обл. Автолокомотив
22 Луганська обл. Щит
23 Кременчук -
24 Львівська обл. Русин-О
25 Чернівецька обл. Волока
26 Краматорськ -
27 Ужгород Минай


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: