Хмельницький, Бізнес Преміум-ліга: визначились імена фіналістів турніру

У вирішальному матчі змагань зустрінуться «Динамо-ГУНП» та «Вентс»

Виходить на фінішну пряму дебютний розіграш Бізнес Преміум-ліги з міні-футболу, організований Асоціацією міні-футболу (футзалу) Хмельницької області. У суботу, 4-ого червня, змагальний марафон продовжився матчами півфінальної стадії плей-офф, переможці яких у фіналі визначать ім’я чемпіона турніру, а переможені в очному протиборстві розіграють долю бронзових нагород. Хоч сенсацій вони не подарували, оскільки «Вентс» та «Динамо-ГУНП» впевнено переграли своїх опонентів та здобули перепустки до фінального матчу, сумувати багаточисленним вболівальникам, які в цей день стали свідками видовищних та надрезультативних баталій на штучних майданчиках НВК №10 явно не доводилося. Про все це і не тільки далі у нашому огляді.

«Вентс» - «Меблі-Лідер» - 5:2 (2:0)

Арбітри: Бондар, Божко

Голи: Святий (5), Жаріков (21, 46), Луцюк (28), Побережник (31) – Михайленко (41), Лапенюк (42)

«Вентс»: Болістовський, Восканян, Побережник, Дикий, Монастирський, Луцюк, Бондар, Бідюк, Святий, Жаріков, Токарчук

«Меблі-Лідер»: Михайленко, Лапенюк, Ротко, Литвинюк, Сівак, Ананін, Ващук, Вороністий, Бухер, Антощук, Суєцький

Півфінальну стадію відкривав поєдинок другої та третьої команд за підсумками «регулярки», «Вентсу» та «Меблі-Лідера» відповідно.

Вже з перших секунд номінальні господарі заволоділи територіальною ігровою перевагою. Втілювати її у забиті м’ячі по черзі могли Дикий та Луцюк, однак Суєцький на останньому рубежі власних воріт діяв надпереконливо. «Меблі-Лідер» ж діяв у притаманній манері, другим номером, очікуючи свого шансу у швидких контратаках. І він випав номінальним гостям на 4-ій хвилині, коли Михайленко розкішним пасом врозріз вивів на побачення із голкіпером Бухера, той своїм шансом не скористався, з кількох метрів пробивши точнісінько у Болістовського. Відоме футбольне правило спрацювало відразу. Після чергового затяжного розіграшу у виконанні «Вентса» на ударній позиції виявився Святий, і потужно пробив з лінії воротарського. М’яч, зрикошетивши від захисника, змінив свою траєкторію та затріпотів у сітці воріт спантеличеного таким розвитком подій Суєцького – 1:0. На куражі «вентсівці» могли відразу закріпити власну перевагу у рахунку, однак Суєцький на останньому рубежі відверто впіймав кураж, і парирував майже усе, що летіло в ствір його воріт. Але і він виявився безсилим на 21-ій хвилині, коли Жарікову залишалося з кількох метрів лише влучити у порожній кут після націленного пасу Бідюка в центр воротарського – 2:0.

Віддамо належне «меблевикам», які не опустили руки, і вже в дебюті другої 25-ти хвилинки скорочувати розрив у рахунку до мінімального міг Сівак, однак його підступний постріл метрів з 10-ти прийшовся у стійку. І саме тоді знову спрацювала відома футзальна аксіома. Овації трибун зірвав Луцюк, який перехопивши м’яч поблизу центральної лінії, на швидкості викотився по флангу віч-на-віч із голкіпером, і холоднокровно пробивши в протихід Суєцькому, довів рахунок на табло до розгромного – 3:0. Через декілька миттєвостей поринув у обіймах партнерів і Побережник, який красивим ударом в праву «дев’ятку» замкнув скидку від Ігоря Монастирського – 4:0.

Після цього «Вентс» дещо «збавив оберти», чим сповна скористався його суперник, який видавши на гора ударну двохвилинку, впродовж якої двічі змусив капітулювати Болістовського, зумів відродити інтригу в матчі. Особливо у цей відрізок «феєрив» Михайленко, який спочатку забив сам, холоднокровно пробив в лівий нижній кут з лінії воротарського (щоправда, не обійшлося тут без мінімального рикошету від захисника), а невдовзі і асистував Лапенюку – 4:2. Це наабияк додало спортивної злості номінальним господарям, які стали активніше та наполегливіше діяти в атаці, і під завісу зустрічі таки досягли свого. Це Жаріков, гарматним ударом під поперечину завершивши вишукану навісну передачу від Токарчука, оформив дубль у зустрічі і підсумковий рахунок на табло – 5:2 на користь «Вентса», який стає першим фіналістом нашого турніру.

«Динамо-ГУНП» - «МобіФренд» - 9:3 (5:0)

Арбітри: Божко, Бондар

Голи: Колесников (5, 7, 22), Сторожук (16), Розгон (17), Лахмай (27, 37), Соботюк (33), Березовський (35) – О. Вакух (26, 36), Южанінов (32)

«Динамо-ГУНП»: Колесников, Сохорук, Попроцький, Сторожук, Бабій, Заєць, Лахмай, Розгон, Соботюк, Березовський

«МобіФренд»: Д. Вакух, О. Вакух, Гулько, Єременко, Мазур, Султанов, Южанінов, Філіпчук, Ладунець

Попередження: Ладунець (27)

І іншому півфіналі зустрічалися «Динамо-ГУНП» та «МобіФренд».

Розпочали гру суперники неймовірно жваво, вже в її дебюті обмінявшись доволі гострими випадами. Змінювати нулі на табло міг Бабій, однак своїм шансом не скористався, після розкішного пасу від Соботюка, з кількох метрів пробивши точнісінько у голкіпера. На це «МобіФренд» відповів моментом Султанова, який опинився на ударній позиції після чудової скидки від Дмитра Вакуха, однак із вигідної позиції пробив над поперечиною. Цей епізод став свого роду «тривожним дзвіночком» для номінальних господарів, які вмить взяли ігрову ініціативу під свій контроль, і матеріалізували її у забитий м’яч на 5-ій хвилині. Сторожук відпасував з флангу на Колесникова, який витримавши гросмейстерську паузу, з розвороту холоднокровно пробив у дальній нижній кут – 1:0. Через декілька хвилин капітан «Динамо-ГУНП» оформив і дубль, з кількох метрів переправивши шкіряний снаряд у ціль після вивіренної передачі від Бабія – 2:0.

Схоже, цей гол відправив «МобіФренд» у стан гроггі, чим активно намагався скористатися його суперник, однак Мазур на останньому рубежі творив справжні чудеса, як мінімум двічі парирувавши відверто «мертві» м’ячі після ударів Соботюка. Але і він виявився безсилим на 16-ій хвилині, коли Сторожук гарматним пострілом з кута воротарського поцілив точнісінько у праву «дев’ятку» - 3:0. «Динамо-ГУНП» не зупинялося на досягнутому, і ще двічі до перерви змусивши свого опонента розпочинати гру від центрального півкола, зробивши цим самим більш ніж вагому заявку на підсумковий успіх. Спочатку відкрив лік  забитим голам у матчі Розгон, буквально з метра закотивши снаряд у ціль після зразкового пасу Лахмая в центр воротарського, а під завісу першої 25-ти хвилинки оформив хет-трик Колесников, вдало зігравши на добиванні після удару Бабія – 5:0.

Друга 25-та хвилинка пройшла під знаком відкритої гри, що неабияк подобалося глядачам. Вже відразу після перерви суперники обмінялися красивими голами: на гросмейстерський удар Вакуха у праву «дев’ятку» майже від бокової лінії, «динамівці» відповіли не менш ефектним голом Лахмая, який після довгого вводу від Попроцького, не давши м’ячу опуститись на газон, ефектно зльоту пробив впритирку із стійкою – 6:1. А тим часом «гойдалки» на майданчику лише продовжувалися. У наступній атаці «МобіФренд» один м’яч відквитав зусиллями Южанінова, який виявився найспритнішим на дальній стійці після прострілу Олега Вакуха, проте такий рахунок на табло протримався не більше хвилини. Відновив перевагу «динамівців» у п’ять забитих м’ячів Соботюк, невідпорно пробивши під поперечину метрів з 7-ми після скидки від Бабія – 7:2. Через декілька миттєвостей приймав вітання від партнерів і Березовський, який холоднокровно пробив у протихід голкіперу з лінії воротарського, на що «МобіФренд» спромігся відповісти голом Олега Вакуха, який виявився першим на добиванні після удару свого брата, Дмитра. Однак останнє слово в цій зустрічі залишилося все одно за номінальними господарями, а точніше за Геннадієм Лахмаєм, який красивим пострілом з лінії воротарського поцілив точнісінько у лівий верхній кут – 9:3 на користь «Динамо-ГУНП», яке у фіналі турніру зіграє із «Вентсом», а «МобіФренд» ж у очному протиборстві із «Меблі-Лідером» визначить долю бронзових медалей змагань.

Олександр Таран, прес-служба Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області