Івано-Франківська область, перша лига: багато емоцій – мало футзалу

У суботу двома матчами в Івано-Франківську розпочався другий тур у першій лізі обласних змагань.
           Першими на площадку вийшли футзалісти делятинського “Прута” та обласні податківці. Вже на першій хвилині  ДПС повів у рахунку. Швидкий гол дозволив одним первести гру у спокійне русло, а інших “заставив” йти в атаку. І десятинці сміливо розпочали штурм воріт податківців, а ті у свою чергу гостро контратакували. Однак, голів у першій половині не було. Гравці більше діяли на емоціях, ніж демонстрували фут зальну гру. І лише у дебюті другого тайму податківці зуміли провести дві гострі атаки, які завершили влучними ударами. Здобувши комфортний рахунок у матчі, податківці розслабилися і одразу пропустили. Та розвинути успіх десятинці не зуміли – при завершенні атак діяли не точно, часто на емоціях втрачали м’яч. А, коли не забиваєш ти, то неодмінно заб’ють тобі. Так і сталося наприкінці матчу, коли податківці довели свою перевагу до розгромної – 6:2.

Надто емоційним видався другий матч між друзями-суперниками – ямницьким “Вихором” та івано-франківським “Легіоном”. Надмірне бажання перемогти у матчі з перших хвилин “принесло” у пасив команд по чотири командні фоли. Гострі швидкі атаки, боротьба по всій площадці, багато порушень і фолів – все це було у матчі. Першими відкрили рахунок легіонери. А другий гол у ворота “Вихора” ще більше додав емоцій у гру. Вже на 5 хв ямничани залишаються у численній меншості (за друге попередження площадку залишив О. Зуб’як) та цим гравці “Легіону” не скористалися, але третій гол забили, коли грали у рівних складах. Ямничани одразу відповіли і вже на перерву йшли, відстаючи на один пункт у рахунку. Прикрий випадок стався наприкінці першого тайму, коли підчас гострої атаки на ворота “Вихора”, арбітри на побачили гри рукою захисника та ще й не призначили кутового...

Не вщухали емоції і у другому таймі. Ямничани знову пропустили, але через три хвилини все-таки зрівняли рахунок – 4:4. Зайва нервозність заважала гравцям як в атаці так і при захисті воріт. Вони часто помилялися і “заробляли” невиправдані фоли. При такому сумбурі знову вийшов вперед “Легіон”. А, коли на 19 хв ямничани знову залишилися у численній меншості, то, здалося,що легіонери “дотиснуть” суперника. Однак, вони знову не скористалися з такого “подарунку” суперника і не збільшили гольовий запас. А, коли до фінальної сирени залишалося 6! секунд, Віталій Мухтаров наважився на удар, який “прошив” захист легіонерів. У підсумку бойова нічия – 5 : 5.

Зовсім інші емоції вирували у недільних матчах, адже це були матчі-відкриття нового футзального сезону у Снятині та Долині. Вперше офіційні змагання обласного рівня у першій лізі відбулися у цих містах. МФК “Долина” приймав івано-франківський “Helix-Галицький Двір”. З перших хвилин матчу господарі повели атаки на ворота суперника і добилися результату. Дещо зменшені розміри площадки вимагали від івано-франківців часу на адаптацію. Та досвідчені футзальні бійці з “Helix-Галицький Двір”, які мають чималий досвід виступів у різних залах, скоро приборкали певні незручності і амбітних господарі, хоча перший тайм програли з різницею у два голи. Друга половина пройшла за переваги гостей, які зуміли зрівняти рахунок, а на останніх секундах могли ще й вирвати перемогу. У підсумку бойова нічия – 4:4.

Урочисто пройшов матч-відкриття футзальної першості у Снятині. Привітання гравцям та вболівальникам, які прийшли на цю святкову подію у спорткомплекс ”Колос” від місцевої влади та голови Асоціації міні-футболу Івано-Франківської області Ігоря Овчара, музичні вітання від чарівних покутянок – все це передувало футзальним баталіям першого офіційного матчу обласної першості.

Сам поєдинок видався бойовим та емоційним. Господарі одразу пішли на штурм воріт суперника, бажаючи порадувати численних прихильників першим голом у домашньому матчі. Та суперник з Микуличина, який також давно змагається у обласній першості вправно тримав оборону, а при можливості гостро контратакував. Та на 5-й хвилині Іван Шинкарик завдав невідпорного удару під поперечину воріт суперника і відкрив рахунок у матчі. Надалі суперники демонстрували гру, у якій домінувала силова боротьба та пресинг. У цей час відмінно працював у воротах голкіпер микуличинців Андрій Вередюк, який рятував свою команду від потужних ударів снятинців. Та на 15 хв і він був безсилий врятувати свої ворота від удару Ігоря Краєвського. Збільшивши відрив у рахунку, господарі не збавляли темп та гості також мали нагоди відзначитися. Це їм вдалося на передостанній хвилині, коли Михайло Ліхновський точно пробив після розіграшу м’яча з аута. Цей гол додав ще більшої інтриги у матчі. Гості пішли ва-банк та спробували зіграти з п’ятим польовим. Однак, це їм не вдалося і вони пропустили втретє. Зусилля партнерів завершив Тарас Турчинський, який закріпив першу домашню перемогу МФК “Снятин” над МФК “Микуличин” з рахунком 3:1.