В гостях у АФЛУ. Дрогобыч. Большой футзал без Дворца спорта

Хорошая все-таки традиция – ходить в гости. Сейчас многие уже подзабыли, что это такое, в век современных технологий. А вот администрация Аматорской футзальной лиги Украины, засидевшись дома, решила, что пора бы уже навестить всех участников проекта, так сказать, с неофициальным визитом.

И вот набрались мы терпения, спортивной наглости, билетов на поезда во все направления, и отправились в путешествие по футзальной Украине. Районный центр Дрогобыч с населением более 100000 жителей любезно согласился принять нашу делегацию. Глава местной футзальной общественности, арбитр Экстра-лиги, а ныне наблюдатель арбитража Первой лиги, Роман Проць, в разговоре с нами не смог не вспомнить всех футзальных событий, связанных с нашей любимой игрой. А посему мы имели уникальную возможность окунуться в воспоминания о том времени, когда грозный «Каменяр» наводил страху на старожилов всеукраинских соревнований…

 

- Романе, Ваш регіон традиційно відноситься до когорти футзальних. Завдяки чому це досягається?

- Цей вид спорту для нашого міста – фактично єдине спортивна розвага. Місто має більше 100000 населення, але воно не розбалуване спортивними заходами. Тому до футзалу відносяться з усією душею!

- Усім відомо, яка ситуація з залом у Дрогобичі (точніше, з його розмірами). Чи є позитивні зрушення у питанні появи Палацу спорту?

- Дрогобич просто таки «задихається» від відсутності Палацу спорту, у нас функціонує лише один спортивний зал на все місто – зал Дитячо-юнацької спортивної школи, який має обмеження як по розмірам, так і по кількості вболівальників, яких можна прийняти. Це наша дуже велика проблема, над якою ми плідно працюємо…

- Як вплинула АФЛУ на кількість команд у чемпіонаті?

- Команд стало більше, але якість гри суттєво знизилась. Це пояснюється бажанням грати у футзал більшої кількості людей, які лише починають свій шлях у цьому виді спорту. Стали частішими випадки неприїзду команд на матчі, оскільки вони розуміли, що перемогти ніяк не вдасться…. Та це все досвід, за який ми вдячні. Будемо робити висновки і працювати далі.

- Чемпіон Дрогобича вже відомий – команда «Галіція» успішно захистила свій титул, не зазнавши жодної поразки. А от хто з гравців став відкриттям цього сезону?

- Звичайно, це вже згадуваний мною Віктор Коссак, кращий бомбардир турніру, та голкіпер Павло Хомин – обидва представляють «Галіцію». А в основному можу виділити всю команду Колледжу нафти і газу (учасник Елітного фіналу АФЛУ останнього сезону), особливо Ігоря Тершака. Серед ветеранів свій високий рівень тримають Іван Ільчишин, Андрій Ніконець, Олег Михайловський, Назар Юрчак – це колишні гравці команди «Каменяр», що грала у Першій лізі. Роман Колток з «Воютичів» - знаний майстер українського футзалу, провів сильний сезон.

- Що стосується дитячого і жіночого футзалу в Дрогобичі…

- Дуже важливу справо зробили в АФУ, розробивши Программу для футзальних ДЮСШ. Тому ми розпочинаємо роботу над відкриттям футзальних відділень у спортивних школах. Але проблема з залами і тут не дає повноцінно розвиватись. Жіночий футзал у нас розвивається на рівні студентському – є команди у Дрогобицькому державному університеті ім. Івана Франка та Дрогобицькому медичному коледжі. Остання – чемпіон району серед навчальних закладів першого та другого рівня акредитації, а дівчата з пед-університету з перемінним успіхом займають призові місця у цих змаганнях, маючи досвід виступів у 1/8 фіналу Кубку України вминулого.

- Як взагалі змінилось життя Вашого чемпіонату з появою проекту АФЛУ?

- Ми ні секунди не сумнівались, коли отримали можливість долучитись до проекту. Завдяки ньому стало цікавіше, у футболістів з'явилась мета – потрапити на всеукраїнські змагання! До того ж, на нагородженні кращий бомбардир Чемпіонату 2015/2016 рр., Віктор Коссак, отримав від АФЛУ футзальні кросівки, це підтверджує – АФЛУ рухається у вірному напрямку, підтримуючи регіони не лише словом, а й ділом!

- Над чим треба працювати АФЛУ у майбутньому?

- Не можу нічого порадити, адже на даний момент мені все подобається. Проект розвивається у правильному напрямку. Інформаційне забезпечення взагалі на найвищому рівні.

- Команда ДКНГ минулого сезону поїхала до Одеси на Елітний фінал АФЛУ. З якими враженнями повернулись хлопці зі змагань?

- Незважаючи на відсутність результату у вигляді нагород, хлопці повернулись додому з дуже позитивними враженнями. Це стосується як рівня суперників, так і рівня організації. Особливо сподобався арбітраж, до якого взагалі не було ніяких питань. Що стосуєтсья фінансової складової, то це питання досить складне, команда витратила чимало коштів. Але це того вартувало…

- Які перспективи футзалу в Україні і світі Ви бачите?

- Однозначно, ми за те, щоб зробити футзал олімпійським видом спорту, це б дуже стимулювало розвиток на всіх рівнях.

- Як збільшити популярність футзалі серед засобів масової інформації?

- Думаю, треба співпрацювати з місцевими ЗМІ, регіональні телеканали з задоволенням будуть транслювати футзальні матчі за наявності відповідних умов. І вже через регіональні ЗМІ виходити на державні телеканали і друковані видання.

- Чому команди в Україні не спішать змінювати свої місцеві змагання на всеукраїнські?

- В нашій країні зараз дуже складна економічна і політична ситуації. Тому є речі, які не дозволяють командам думати в першу чергу про футзал. В першу чергу, проблема полягає у відсутності стабільного фінансування. Команди живуть за рахунок спонсорів, у яких сьогодні настрій хороший, завтра – поганий.

 

Вячеслав Скоропад, специально для АФЛУ

 Ассоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Старт/Лідер

1

Херсон Амалтея
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомир Атлет-Житомир
7 Одеса МКВ
8 Суми Lex VSK
9 Черкаси Шевченків край
10 Івано-Франківськ
11 Волинь 18/11/2017
12 Вінниця
13 Дніпро Катеринославхліб
14 Кіровоградська обл.
15 Рівне Рівнегаз
16 Тернопіль 18/11/2017
17 Полтава 19/11/2017
18 Донецька обл. Вікторія
19 Миколаїв
20 Бердянськ АЗМОЛ
21 Миколаївська обл.
22 Луганська обл.
23 Волинська обл.
24 Закарпатська обл.
25 Чернівецька обл.
26 Краматорськ
27 Ужгород Минай


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: