MОdas. Розмова без імен…

ФФзК знайомить з групами підтримки команд

Спочатку мені хотілось поспілкуватись лише з деякими представниками цього «фанатського угрупування», дізнатись їхні імена, прізвища, чим вони живуть і т.д. Але потім я зрозумів, що група підтримки MОdas – це один цілісний живий механізм, і відділяти «органи» з цього механізму – це злочин. Тому я відкинув усі імена та регалії і спробував охопити увагою всю групу підтримки, без конкретних облич.

Вони зустріли мене в холі СК КПІ з похмурими та засмученими обличчями. Ще б, тільки що їхня команда поступилась принциповому супернику у боротьбі за Кубок м. Киева з футзалу. І от, поглянувши в їх стомлені та сумні очі, я з печаллю у серці увімкнув диктофон і розпочав свої допити. Знаю, говорити щось хороше, коли на серці лежить бетонна плита з написом рожевою фарбою «1:2», складно, але до честі цих молодих та енергійних студентів, вони впорались із завданням. І от що з цього вийшло…

- Як усе розпочиналось? Як так вийшло що тепер у команди є своя віддана група підтримки?
Після мого запитання розрізнені групи уболівальників почали збиратись навколо мене, хлопці обійняли дівчат, які перші потрапили під руку, дівчата засяяли яскравими посмішками та вогниками в очах, поразка почала по трохи забуватись…
- Ми тут тому, що тут наша команда! – дзвінко відповіла мені темноволоса дівчинка. Чесно кажучи, був трохи втомлений, але її дзвінкий голос одразу активізував усі запаси енергії, які я зберігав на «чорний день календаря». – Нам дуже цікаво спостерігати, як розвивається наша команда, і команді цікаво, коли за неї уболівають…
- Ми отримуємо від цього задоволення, - додав високорослий хлопець з «шапкою на пів обличчя» і величезним барабаном, акуратно замотаним у поліетиленовий пакет одного з відомих супермаркетів міста.
- Так от що цікаво, - продовжував я розпитувати своїх співрозмовників. Не у кожної команди в чемпіонаті є така група підтримки, тим більше така активна…
- Але ж ви врахуйте…! – хотіла була висказатись та сама дівчинка, з якою у мене одразу зав’язався діалог, але я, як невихована людина, її випадково перебив (чесно, випадково!)…
- У нас в чемпіонаті близько 100 команд, і лише у двох з них така підтримка. Приходять по два-три чоловіки, але от щоб так – ні. Що вас об’єднує усіх?
- Студентство, спорт і дружба… - знову почув я знайомий голос.
- А чим живуть уболівальники команди у звичайному, навколо футбольному житті?
- Ми звичайні студенти… - обізвався «сусід» моєї вже доброї знайомої, ще один кремезний і скромний на перший погляд хлопчина…
- А як же сім’ї, багато-багато дітей і повна пральна машина білизни кожен ранок?
Уся компанія обізвалась в моїх вухах голосним і дуже «музичним» сміхом. Хоча, в цьому сміхові простежувались нотки іронії, мовляв, «скоро на нас це все таки чекає…». Після деякої паузи «скромний хлопчина» констатував:
- Наші діти – це дівчата!
Після таких слів будь-яка дівчина зомліє, не виключення і представниці групи підтримки MОdas. На щічках з’явились елегантні почервоніння, в очах – сором’язливість. Але ж приємно, чорт забирай… Користуючись моментом, я спробував змінити тему розмови:
- Як уболівальники команди MОdas переживають поразки, от як сьогодні, і як святкують перемоги? Можливо, є якийсь ритуал? Може, один з місцевих ресторанів після перемог MОdas не зачиняється до ранку?
- Та ні, особливого ритуалу чи гуляння у випадку перемог немає, - тепер уже інша супутниця «скромняги», невисокого росту і з приємною посмішкою дівчина, не стрималась і розповіла усе, що думала. – А взагалі ми підтримуємо команду в будь-якому випадку. Звичайно, поразки дуже переживаємо важко… А так стараємось завжди підказувати хлопцям, як краще зіграти під час матчу (ці слова були сказані з виразом обличчя досвідченого футзального експерта…).
- Головне для нас – не стільки результат, скільки самі емоції на трибуні, емоції наших гравців і взагалі емоції по життю, що є така команда! – цими словами до діалогу приєднався новий співрозмовник, веселого (в хорошому сенсі) вигляду хлопчина, який увесь час знаходився на задньому плані…
- Яка гра з усіх зіграних запам’яталась групі підтримки MОdas більше від усіх інших?
- З СБ-ТИМ, коли була сутичка!!! – вигукнули усі в один голос, від чого, судячи з емоцій, отримали задоволення (і тут я зрозумів, що питання було недоречним, це ж уболівальники!)…
- От так от, виходить, що я пропустив усе найцікавіше?
- Подивіться огляд матчу, там є на що глянути, - порадив мені один з присутніх…
- Опишіть свою команду трьома словами, які першими спадають на думку!
І от тут я побачив цікаву психологічну закономірність. Кажуть, що чоловіки мислять швидше, ніж дівчата. Але це лише так кажуть… Насправді розум чоловіків він більш прагматичний, заснований на розрахунках і аналізі запитання. В той же час дівчатка мислять емоційно, тому й орієнтуються в таких запитаннях швидше:
- Сила, молодість, дружба, - затягнули дівчата, щоправда не без допомоги хлопців… - А ще «паніка» та «МРЕВО»
- До речі, про МРЕВО та паніку. У вас багато кричало, хто є автором та ідейним натхненником голосової частини підтримки?
- Андрюша… - тихенько обізвались дівчата, приховано вказуючи пальцями на хлопця, що стоїть поміж ними і обіймає їх своїми міцними мужніми обіймами… - Просто він у нас дуже скромний, і трішки нервує…
- Добре, тоді запитання до Андрія: великий футбол і футзал, що цікавіше особисто для вас і чому?
Ну не була б це повноцінна група підтримки, якби зараз Андрій спокійно відповів на моє запитання. Само собою, спочатку висказались усі, хто був присутнім, потім пролунали усі жарти, які прийшли на думку в той момент, ну а вже потім своє слово узяв лідер фанатів MОdas:
- Великий футбол – це більш відомий вид спорту. Але футзал… як на мене, рівень інтелекту у гравця великого футболу і футзалу знаходиться на різному рівні (Андрій навіть показав ці «рівні» руками, через що дівчатам довелось побути кілька секунд без обіймів, але де була рука футзаліста, а де футболіста – Андрій не уточнив…).
- А от як на мене, - озвалась дівчина по ліву руку від Андрія, - футбол і футзал – це абсолютно дві різні гри. От наші хлопці грають однаково добре і в футбол, і в футзал. Тому вони в нас найкращі!
На протязі усього часу, що команда присутня в чемпіонаті, я чув від них безліч незрозумілих мені кричалок. Настав час розпитати уболівальників і про це…:
- Особисте запитання від мене. Що означає «тьо-тьо-тьо»???
- Насправді, нічого це не означає. Це хтось просто так згадав на парах чи ще десь. Стало смішно, от і кричимо. А робимо ми це для того, щоб збивати суперника з толку.
- А з якою футбольною командою ви б зрівняли свою команду MОdas?
От тут, мабуть, я не вгадав з запитанням. Одразу після моїх слів лиця дівчат нахмурились, хлопці стали в позу «Зарэжу!». Лише тоді до мене дійшло, що не можуть фанати зрівнювати свою команду з кимось іншим, адже вона для них – єдина! Стало страшно…
- Ні з якою не зрівняємо, нехай краще ті відомі команди порівнюють з нами, бо ми не схожі ні на кого, - видавила з себе одна з моїх співрозмовниць…
- Зараз вже практично пройшла перша половина основного етапу у чемпіонаті, як розцінюєте шанси своєї команди на перемогу і за рахунок яких якостей MОdas повинні перемогти?
- Дивлячись на наших суперників, основною перевагою MОdas можна назвати молодість. Інші команди більш вікові. Наші хлопці дуже стараються, вони зібрались самі, створили команду, для себе і вболівальників… Хлопці цією командою живуть, у них є група в соціальній мережі, там завжди багато відвідувачів, видно, що команда цікава людям, тому заходьте, ставте лайки!
- Просто наша команда молода і їй є куди розвиватись у спорті! – додав до слів дівчини, яка чомусь опинилась у мене за спиною, вже згаданий мною хлопець, що вийшов з «гальорки»…
І тут мені прийшло видіння: «МРЕВО, МРЕВО, що таке МРЕВО?». Я знаю, що таке МРЕО, все ж 7 років за кермом, але звідки там буква «В»?
- Друзі мої, просвітіть «чайника», що таке МРЕВО?
- МРЕВО – це стан душі! – озвався судячи з усього «автор». – Але ми не будемо розкривати усіх секретів, нехай це залишиться між нами!
- Матчі бувають дуже різними. Бувають матчі з великою кількістю забитих м’ячів, технічні, а бувають силові з постійною боротьбою. Яку гру цікавіше дивитись з точки зору фаната?
- Мабуть, кожна гра по своєму цікава, - констатувала «дівчина з чарівною посмішкою» по праву руку від Андрія. - Коли багато емоцій, тебе усього трусить, ти переживаєш… А буває хочеться подивитись гру з голами і красивими моментами, відкриту.
- А проти якого суперника цікавіше дивитись гру, проти слабкого чи сильного?
- Звичайно проти сильного! – мені здалось, що це запитання образило дівочу половину колективу… я вирішив виправдатись:
- Але ж проти слабкого… багато голів… егегееееей!
- Ні, це не те, - перебив мене (і правильно зробив…) Андрюха. – Краще виграти 1:0 у сильного суперника, ніж 101:0 у слабкого!
- До того ж, - підхопила дівчина, яка тепер уже вийшла з-за спини і опинилась поруч зі мною, - якщо хлопці будуть грати увесь час зі слабкими суперниками, вони не будуть отримувати задоволення і розвиватись. Нам це також не дуже цікаво.
- Не секрет, що спорт тісно пов’язаний зі свого роду забобонами. Чи є у вас якісь ритуали?
- У нас лише один ритуал – не заходити до роздягальні перед матчем. Ми два рази зайшли за чемпіонат – і два рази програли…
Нажаль, усе має свої межі, і розмову з уболівальниками теж доводилось закінчувати. На останок я вирішив дізнатись думку молоді про наш турнір і усе, що його оточує. Про нашу футзальну родину:
- Як вам наш турнір? І що б ви хотіли в нього додати?
- Дуже хочеться бачити більше глядачів на трибунах, і щоб футзал став більш популярним! – пролунала думка від Андрія…
- А ще нашій команді хотілось би мати фінансову підтримку, спонсора. Нажаль, футбол – це задоволення не з дешевих, тому хотілося б мати таку людину…
- Останнє запитання. Точніше не запитання, а просто так, пропозиція: побажайте усім, хто буде читати цей матеріал, все що хочете!
З цими словами уся група підтримки згуртувалась біля диктофону, і як в останнє почала надиктовувати свої побажання:
«Любіть футзал, заходьте в нашу групу, ставте лайки, підтримуйте нашу команду, приходьте на трибуни і підтримуйте інші команди! Любіть спорт!»

От така розмова вийшла у мене з уболівальниками команди MОdas. Сподіваюсь, цей вечір запам’ятається не тільки мені, а й усім, хто в не дуже теплому холі КПІ після дуже складної гри о 22.00 вечора ділився своїм теплом і думками про те, що нас усіх об’єднує, про ФУТЗАЛ.

В’ячеслав Скоропад, спеціально для ФФзКАссоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Чемпіон

1

Херсон Амалтея
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомирська обл. Енергія
7 Одеса МКВ
8 Суми Технологія
9 Черкаси -
10 Івано-Франківськ -
11 Волинь Ковель-Волинь
12 Вінниця Володимир
13 Дніпро Катеринославхліб
14 Кіровоградська обл. Тарасівка
15 Рівне Свиспан-Костопіль
16 Тернопіль ДСО-Поділля
17 Полтава ФК Андріївка
18 Донецька обл. Титан
19 Миколаїв Орексім
20 Бердянськ АЗМОЛ
21 Миколаївська обл. Автолокомотив
22 Луганська обл. Щит
23 Кременчук -
24 Львівська обл. Русин-О
25 Чернівецька обл. Волока
26 Краматорськ -
27 Ужгород Минай


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: