MОdas. Розмова без імен…

ФФзК знайомить з групами підтримки команд

Спочатку мені хотілось поспілкуватись лише з деякими представниками цього «фанатського угрупування», дізнатись їхні імена, прізвища, чим вони живуть і т.д. Але потім я зрозумів, що група підтримки MОdas – це один цілісний живий механізм, і відділяти «органи» з цього механізму – це злочин. Тому я відкинув усі імена та регалії і спробував охопити увагою всю групу підтримки, без конкретних облич.

Вони зустріли мене в холі СК КПІ з похмурими та засмученими обличчями. Ще б, тільки що їхня команда поступилась принциповому супернику у боротьбі за Кубок м. Киева з футзалу. І от, поглянувши в їх стомлені та сумні очі, я з печаллю у серці увімкнув диктофон і розпочав свої допити. Знаю, говорити щось хороше, коли на серці лежить бетонна плита з написом рожевою фарбою «1:2», складно, але до честі цих молодих та енергійних студентів, вони впорались із завданням. І от що з цього вийшло…

- Як усе розпочиналось? Як так вийшло що тепер у команди є своя віддана група підтримки?
Після мого запитання розрізнені групи уболівальників почали збиратись навколо мене, хлопці обійняли дівчат, які перші потрапили під руку, дівчата засяяли яскравими посмішками та вогниками в очах, поразка почала по трохи забуватись…
- Ми тут тому, що тут наша команда! – дзвінко відповіла мені темноволоса дівчинка. Чесно кажучи, був трохи втомлений, але її дзвінкий голос одразу активізував усі запаси енергії, які я зберігав на «чорний день календаря». – Нам дуже цікаво спостерігати, як розвивається наша команда, і команді цікаво, коли за неї уболівають…
- Ми отримуємо від цього задоволення, - додав високорослий хлопець з «шапкою на пів обличчя» і величезним барабаном, акуратно замотаним у поліетиленовий пакет одного з відомих супермаркетів міста.
- Так от що цікаво, - продовжував я розпитувати своїх співрозмовників. Не у кожної команди в чемпіонаті є така група підтримки, тим більше така активна…
- Але ж ви врахуйте…! – хотіла була висказатись та сама дівчинка, з якою у мене одразу зав’язався діалог, але я, як невихована людина, її випадково перебив (чесно, випадково!)…
- У нас в чемпіонаті близько 100 команд, і лише у двох з них така підтримка. Приходять по два-три чоловіки, але от щоб так – ні. Що вас об’єднує усіх?
- Студентство, спорт і дружба… - знову почув я знайомий голос.
- А чим живуть уболівальники команди у звичайному, навколо футбольному житті?
- Ми звичайні студенти… - обізвався «сусід» моєї вже доброї знайомої, ще один кремезний і скромний на перший погляд хлопчина…
- А як же сім’ї, багато-багато дітей і повна пральна машина білизни кожен ранок?
Уся компанія обізвалась в моїх вухах голосним і дуже «музичним» сміхом. Хоча, в цьому сміхові простежувались нотки іронії, мовляв, «скоро на нас це все таки чекає…». Після деякої паузи «скромний хлопчина» констатував:
- Наші діти – це дівчата!
Після таких слів будь-яка дівчина зомліє, не виключення і представниці групи підтримки MОdas. На щічках з’явились елегантні почервоніння, в очах – сором’язливість. Але ж приємно, чорт забирай… Користуючись моментом, я спробував змінити тему розмови:
- Як уболівальники команди MОdas переживають поразки, от як сьогодні, і як святкують перемоги? Можливо, є якийсь ритуал? Може, один з місцевих ресторанів після перемог MОdas не зачиняється до ранку?
- Та ні, особливого ритуалу чи гуляння у випадку перемог немає, - тепер уже інша супутниця «скромняги», невисокого росту і з приємною посмішкою дівчина, не стрималась і розповіла усе, що думала. – А взагалі ми підтримуємо команду в будь-якому випадку. Звичайно, поразки дуже переживаємо важко… А так стараємось завжди підказувати хлопцям, як краще зіграти під час матчу (ці слова були сказані з виразом обличчя досвідченого футзального експерта…).
- Головне для нас – не стільки результат, скільки самі емоції на трибуні, емоції наших гравців і взагалі емоції по життю, що є така команда! – цими словами до діалогу приєднався новий співрозмовник, веселого (в хорошому сенсі) вигляду хлопчина, який увесь час знаходився на задньому плані…
- Яка гра з усіх зіграних запам’яталась групі підтримки MОdas більше від усіх інших?
- З СБ-ТИМ, коли була сутичка!!! – вигукнули усі в один голос, від чого, судячи з емоцій, отримали задоволення (і тут я зрозумів, що питання було недоречним, це ж уболівальники!)…
- От так от, виходить, що я пропустив усе найцікавіше?
- Подивіться огляд матчу, там є на що глянути, - порадив мені один з присутніх…
- Опишіть свою команду трьома словами, які першими спадають на думку!
І от тут я побачив цікаву психологічну закономірність. Кажуть, що чоловіки мислять швидше, ніж дівчата. Але це лише так кажуть… Насправді розум чоловіків він більш прагматичний, заснований на розрахунках і аналізі запитання. В той же час дівчатка мислять емоційно, тому й орієнтуються в таких запитаннях швидше:
- Сила, молодість, дружба, - затягнули дівчата, щоправда не без допомоги хлопців… - А ще «паніка» та «МРЕВО»
- До речі, про МРЕВО та паніку. У вас багато кричало, хто є автором та ідейним натхненником голосової частини підтримки?
- Андрюша… - тихенько обізвались дівчата, приховано вказуючи пальцями на хлопця, що стоїть поміж ними і обіймає їх своїми міцними мужніми обіймами… - Просто він у нас дуже скромний, і трішки нервує…
- Добре, тоді запитання до Андрія: великий футбол і футзал, що цікавіше особисто для вас і чому?
Ну не була б це повноцінна група підтримки, якби зараз Андрій спокійно відповів на моє запитання. Само собою, спочатку висказались усі, хто був присутнім, потім пролунали усі жарти, які прийшли на думку в той момент, ну а вже потім своє слово узяв лідер фанатів MОdas:
- Великий футбол – це більш відомий вид спорту. Але футзал… як на мене, рівень інтелекту у гравця великого футболу і футзалу знаходиться на різному рівні (Андрій навіть показав ці «рівні» руками, через що дівчатам довелось побути кілька секунд без обіймів, але де була рука футзаліста, а де футболіста – Андрій не уточнив…).
- А от як на мене, - озвалась дівчина по ліву руку від Андрія, - футбол і футзал – це абсолютно дві різні гри. От наші хлопці грають однаково добре і в футбол, і в футзал. Тому вони в нас найкращі!
На протязі усього часу, що команда присутня в чемпіонаті, я чув від них безліч незрозумілих мені кричалок. Настав час розпитати уболівальників і про це…:
- Особисте запитання від мене. Що означає «тьо-тьо-тьо»???
- Насправді, нічого це не означає. Це хтось просто так згадав на парах чи ще десь. Стало смішно, от і кричимо. А робимо ми це для того, щоб збивати суперника з толку.
- А з якою футбольною командою ви б зрівняли свою команду MОdas?
От тут, мабуть, я не вгадав з запитанням. Одразу після моїх слів лиця дівчат нахмурились, хлопці стали в позу «Зарэжу!». Лише тоді до мене дійшло, що не можуть фанати зрівнювати свою команду з кимось іншим, адже вона для них – єдина! Стало страшно…
- Ні з якою не зрівняємо, нехай краще ті відомі команди порівнюють з нами, бо ми не схожі ні на кого, - видавила з себе одна з моїх співрозмовниць…
- Зараз вже практично пройшла перша половина основного етапу у чемпіонаті, як розцінюєте шанси своєї команди на перемогу і за рахунок яких якостей MОdas повинні перемогти?
- Дивлячись на наших суперників, основною перевагою MОdas можна назвати молодість. Інші команди більш вікові. Наші хлопці дуже стараються, вони зібрались самі, створили команду, для себе і вболівальників… Хлопці цією командою живуть, у них є група в соціальній мережі, там завжди багато відвідувачів, видно, що команда цікава людям, тому заходьте, ставте лайки!
