Хмельницький: «Вентс» - переможець різдвяного футзального турніру

У фінальному поєдинку підопічні Миколи Сохорука здобули вольову перемогу над «Агроном-Королівським смаком»

Ось і добіг до свого логічного завершення різдвяний футзальний турнір серед команд-учасниць Преміум-ліги, організований Асоціацією міні-футболу (футзалу) Хмельницької області. У змаганнях взяло участь 9 колективів, які по кубковій системі впродовж двох днів визначали імена призерів та переможця турніру.

В перший день було зіграні поєдинки попереднього етапу та чвертьфінальні протистояння. Усі матчі видалися напрочуд цікавими та безкомпромісними, відповідаючи істинним традиціям кубкових ігор.

«Тетра» - «Вентс» - 0:1 (0:0)
Арбітри: В. Папірович, Бондарь
Гол: Побережник (52)
«Тетра»: Сікора, Калошин, Пампурак, Стасюк, П. Терлецький, Скалій, Ярош, Ахмедов, Кузьмин, Михальчук
«Вентс»: Матусов, Дикий, Побережник, Нечипор, Гнідий, Бондар, Святий, Діброва, Стасюк
Попередження: Ахмедов (14), Ярош (33), Пампурак (52) – Дикий (47)

Відкривав турнір матч 1/8 фіналу, в якому зустрічалися «Тетра» та «Вентс». Обидві команди з перших хвилин розпочали діяти у обережній манері, роблячи акцент на грі у захисті. Перший небезпечний момент створили господарі. Кузьмін небезпечним ударом з розвороту цілив у праву «шістку», однак Матусов у карколомному стрибку ліквідував загрозу. Відповідь номінальних гостей не забарилася. Побережник виконав ефектний рейд по правому флангу, і виконав чудовий простріл на дальню стійку, де Діброва впритул розстрілював голкіпера, проте Сікора ціною надзусиль врятував свою команду від очевидного голу. Підопічні Юрія Черенкова перехопили ініціативу, і гравці «Вентса» відверто розпочали нервувати, не встигаючи за стрімкими атаками свого опонента. Як наслідок, під завісу тайму гості перевищили допустимий ліміт фолів, і «Тетра» отримали відмінний шанс вийти вперед у рахунку у вигляді дабл-пенальті. «Вирок» взявся виконувати Михальчук, однак молодий нападник господарів не зумів поцілити бодай у рамку воріт. Міг невтомний Михальчук вже у наступній атаці реабілітуватися, проте у ближньому бою не зміг переграти Матусова.
Активніше розпочали другу половину господарі. Стовідсоткові нагоди вивести вперед свою команду у рахунку мали Стасюк та Ахмедов, однак вище всяких похвал у рамці воріт діяв Матусов, раз-по-раз рятуючи свою команду від неприємностей. Повинен був відкривати рахунок Калошин, проте капітан «Тетри» не зумів реалізувати вихід віч-на-віч із голкіпером. Відоме футбольне правило спрацювало відразу. Побережник відгукнувся на чудову скидку Дикого, і прицільним ударом з-за меж карного майданчика поцілив точнісінько у праву «шістку» - 0:1. Господарі пішли ва-банк, перейшовши на гру із п’ятим польовим гравцем. «Тетра» розпочала відчайдушний штурм воріт свого опонента, і мала відмінну нагоду для того, щоб врятуватися від поразки, проте Матусов зреагував на удар з дабл-пенальті у виконанні Ахмедова. У підсумку - «Вентс» здобуває важку мінімальну перемогу з рахунком 1:0 і виходить до чвертьфіналу наших змагань.

«Динамо-УМВС» - «Ротор» - 4:3 (2:2)
Арбітри: Подворний, Беринда
Голи: Патоїшин (2), Сторожук (7), Бабій (42), Подлюк Арт. (45) – Ращик (9, 22), В. Костишин (32)
«Динамо-УМВС»: Трочинський, Бабій, Арт. Подлюк, Розгон, Наскальний, Зозуля, Заєць, Сторожук, Патоїшин, Соботюк, Анд. Подлюк, Сохорук
«Ротор»: Лановий, В. Костишин, Ращик, Шпаков, Донець, Левченко, Крутяков, Федорко, Олексійчук, Д. Костишин
Попередження: Левченко (49), Федорко (54)

Відкривав чвертьфінальну стадію поєдинок між «Динамо-УМВС» та «Ротором».
Перша осмислена атака в матчі завершилася взяттям воріт. Бабій розкішною передачею вивів на ударну позицію Патоїшина, і Михайло прицільним пострілом з гострого кута знайшов шпарину поміж ніг Ланового – 1:0. Не встигли «роторці» як слід оговтатися, як вже були знову змушені розпочинати з центру майданчика. Сторожук відгукнувся на філігранну передачу Бабія у центр карного майданчику, і потужним ударом з кількох метрів не залишив жодних шансів голкіперу – 2:0. Гості не опустили голову, і вже через декілька хвилин Ращик скоротив розрив до мінімуму – 2:1. Впродовж наступної хвилини небезпечними ударами обмінялися Бабій та Ращик, однак на висоті були голкіпери обох команд. «Ротор» активізувався, і це незабаром дало свої плоди. Ращик виявився першим на підборі, і невідпорним ударом під поперечину відродив інтригу у цій зустрічі – 2:2.
Другий тайм був не менш цікавим. Донець розкішною передачею вивів на ударну позицію Костишина, і той не схибив – 2:3. «Динамівців» такий хід подій на майданчику явно не влаштовував, і вже в наступній атаці Бабій прицільним ударом у протихід голкіперу замкнув націлену передачу Сохорука від кутового прапорця – 3:3. Гравці «Динамо-УМВС» перехопили ініціативу, і невдовзі змогли схилити шальки терезів на свій бік. Розгон чудовою діагональною передачею знайшов Подлюка, і Артур потужним ударом зльоту у верхній кут вивів свою команду вперед – 4:3. До завершення матчу обмдві команди мали безліч нагод для того, аби змінити цифри на табло, однак рахунок у підсумку так і не змінився – 4:3 на користь «Динамо-УМВС», яке здобуває путівку до півфіналу наших змагань.

«Спортлідер-2» - «Епіцентр-К» - 1:5 (0:1)
Арбітри: Беринда, Подворний
Голи: Жаріков (31) – Самсонюк (2, 37, 53), Гарієвський (47), Безвещук (54)
«Спортлідер-2»: Стаднік, Ситнік, Романюк, Жаріков, Давидний, Нік, Соколюк, Гранатюк, Токарчук, Хамдамов
«Епіцентр-К»: Остяк, Безвещук, Овчинніков, Гончарук, Гарієвський, Успенський, Девлиш, Олянчук, Самсонюк
Попередження: Давидний (48) – Самсонюк (49)
Початок матчу став справжнім «холодним душем» для господарів. Вже на 2-ій хвилині Самсонюк чудово зіграв на добиванні після удару Безвещука і потужним пострілом під поперечину не залишив жодних шансів Стадніку – 0:1. На куражі гості могли забити вдруге, проте Успенський не зміг реалізувати вихід віч-на-віч із голкіпером. Підопічним Віктора Мглинця вдалося вирівняти гру, і результат вмить дав про себе знати. Блискучу багатоходівку «Спортлідера-2» влучним ударом завершив Денис Жаріков – 1:1. Впродовж наступної хвилини команди обмінялися різкими випадами. Спочатку забивати міг Безвещук, який втік на побачення із Стадніком, проте Микола виграв очну дуель в нападника «Епіцентру-К». «Лідери» огризнулися в контратаці. Романюк чудово відпасував на дальню стійку, де Ситнік впритул розстрілював голкіпера, однак Остяк в неймовірному стрибку парирував «мертвий» м’яч, зірвавши гучну овацію багаточисленних вболівальників. Відоме футбольне правило спрацювало відразу. Самсонюк відгукнувся на націлену передачу Олянчука від кутового прапорця, і прицільним ударом з розвороту в лівий верхній кут вивів свою команду вперед – 1:2. Не встигли господарі як слід оговтатися, як вже знову були змушені розпочинати з центру майданчика. Невтомний Олянчук відпасував на Гарієвського, і той зусиль партнера не змарнував – 1:3. «Лідери» кинулися рятувати гру, розпочавши діяти із п’ятим польовим, проте це жодних дивідендів не принесло. Навпаки, Вадим Безвещук та Олександр Самсонюк сповна скористалися помилками господарів при грі у більшості, і влучними ударами по незахищених воротах встановили підсумковий рахунок – 5:1 на користь «Епіцентру-К», який впевнено крокує до півфіналу.

«Спортлідер-3» - «Агрон-Королівський смак» - 1:3 (0:0)
Арбітри: Жмурко, Божко
Голи: Данилюк (49, аг.) – Беркита (33, 38), Юрчак (52)
«Спортлідер-3»: Алексейчук, Глас, Яремчук, Філь, Остапенко, Бродзянський, Рудюк, Шеремета, Шевчук
«Агрон-Королівський смак»: Бритковський, Протаковський, Костів, Карпа, Паперовський, Пліс, Беркита, Юрчак, Данилюк, Мещишин, Цінчик, Даньків
Попередження: Шевчук (39)

Активніше розпочали господарі. Відкривати рахунок міг Шеремета, який потужним ударом цілив у ліву «дев’ятку» після розіграшу штрафного удару, проте за тернополян в цьому епізоді зіграла поперечина. «Лідери» не прагнули зупинятися на досягнутому, і вже в наступній атаці Філь впритул розстрілював голкіпера після скидки Гласа, однак Бритковському в неймовірному стрибку вдалося парирувати «мертвий» м’яч після удару Сергія. Команда із Тернополя діяла переважно другим номером, і невдовзі ця тактика принесла результат. Беркита відгукнувся на скидку Паперовського, і прицільним ударом з-за меж карного майданчика вивів свою команду вперед у рахунку – 0:1. Не встигли господарі як слід прийти до тями, як вже були змушені знову розпочинати з центру майданчика. Паперовський чудово відпасував від кутового прапорця у центр карного, де невтомний Беркита невідпорним ударом у верхній кут оформив дубль – 0:2. Підопічні Артема Гласа не опустили голову, і вже через декілька хвилин скоротили розрив у рахунку до мінімуму. Це Данилюк зрізав сферу у сітку власних воріт після зразкового флангового прострілу у виконанні Яремчука – 1:2. «Лідери» перейшли на гру з п’ятим польовим в надії врятувати матч, проте ця тактика жодних дивідендів не принесла. Навпаки, Юрчак блискуче зіграв на перехопленні, і точним ударом по порожніх воротах встановив підсумковий рахунок – 3:1 на користь «Агрону-Королівського смаку», який здобує путівку до півфіналу наших змагань.

«Ковчег» - «Вентс» - 4:5 (2:3)
Арбітри: Божко, Жмурко
Голи: Пробитий (13), Гуралечко (24, 44), Стець (36) – Діброва (6, 45), Святий (23), Дикий (25), Побережник (31)
«Ковчег»: Дячук, Жук, Стець, Пробитий, Гуралечко, Луцюк, Мейко, Чорний
«Вентс»: Балістовський, Дикий, Побережник, Нечипор, Гнідий, Бондар, Святий, Діброва, Стасюк
Попередження: Гуралечко (43) – Дикий (39), Балістовський (43)
Вилучення: Дикий (53, повторне попередження)

Завершував перший ігровий день двобій між «Ковчегом» та «Вентсом», який у очному протиборстві належало визначити ім’я останнього півфіналіста різдвяного турніру серед команд Преміум-ліги.
Активніше розпочали гості, яким невдовзі вдалося повести у рахунку. Діброва відгукнувся на зразкову передачу Побережника від кутового прапорця, і прицільним ударом в нижній кут не залишив жодних шансів голкіперу – 0:1. Підопічні Артура Шитенкова не знітилися, і вже в наступній атаці відновили статус-кво. Пробитий ефектним пострілом з-за меж карного майданчику знайшов шпарину поміж ніг Балістовського – 1:1. Пропущений гол став каталізатором атакувальних дій гравців «Вентса», і вже через декілька хвилин свою команду вперед вивів Святий, який точним ударом завершив блискучу багатоходівку – 1:2. Господарі діяли переважно другим номером, і ця тактика невдовзі принесла свої плоди. Стець чудовою передачею врозріз вивів на ударну позицію Гуралечка, і Юрій холоднокровним ударом в дальній кут не залишив жодних шансів голкіперу – 2:2. Не встигла хвилинна стрілка зробити бодай один повний оберт, як своє вагоме бомбардирське слово сказав Дикий. Олександр чудово зіграв на перехопленні, і невідпорно пробив у лівий верхній кут – 2:3.
В дебюті другої половини перевагу «Вентса» закріпив Побережник, який точним ударом в праву «шістку» замкнув виважену скидку невтомного Дикого – 2:4. Здавалося, що доля цього поєдинку вже фактично вирішена, однак зовсім по-іншому думали гравці «Ковчега». Спочатку розрив до мінімуму скоротив Стець – 3:4. Господарі додали у швидкості, і вже через декілька хвилин Гуралечко невідпорно пробив у нижній кут після розіграшу штрафного, знову відродивши інтригу – 4:4. Здавалося, що серії післяматчевих пенальті не уникнути, однак іншої думки був Роман Діброва. «Трійка» гостей втік по флангу на побачення із голкіпером, і потужним ударом в ліву «шістку» встановив підсумковий рахунок – 5:4 на користь «Вентса», який стає останнім півфіналістом нашого турніру.
Наступного дня відбулися вирішальні поєдинки змагань, в ході яких були визначені імена призерів та переможця турніру.

«Агрон-Королівський смак» - «Динамо-УМВС» - 4:2 (3:1)
Арбітри: Подворний, Божко
Голи: Карпа (5), Юрчак (23), Пліс (25), Беркита (54) – Бабій (9, 29)
«Агрон-Королівський смак»: Бритковський, Протаковський, Костів, Паперовський, Карпа, Беркита, Пліс, Данилюк, Цінчик, Юрчак, Даньків, Мещишин
«Динамо-УМВС»: Трочинський, Бабій, Наскальний, Сохорук, Колесников, Розгон, Подлюк Арт., Подлюк Анд., Сторожук, Заєць, Соботюк
Попередження: Даньків (20), Беркита (24), Карпа (35) – Колесников (29)

Відкривав програму заключного дня змагань перший поєдинок півфінальної стадії, у якому «схрестили шаблі» «Агрон-Королівський смак» та «Динамо-УМВС».
Перша ж осмислена атака завершилася взяттям воріт. Карпа ефектним фінтом обіграв захисника, і потужно пробив з розвороту у лівий верхній кут – 1:0. «Динамівці» не опустили голову, і вже через декілька хвилин відновили паритет. Це після розіграшу ауту Бабій невідпорним ударом в праву «дев’ятку» не залишив жодних шансів Бритковському – 1:1. Пропущений м’яч став каталізатором атакувальних дій тернополян. Виводити свою команду вперед у рахунку міг Пліс, який прицільним ударом в ліву «шістку» замикав фланговий простріл, проте сфера після його пострілу перевірила на міцність каркас воріт. Вже в наступній атаці забивати повинен був Паперовський, однак рятівником гостей в цьому епізоді виявився Колесников, який у самовідданому підкаті в останній момент виніс кулястого з лінії порожніх воріт. Команда із Тернополя продовжувала володіти ініціативою, і невдовзі змогли матеріалізувати свою ігрову перевагу у забитий м’яч. Пліс розкішною передачею врозріз знайшов на дальній стійці Юрчака, і той не схибив – 2:1. Не встигли «динамівці» як слід оговтатися, як вже знову були змушені розпочинати з центру майданчика. Це Пліс відгукнувся на скидку невтомного Паперовського, і прицільним ударом у лівий верхній кут закріпив перевагу господарів – 3:1.
Не менш цікавою була і друга половина зустрічі. Колесников пройшов лівим флангом, і відкотив сферу під удар Бабію. Той зусиль партнера не змарнував – 3:2. Забитий м’яч вселив неабияку впевненість у гравців «Динамо-УМВС», які відразу перехопили ініціативу та розпочали справжній штурм воріт тернопільської команди. Відновити паритет міг Бабій, який ударом у правий верхній кут замикав націлену передачу у виконанні Сохорука, однак за господарів в цьому епізоді зіграла стійка. Відмінні нагоди відзначитись мали Наскальний та Артур Подлюк, проте справжні дива у рамці воріт творив Бритковський, раз-по-раз парируючи «мертві» м’ячі після підступних пострілів гравців гостей. «Агрон-Королівський смак» діяв переважно другим номером, роблячи акцент на швидкі контратаки. Під завісу зустрічі «динамівці» почали часто фолити, не встигаючи за стрімкими проривами тернополян, і як наслідок, перевищили допустимий ліміт фолів. Дабл-пенальті взявся виконувати Беркита, і холоднокровним ударом в ліву «шістку» встановив підсумковий рахунок – 4:2 на користь команди із Тернополя, яка стає першим фіналістом нашого турніру.

«Епіцентр-К» - «Вентс» - 0:1 (0:0)
Голи: Стасюк (54)
«Епіцентр-К»: Остяк, Гончарук, Олянчук, Девлиш, Самсонюк, Лисий, Гарієвський, Овчинніков, Безвещук, Атласюк
«Вентс»: Матусов, Балістовський, Святий, Діброва, Стасюк, Бондар, Дикий, Побережник, Гнідий, Тавратов, Нечипор, Боца, Чутченко
Попередження: Самсонюк (40) – Матусов (19), Дикий (54)

Останню путівку до фіналу виборювали в очному протиборстві «Епіцентр-К» та «Вентс».
Обидві команди розпочали дуже обережно. Перший небезпечний момент створили господарі. Самсонюк потужно бив з гострого кута у правий верхній кут, однак Матусов ціною надзусиль врятував свою команду. Гості відповіли небезпечним дальнім ударом у виконанні Стасюка, проте стражу воріт «Епіцентра-К» в неймовірному стрибку вдалося ліквідувати загрозу. Господарі перехопили ініціативу, і були близькими до того, щоб відкрити рахунок, однак після прицільного пострілу невтомного Самсонюка у праву «дев’ятку» підопічних Миколи Сохорука від неприємностей виручила стійка. Майже відразу ледь не спрацювало відоме футбольне правило, проте Тавратову не вдалося переграти у ближньому бою Остяка.
В другому таймі ініціативою здебільшого володіли підопічні Віктора Власова. Відмінні нагоди відзначитись мали Гарієвський та Самсонюк, однак вище всяких похвал у рамці воріт діяв Матусов, який раз-по-раз рятував «Вентс» від серйозних неприємностей у вигляді пропущених м’ячів. Гості робили акцент на стрімкі контратаки, які зривати «Епіцентру-К» вдавалося лише ціною грубих порушень правил. Під завісу зустрічі ця тактика принесла свій результат, проте Дикий, пробиваючи дабл-пенальті, не зумів поцілити бодай у ствір. Здавалося, що серії післяматчевих пенальті не уникнути, однак гравці «Вентса» були зовсім іншої думки. За 13 (!) секунд до завершення матчу Іван Стасюк відгукнувся на довгу передачу у виконанні Побережника, і невідпорним ударом в ліву «шістку» приніс своїй команді таку потрібну перемогу, а з нею – і путівку до фіналу турніру.

«Агрон-Королівський смак» - «Вентс» - 3:4 (1:1)
Арбітри: Бондарь, В. Папірович
Голи: Пліс (2), Паперовський (45, 53) – Побережник (13), Святий (53, 54), Бондар (54)
«Агрон-Королівський смак»: Бритковський, Протаковський, Костів, Паперовський, Карпа, Пліс, Беркита, Данилюк, Цінчик, Даньків, Мещишин, Юрчак
«Вентс»: Матусов, Балістовський, Святий, Діброва, Стасюк, Бондар, Дикий, Побережник, Гнідий, Тавратов, Боца, Чутченко
Попередження: Мещишин (8), Костів (30) – Боца (15), Діброва (42)

Фінальний поєдинок змагань, у якому зустрічалися «Агрон-Королівський смак» та «Вентс» без перебільшення став справжньою окрасою турніру. Забігаючи наперед відзначу, що обидві команди подарували багаточисленним вболівальникам справжнє видовище, яке тримало у напрузі до самісінької фінальної сирени.
Активніше розпочали господарі. Пліс чудово зіграв на підборі, і розкішним ударом з-за меж карного майданчику поцілив точнісінько у праву «дев’ятку», не залишивши Матусову жодних шансів – 1:0. Підопічні Миколи Сохорука не опустили руки, і вже через декілька хвилин змогли відновити паритет. Це Побережник наважився на удар з гострого кута, і сфера після рикошету від Бритковського залетіла у сітку – 1:1. Тернополяни активізувалися, і могли відразу вийти вперед у рахунку. Беркита прицільним ударом зльоту у нижній кут замикав скидку Пліса, проте за гостей в цьому епізоді зіграла стійка.
З перших хвилин другого тайму команда із Тернополя заволоділа ініціативою, і забитий м’яч не змусив на себе довго чекати. Паперовський відгукнувся на зразкову передачу Даньківа у центр карного майданчика, і потужним ударом зльоту поцілив точнісінько у лівий верхній кут – 2:1. «Вентс» пішов ва-банк, перейшовши на гру з п’ятим польовим гравцем. Ця тактика не принесла жодних дивідендів, навпаки Паперовський влучно пробив по незахищених воротах після помилки гостей при грі у захисті, зробивши перевагу тернополян ще більш відчутнішою – 3:1. Здавалося, що перемога вже нікуди не дінеться із рук (точніше із ніг – прим. автора) гравців «Агрону-Королівського смаку», однак зовсім по-іншому думали підопічні Миколи Сохорука, які, забігаючи наперед, проявили неймовірний характер та волю до перемоги. Спочатку Святий вдало зіграв на добиванні після удару Бондаря, скоротивши розрив до мінімуму – 3:2. Через декілька секунд невтомний Святий потужним ударом в праву «дев’ятку» замкнув чудову скидку Дикого, відродивши інтригу в цій зустрічі – 3:3. І це ще було не все! Своє вагоме бомбардирське слово сказав Сергій Бондар, який прицільним ударом з гострого кута за 6 (!) секунд до фінальної сирени приніс своїй команді таку бажану перемогу з рахунком 4:3, а з нею і почесне ім’я чемпіона наших змагань!

Після того, коли пил баталій на майданчику згас, відбулася яскрава церемонія нагородження, в ході якої було нагороджено переможців та призерів змагань, а також кращих у індивідуальних номінаціях:

«Кращий воротар турніру»: Владислав Бритковський («Агрон-Королівський смак»)

«Кращий універсальний гравець турніру»: Артем Гончарук («Епіцентр-К»)

«Кращий молодий талант турніру»: Ігор Бабій («Динамо-УМВС»)

«Кращий бомбардир турніру»: Дмитро Святий («Вентс»)

«Кращий гравець турніру»: Дмитро Матусов («Вентс»)