Микола Сергієнко: «Наше основне завдання – дати гравцям отримати задоволення від футзалу!»

 Заступник Голови ФФзК – про результати жеребкування і майбутній чемпіонат

Після жеребкування Микола Сергієнко був трохи втомлений, але все з тим же вогником в очах. «Спіймати» Миколу Олександровича дуже важко, безліч справ, пов'язаних з київським футзалом. Та на спілкування з нами у нього знайшовся час. Влаштувавшись у зручних кріслах конференц-зали, ми розпочали розмову:

- Як пройшло жеребкування?

- Все добре пройшло, це не перше і, сподіваюсь, не останнє жеребкування в моїй практиці, деякий досвід є.

- Що скажете про команди, які цього року будуть змагатись за звання Чемпіона м. Києва з футзалу?

- Загалом, більшість команд вже приймали участь у наших змаганнях, з усіма ми знайомі. Команди вже хочуть грати, чекають з нетерпінням початку чемпіонату.

- Багато питань викликало суддівство. Хочеться почути Ваш коментар з цього приводу. Ви ввели суддівських спостерігачів на матчі чемпіонату…

- Багато хто не зрозумів терміну «суддівський наглядач». Відразу роз'ясню: це інспектор у тому розумінні слова, в якому всі знають. Зараз вже немає поняття «інспектор», є поняття «суддівський наглядач», але функції в них аналогічні. Суддівський наглядач – це в минулому футзальний арбітр, який точно розбирається у всіх тонкощах цієї гри. Комітет наглядачів був створений для того, щоб корегувати роботу арбітрів, навчати їх, відслідковувати помилки і виправляти їх. Наші арбітри вважаються кращими в Україні, і ми повинні тримати цю марку.

- А чи вже є думки на тему того, що буде, якщо арбітр ну дуже погано провів гру (мається на увазі помилка, на яку вказали команди, саме оцінка інспектора)?

- Система наступна: арбітри були розподілені на три групи. До першої потрапили арбітри Національної та першої категорії, які обслуговують матчі Екстра- та Першої ліги. До другої – кандидати на обслуговування матчів першої ліги і ті, хто знаходиться в резерві. До третьої – майбутні арбітри, які зараз проходять курс підготовки у відкритій нами школі. У випадку недобросовісного судівства арбітр понижується в групі. При систематичних порушеннях – відсторонюється від суддівства змагань під нашою егідою. Ми гарантуємо всім, що з такими арбітрами ми будемо прощатись.

- Щодо команд. Кількість їх збільшилась?

- Якщо брати до уваги лише дорослі чоловічі команди, то так. Цього року ця цифра – 72 команди. Плюс додайте до цього списку чемпіонат серед дітей, жінок та ветеранів. Гадаю, загальна кількість команд має наблизитись до ста.


- В минулому році, якщо не помиляюсь, було 60…

- Так, але там в нас була змішана друга ліга, умови участі були дещо спрощені.

- Скільки в цьому сезоні команд, які вперше грають в Чемпіонаті м. Києва?

- Поняття «новачків», про яких ми зараз говоримо, в умовах наших міських змагань досить субьєктивне. Справа в тому, що команди дуже часто змінюють назву, хоча склад залишається той же. Так от саме новачків у цьому сезон близько 10 команд.

- Вам дуже добре знайомі склади команд. Які, на Вашу думку, нас очікують матчі? Хто фаворит? Які гравці в якій команді найсильніші?

- Ми склали групи за силою команд. Нажаль, з шести команд дуже високого рівня через первні причини у нас залишилось лише чотири. Ці команди спокійно могли б боротись за призи в Першій лізі України. Епіцентр К3 вже довів свою силу, пройшов усі сходинки Києва і вже буде приймати участь у змаганнях Першої ліги України. Також команда Олега Шайтанова зуміла дійти до півфіналу Кубка України в минулому сезоні, що для аматорської команди є дуже успішним результатом. Могли вони і в фінал потрапити. Я вважаю, ще б хвилини дві, і К3 дотиснув би Енергію (яка і виборола цей трофей, авт.). За словами Олега Шайтанова, багато в чому такого результату команда досягла сааме завдяки участі в чемпіонаті.

Рівень інших команд не слабкий, досить високий для чемпіонату м. Києва. Склалась така тенденція: командам вже важче, одні ставлять завдання та йдуть у ліги нижчі, тим самим недооцінюючи свої сили. Інші переоцінюють себе, тому стараються грати на вищому рівні. Під це ми і розробляли схему проведення змагань. Щоб ті команди, які себе переоцінили, змогли поборотись за нагороди в більш-слабких лігах, а ті, які недооцінили, потрапили у відповідну когорту команд і там показали свій рівень.

- Що хочете побажати командам, як новим, так і вже відомим Вам?

- В пешу чергу хочу побажати командам ніколи не зупинятись, адже результат ніколи відразу не приходить. Не треба ставити перед собою ціль виграти будь-якою ціною. Зрозумійте, що в чемпіонаті бере участь 72 команди, і одночасно 72 команди виграти не можуть. Розвивайте себе, причини поразок в першу чергу шукайте в собі самому. На сьогоднішній день ми ставимо перед собою завдання надати командам максимум задоволення від футзалу і всього, що з ним пов'язано. А отримати задоволення від гри можна тільки тоді, коли граєш сам для себе.

Ігор Котляренко

За матеріалами http://futsalkiev.com/Ассоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Чемпіон

1

Херсон Амалтея
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомирська обл. Енергія
7 Одеса МКВ
8 Суми Технологія
9 Черкаси -
10 Івано-Франківськ -
11 Волинь Ковель-Волинь
12 Вінниця Володимир
13 Дніпро Катеринославхліб
14 Кіровоградська обл. Тарасівка
15 Рівне Свиспан-Костопіль
16 Тернопіль ДСО-Поділля
17 Полтава ФК Андріївка
18 Донецька обл. Титан
19 Миколаїв Орексім
20 Бердянськ АЗМОЛ
21 Миколаївська обл. Автолокомотив
22 Луганська обл. Щит
23 Кременчук -
24 Львівська обл. Русин-О
25 Чернівецька обл. Волока
26 Краматорськ -
27 Ужгород Минай


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: