В гостях у АФЛУ. Ивано-Франковск. С мыслями о финансовой дисциплине

Хорошая все-таки традиция – ходить в гости. Сейчас многие уже подзабыли, что это такое, в век современных технологий. А вот администрация Аматорской футзальной лиги Украины, засидевшись дома, решила, что пора бы уже навестить всех участников проекта, так сказать, с неофициальным визитом.

И вот набрались мы терпения, спортивной наглости, билетов на поезда во все направления, и отправились в путешествие по футзальной Украине. Давно хотелось посетить Ивано-Франковск, так как здесь работает, наверное, самый энергичный и колоритный руководитель футзального хозяйства, Игорь Иванович Овчар.

Первый раз мы познакомились на Всеукраинском турнире среди облэнерго. Тогда Игорь Иванович был главным арбитром соревнований, а после его «крепкого словечка» вокруг начинало работать все, то до этого не имело такой способности. Теперь наш собеседник – Глава Ассоциации мини-футбола Ивано-Франковской области, об успехах и неудачах которой мы с ним и пообщались. Стоит сказать, что это был один из самых длительных и интересных разговоров за время нашего путешествия по стране…

- Розкажіть про місцевий футзал, які його особливості?

- До недавнього часу футзальні змагання в місті Івано-Франківськ проводила лише наша організація. Але зараз з'явилась ще одна федерація, міська, вона також займається організацією футзальних змагань. От тільки рівень змагань, до якого прагнемо ми, кардинально відрізняється. У нас, наприклад, дуже високі вимоги до ігрової форми, усе згідно правил. А от в тому, іншому турнірі, можна грати в чому завгодно. Чесно кажучи, як на мене, це вже неправильно, ми ж не «на пиво» граємо, а проводимо серйозні турніри. «Завдяки» появі альтернативного турніру ми втратили Другу лігу, усі команди пішли грати туди, де все одно, як ти виглядаєш, у що ти граєш і хто тебе судить.

А загалом, у нашому регіоні футзальний «бум» триває вже багато років, і в неостанню чергу це пов'язано з НФК «Ураган».

- Як зараз виглядає Чемпіонат АМФІФО?

- Наразі є дві ліги, у яких ми стабільно тримаємо 18 команд. Також проводимо Кубок. Що стосується команд, то чемпіон фактично відомий – «Візі-Втормі» достатньо здобути ще одну перемогу, щоб підняти над головою кубок переможця. Матчі проходять у легкоатлтичному манежі Колледжу фізичного виховання, який вважається одним з кращих в Україні.

- Які відносини футзалу з футболом в Івано-Франківську?

- 95% учасників нашого чемпіонату грають у великий футбол. Лише в «Урагані-2» сформована виключно футзальна команда. А відносини з Федерацією футболу у нас виключно робочі…

- Хто з гравців цього сезону справив на Вас позитивнее враження?

- Хочу відповісти на це питання виключно з футзальної точки зору. Мені дуже імпонує команда «Ураган-2». Це той коллектив, який наразі може успішно виступати у Першій лізі, а гравцці реально претендувати на місце в основі першої команди «драконів». Серед найбільш яскравих особистостей «Урагану-2» виділю такі прізвища: Швед, Кефа, Баланик, Микитюк, голкіпери Левандівський та Джус. Звертає на себе увагу і лідер «Візи-Вторми», Ігор Подолюк, дуже технічний і по футзальному вихований хлопець. Але що стосується «Візи», то це в першу чергу команда, а не якісь особистості. Їх консультує Іван Скіцко, і я думаю, що найближчим часом ми побачимо хлопців на всеукраїнському рівні не лише в розіграші Національного Кубку.

- Дитячий та жіночий футзал. Яка ситуація з цими напрямками в Івано-Франківську?

- На прикладі НФК «Ураган» можна розібрати ситуацію з дитячим футзалом. Проводиться щорічний футзальний турнір на призи Президента НФК, дуже масштабні змагання. Також зараз стартуємо у Шкільній футзальній лізі…. Хоча я казав, що цей проект необхідно було підготувати більш ретельно, не розпочинати його цього сезону, не квапитись.

Що стосується жіночого футзалу, то і він у нас є. Чесно кажучи, я не був оптимістично налаштований в плані жіночого футболу взагалі, і футзалу тим більше. Але коли ми провели районні змагання (прийняло участь 6 районів), я подивився на рівень гри – і став меньш критичним…. Розумієте, у жіночому футзалі бувають такі видовищні моменти, який у чоловічому ніколи не буде. І тепер, після дитячих змагань, мені телефонують вже самі керівники команд зі словами «Ви не забули, що у нас ще дівчата є?».

- Поговоримо про АФЛУ. Як змінилось життя івано-франківського футзалу з появою цього проекту?

- Не скажу, що якось змінилось життя. Звичайно, ми постійно спілкуємось з Сергієм Миколайовичем (Бабіковим, авт.), у нас багато схожих поглядів на деякі речі. Також приємним доповненням до звання чемпіона є можливість поїхати на фінали АФЛУ.

- Чого не вистачає Аматорській футзальній лізі України? Над чим необхідно ще працювати?

- Особисто я буду вносити пропозицію щодо змін у регламенті. Хочу, щоб на документальному рівні дозволили гравцям 95-го року народження і молодше дозволили виступати за будь-які команди в регіоні. Знову приведу приклад «Урагану-2». Ці хлопці – це наші вихованці, і своєю участю в більшій кількості команд вони не лише підіймають рівень гри чемпіонату, а й набувають тієї ігрової практики, яка допомагає їм швидше розвиватись. Подивіться на нинішній склад «Урагану» - усі ці хлопці у свій час мали можливість виступати в нашому чемпіонаті міста!

А так, розумієте, проект дуже масштабний, і що актуально для Івано-Франківська, вже не актуально, скажемо, для Києва чи Хмельницького. Будемо робити висновки вже після фіналів АФЛУ цього сезону.

- Як можете прокоментувати роботу сайту АФЛУ?

- Вважаю, що в першу чергу треба систематизувати інформацію на сайті. Дуже складно щось знаходити, іноді інформації забагато, вона однотипна.

- Ви були безпосереднім учасником усіх фіналів АФЛУ. Які враження від цих змагань?

- Що стосується фіналів АФЛУ, хочеться звернутись в перуш чергу до керівників регіональних етапів: подивіться, у чому Ваші футболісти приїздять на змагання? Це позор! Той у такій футболці, той у такі, термобілизна іншого кольору, як папуги якісь. Це фінал! Команда представляє Ваш регіон на всеукраїнських змаганнях, вона – обличчя Вашого регіону! Мені було б соромно, якби моя команда виглядала на фіналі не належним чином…

А взагалі це були непересічні події в житі українського футзалу, стільки хороших команд, стільки функціонерів не зібрав би жоден турнір в Україні.

- Чи перспективний футзал в якості самостійного виду спорту?

- Перспективний, як ніякий інший. Це довів останній Чемпіонат Європи. Стільки вболівальників, така якість матчів…. Після «фінта Рікардіньйо» наступного туру Вася Баланик в одному з матчів повторив те ж саме!

Щодо нашої країни, то приємно, що Екстра-ліга трохи ожила. Хоча команд все одно мало. Необхідний повноцінний чемпіонат у два кола, без усіляких там плей-офф. Дуже велика проблема в розвитку футзалу – зали. Іноді наш «Ураган» грає в таких залах, що слів не вистачає їх описати. Хоча і у нас, у Франківську, «півтора зали»… Зараз будуємо майданчики літні, спробуємо залучити команди до занять футзалом на увесь рік. Знаю, що в інших регіонах така практика вже давно застосовується, і доволі таки успішно.

Та головним напрямком у розвитку футзалу я вбачаю дитячо-юнацький. АФУ робить вірні кроки, започаткувавши Шкільну футзальну лігу і зробивши «реконструкцію» Комітету дитячо-юнацького футзалу. Діти – наше майбутнє!

- Чому футзалу так мало на телеекранах і в друкованих виданнях?

- (після паузи) «Болить» мені це питання, адже я за освітою журналіст. Все упирається в фінанси – телебачення хоче грошей, з прессою необхідно щоразу знаходити спільну мову…. Зараз на сайті ФФУ прочитав про проект підтримки молодих журналістів – покладаю на нього великі надії. Необхідно шукати не лише фнанси, а й людей. Які будуть цим жити і віддавати себе усьго футзалові.

- Чому команди не так активно виходять з аматорського на професійний рівень?

- Звичайно, усе впирається у фінансову складову, особливо великим навантаженням є переїзди. Та й футболісти, коли розпочинається сезон великого футболу, розбігаються, хто куди.

Взагалі, я вважаю, керівникам АФУ необхідно попрацювати у напрямку якоїсь «фінансової дисципліни». Звичайно, ми поважаємо наших футболістів, але ті гонорари, які вони отримують на міських змаганнях, вони не є адекватними при нинішній ситуації в країні. Через ці гонорари футболісти не хочуть розвиватись, їм достатньо грати за кілька команд у пів сили. Балуємо ми футболістів, от і все…

Вячеслав Скоропад, специально для АФЛУ

 Ассоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Чемпіон

1

Херсон Амалтея
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомирська обл. Енергія
7 Одеса МКВ
8 Суми Технологія
9 Черкаси -
10 Івано-Франківськ -
11 Волинь Ковель-Волинь
12 Вінниця Володимир
13 Дніпро Катеринославхліб
14 Кіровоградська обл. Тарасівка
15 Рівне Свиспан-Костопіль
16 Тернопіль ДСО-Поділля
17 Полтава ФК Андріївка
18 Донецька обл. Титан
19 Миколаїв Орексім
20 Бердянськ АЗМОЛ
21 Миколаївська обл. Автолокомотив
22 Луганська обл. Щит
23 Кременчук -
24 Львівська обл. Русин-О
25 Чернівецька обл. Волока
26 Краматорськ -
27 Ужгород Минай


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: