Хмельницький. «Спортлідер-3» - команда з чемпіонськими традиціями

Дата 25 грудня 2005 року сміливо заслуговує на те, аби бути записаною золотими літерами у літописі аматорського футзалу Хмельницького. Саме тоді у нашому місті за ініціативи Хмельницької обласної газети «Спортивний лідер+», редактором якої тоді був Артем Глас, була створена футзальна команда з однойменною назвою.

Новостворена команда відразу вирішила спробувати свої сили у Другій групі чемпіонату Хмельницького з футзалу. «Лідери» тішили око неймовірно видовищними а водночас дуже грамотними діями на майданчику, клепаючи перемоги одна за одною, і буквально зметаючи із свого шляху всіх опонентів. Підсумкове перше місце стало цілком заслуженим, і подарувало самобутньому колективу заповітну перепустку у Першу лігу чемпіонату міста.

Сезон 2006/2007 команда розпочала вже у другому за рангом міському футзальному дивізіоні. Підопічні Артема Гласа, який і досі залишається незмінним граючим тренером колективу, блискуче стартували у турнірі. «Спортлідер+» демонстрував неймовірно змістовну як для новачка змагань, однак для того, щоб вийти у фінальну частину забракло фарту. У підсумку – 4-е місце в групі з 10 команд, яке було розцінено як вдалий результат для дебютного сезону на більш високому рівні.

Наступний сезон став ще більш успішнішим. «Спортлідер+» із стовідсотковим показником пройшов груповий етап, і заслужено виборов путівку у фінальну стадію, де із «Арсеналом-МАДОК» та «Конферматом» змагався за підвищення у класі. Нажаль, вибороти омріяні золоті медалі не вдалося – «лідери» двічі поступилися, і посіли підсумкову третю сходинку.

Сезон 2008/2009 по праву вважається одним із кращих у славній історії «Спортлідера+». Підопічні Артема Гласа на одному диханні пройшли групову стадію першолігових змагань, а у фінальній пульці по черзі переграли «ДБК» (7:5), «ХІСТ-Україну» (8:2) та деражнянський «Олімп» (6:3), і з гросмейстерським результатом 12 перемог у 12 матчах стали чемпіонами другого за рангом міського дивізіону і нарешті здобули омріяне право на підвищення у класі.

Наступного сезону команда дебютувала у Вищій лізі чемпіонату Хмельницького з футзалу. Неозброєним оком було помітно, що колективу не вистачало досвіду подібних протистоянь, однак це «лідери» намагалися компенсувати величезною самовіддачею та неймовірними морально-вольовими якостями. Підсумкове восьме місце лише продемонструвало високий потенціал клубу, який тоді стрімко піднімався на вершину аматорського футзалу нашого міста.

У сезоні 2011/2012 «Спортлідер+» заявив про себе у весь голос. Команда трощила суперників один за одним, однак дещо пригальмувала на фініші, зігравши внічию із своїми головними конкурентами у боротьбі за «золото» - «Конферматом» та «Університетом». Підсумок – друге місце, яке красномовно засвідчило про відчутний прогрес клубу.

Те, про що мріяли та говорили гравці та тренери команди відбулося через рік. Спочатку команда вийшла у плей-офф, де спочатку у серіях до двох перемог здолала маститі «Арсенал-Чернігівське» та «Епіцентр-К», і здобула путівку у фінал турніру, де її суперником у боротьбі за золоті медалі було «Динамо-УМВС». У фінальній битві «Спортлідер+» двічі впевнено переміг – 4:1 та 3:0, і став переможцем чемпіонату Хмельницького з футзалу!!!

Наразі команда блискуче виступає у Преміум-лізі відкритому регіональному чемпіонаті Хмельницького з футзалу, організованому Асоціацією міні-футболу (футзалу) Хмельницької області, і по праву вважається одним із претендентів на перемогу та участь у всеукраїнському фіналі АФЛУ. Побажаємо колективу невпинного прогресу у розвитку та підкорення все нових і нових ігрових вершин.