- Просто наша команда молода і їй є куди розвиватись у спорті! – додав до слів дівчини, яка чомусь опинилась у мене за спиною, вже згаданий мною хлопець, що вийшов з «гальорки»…
І тут мені прийшло видіння: «МРЕВО, МРЕВО, що таке МРЕВО?». Я знаю, що таке МРЕО, все ж 7 років за кермом, але звідки там буква «В»?
- Друзі мої, просвітіть «чайника», що таке МРЕВО?
- МРЕВО – це стан душі! – озвався судячи з усього «автор». – Але ми не будемо розкривати усіх секретів, нехай це залишиться між нами!
- Матчі бувають дуже різними. Бувають матчі з великою кількістю забитих м’ячів, технічні, а бувають силові з постійною боротьбою. Яку гру цікавіше дивитись з точки зору фаната?
- Мабуть, кожна гра по своєму цікава, - констатувала «дівчина з чарівною посмішкою» по праву руку від Андрія. - Коли багато емоцій, тебе усього трусить, ти переживаєш… А буває хочеться подивитись гру з голами і красивими моментами, відкриту.
- А проти якого суперника цікавіше дивитись гру, проти слабкого чи сильного?
- Звичайно проти сильного! – мені здалось, що це запитання образило дівочу половину колективу… я вирішив виправдатись:
- Але ж проти слабкого… багато голів… егегееееей!
- Ні, це не те, - перебив мене (і правильно зробив…) Андрюха. – Краще виграти 1:0 у сильного суперника, ніж 101:0 у слабкого!
- До того ж, - підхопила дівчина, яка тепер уже вийшла з-за спини і опинилась поруч зі мною, - якщо хлопці будуть грати увесь час зі слабкими суперниками, вони не будуть отримувати задоволення і розвиватись. Нам це також не дуже цікаво.
- Не секрет, що спорт тісно пов’язаний зі свого роду забобонами. Чи є у вас якісь ритуали?
- У нас лише один ритуал – не заходити до роздягальні перед матчем. Ми два рази зайшли за чемпіонат – і два рази програли…
Нажаль, усе має свої межі, і розмову з уболівальниками теж доводилось закінчувати. На останок я вирішив дізнатись думку молоді про наш турнір і усе, що його оточує. Про нашу футзальну родину:
- Як вам наш турнір? І що б ви хотіли в нього додати?
- Дуже хочеться бачити більше глядачів на трибунах, і щоб футзал став більш популярним! – пролунала думка від Андрія…
- А ще нашій команді хотілось би мати фінансову підтримку, спонсора. Нажаль, футбол – це задоволення не з дешевих, тому хотілося б мати таку людину…
- Останнє запитання. Точніше не запитання, а просто так, пропозиція: побажайте усім, хто буде читати цей матеріал, все що хочете!
З цими словами уся група підтримки згуртувалась біля диктофону, і як в останнє почала надиктовувати свої побажання:
«Любіть футзал, заходьте в нашу групу, ставте лайки, підтримуйте нашу команду, приходьте на трибуни і підтримуйте інші команди! Любіть спорт!»

От така розмова вийшла у мене з уболівальниками команди MОdas. Сподіваюсь, цей вечір запам’ятається не тільки мені, а й усім, хто в не дуже теплому холі КПІ після дуже складної гри о 22.00 вечора ділився своїм теплом і думками про те, що нас усіх об’єднує, про ФУТЗАЛ.

В’ячеслав Скоропад, спеціально для ФФзКВ лиге участвуют
33 турнира 
1166 команд    14203 игрока
Ассоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Старт/Лідер

1

Херсон Динамо-Заир
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомир ФК ІнБев
7 Одеса Епіцентр К Таірова
8 Суми Lex VSK
9 Черкаси Шевченків край
10 Івано-Франківськ
11 Волинь 18/11/2017
12 Вінниця
13 Дніпро Єкатеринославхліб
14 Кіровоградська обл.
15 Рівне
16 Тернопіль 18/11/2017
17 Полтава 19/11/2017
18 Донецька обл. Вікторія
19 Миколаїв
20 Черкаська обл.
21 Миколаївська обл.
22 Луганська обл.
23 Волинська обл.
24 Закарпатська обл.
25 Чернівецька обл.
26 Краматорськ
27 Ужгород


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: