"ДЮСШ-25 - Легіон ХХІ": погляд батьків (частина 2)

У першій частині нашого матеріалу ми спілкувалися з тренерським складом ДЮСШ-25-Легіон-ХХІ. А тепер поговорімо з батьками - що вони думають про футзал?

1. Як Ви ставитеся до хобі свого сина? Ви його поділяєте чи хочете щоб він займався чимось іншим?

2. Чи хотіли б Ви, щоб ваш син займався цим видом спорту професійно. Як поставитеся до його вибору, якщо він буде саме таким?

3. Як оцінюєте виховання свого сина в цьому середовищі? Які зміни в характері сина помітили?

4. Чи порадили б своїм друзям віддавати дітей в подібні секції?

Роман Мариненко, батько

1. До хобі своїх синів ми ставимося позитивно, навіть намагаємось всіляко заохочувати їх до тренувань, до набуття кращої фізичної форми. Ми вважаємо, що діти повинні займатися тим видом спорту, який подобається їм, а не батькам.

2. Як колишній професійний спортсмен я не бачу в цьому нічого негативного. Вибір за ними.

3. З моменту початку занять спортом я помітив у своїх дітях деякі зміни рис характеру на краще. Вони стали більш організованими, наполегливими, цілеспрямованими. З’явився додатковий стимул до хорошого навчання у школі, розширилося коло друзів, вони стали більш самостійними, відповідальними.

4. Однозначно так. За моєю рекомендацією сусід вже привів свого сина до секції футзалу і вони дуже задоволені. Я і надалі буду рекомендувати цю секцію, бо вважаю, що цей вид спорту є динамічним і розвиваючим, а також я задоволений ставленням тренера до моїх дітей.

Михайло Катеринич, батько

1. До хобі своїх синів я ставлюсь дуже добре, але як до розваги! Я поділяю хобі синів, але не буду проти того, щоб вони займались ще яким-небудь видом спорту.

2. Ні, я б не хотів, щоб мої сини займалися цим видом спорту професійно, бо дуже слабка матеріальна база, а найголовніше - нема належної медичної підтримки, а вони вже зараз потерпають від різноманітних травм. Я не хочу, щоб так було впродовж їхнього життя!

3. Таке середовище дуже сприятливе для доброго виховання моїх синів. Воно формує такі риси характеру, як цілеспрямованість, воля до перемоги, відчуття колективної відповідальності, взаємопідтримка і т.п.

4. Так, я раджу своїм друзям віддавати своїх дітей в подібні секції.

Віталій Деркач, батько

1. Мені подобається, що син займається футзалом.

2. Підтримую, якщо це подобається йому.

3. Син став більш дисциплінованим.

4. Порадив би і раджу.

Наталя Смирнова, мати

1. Ми з чоловіком поділяємо та підтримуємо бажання нашого сина займатися спортом. Рух – це життя.

2. Ми хотіли б, щоб заняття спортом приносили нашому сину задоволення та радість, а також загартовували характер та допомагали у вміння спілкуватися, дружити та підтримувати однолітків. Щодо професійного вибору – час покаже, деякі фактори мають впливати на вибір: здоров’я, здібності, бажання. Треба з розумом оцінювати можливості. Потрібно вміти розрахувати свої сили, щоб не зламатися раніше наміченої цілі.

3. Будь-які заняття – це по-перше праця. Ми із задоволенням спостерігаємо як праця виховує в нашій дитині особистість. Він став більш організованим, цілеспрямованим, більш рішучим.

4. Звісно ТАК. Виховання за допомогою спорту (дуже важливо відзначити риси характеру тренера) – це окрема, дуже потрібна річ для покращення здоров’я та характеру дитини.

В’ячеслав Маркович, батько

1. Тільки вітаю його бажання займатися футзалом і всіляко сприяю його захопленню цим видом спорту. Хоча «захоплення» напевно неправильне слово, тому що Артем дуже відповідально ставиться до тренувального процесу і до задачі, яку повинен виконувати під час офіційних і товариських матчів.

2. Для того щоб постійно розвиватися і досягати нових висот у своїй професійній діяльності, необхідно займатися улюбленою справою, яка тобі цікава. Рішення стати професійним спортсменом має бути зваженим і прийняти його може тільки сам Артем. Якщо в майбутньому він захоче реалізувати себе в цьому виді спорту, погоджуся з його вибором без усіляких сумнівів.

3. Дуже правильне слово в питанні «виховання». Заняття будь-яким видом спорту розвиває в людині внутрішню самоорганізацію, певний порядок у розстановці пріоритетів довгострокових і на кожен день, для досягнення певних цілей. Командні види спорту на додаток до всього виробляють ступінь відповідальності за поставлену перед гравцем певну задачу, яка визначить загальний успіх команди. Саме ці зміни в характері й поведінці сина стали помітні з того моменту, як він почав займатися футзалом.

4. Якщо когось буде цікавити моя думка, то відповідь завжди буде «так». Частину аргументів на користь цього я перерахував раніше, а насправді їх набагато більше.

Валерій Сапельник, батько

1. Підтримую бажання сина займатися футболом. Хочу, щоб він займався тим, від чого отримує задоволення.

2. Підтримаю вибір сина, якщо розумітиму, що для нього це важливо.

3. Вважаю, що виховання у спортивному середовищі позитивно позначається на характері хлопця – він став зібранішим, відповідальнішим, цілеспрямованим. Проте перші місяці тренувань виявилися складними для дитини психологічно. Мій син потребує емоційної підтримки в ситуаціях, коли бажаного результату йому досягти не вдається. Тож на даному етапі мене непокоїть питання збереження у дитини віри у себе та свої сили.

4. Вважаю, що фізичний розвиток дітей важливий, тому батькам варто підбирати для дитини спортивну секцію враховуючи її індивідуальні особливості.

Яна Сухенко, мати

1. Я завжди підтримую свого сина і мені подобається те, чим він займається. Ми намагаємося робити все можливе для того, щоб він відчував нашу підтримку.

2. Так, я не заперечую. Спостерігаючи за ним, я бачу його наполегливість, завзятість та те, як він хвилюється перед кожною грою. Розумію, що для нього це дуже важливо.

3. Іван дуже активна, відповідальна та цілеспрямована дитина, яка намагається завжди досягати своєї мети. Завдяки професійності та наполегливості нашого тренера мій син став більш дисциплінованою та самостійною дитиною, вміє легко знаходити спільну мову з оточуючими.

4. Такі секції однозначно потрібні для повноцінного розвитку наших дітей. Це є ідеальним поштовхом для розвитку дитини як особистості, дає змогу вчитися жити в колективі та йти на компроміси.

Хоч батьки і вважають, що заняття футзалом приносять користь їхній дитині, не всі згодні, щоб їхнє чадо обирало шлях професіонала. Причин для цього є багато, але футзал в Україні не стоїть на місці, тож будемо сподіватися, що ситуація покращиться вже найближчим часом і охочих спробувати себе на професійному рівні ставатиме все більше і більше.


Андрій Гулій, спеціально для Аматорської футзальної ліги України
 Ассоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Чемпіон

1

Херсон Амалтея
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомирська обл. Енергія
7 Одеса МКВ
8 Суми Технологія
9 Черкаси -
10 Івано-Франківськ -
11 Волинь Ковель-Волинь
12 Вінниця Володимир
13 Дніпро Катеринославхліб
14 Кіровоградська обл. Тарасівка
15 Рівне Свиспан-Костопіль
16 Тернопіль ДСО-Поділля
17 Полтава ФК Андріївка
18 Донецька обл. Титан
19 Миколаїв Орексім
20 Бердянськ АЗМОЛ
21 Миколаївська обл. Автолокомотив
22 Луганська обл. Щит
23 Кременчук -
24 Львівська обл. Русин-О
25 Чернівецька обл. Волока
26 Краматорськ -
27 Ужгород Минай


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: