Дніпропетровська ЗОШ №141 потрапляє у фінал

До Дніпропетровська з’їхались переможці регіональних етапів Всеукраїнських змагань «Кубок Націй Данон» серед команд складених з гравців 2003 року народження. До кращих колективів Харківської, Донецької та Дніпропетровської областей нажаль не приєдналися представники Луганщини через складну і напружену ситуацію в регіоні.

18 травня у день приїзду бажаючі мали змогу відвідати заключний матч 23-го чемпіонату України серед команд Прем’єр-ліги «Дніпро» (Дніпропетровськ) – «Металург» (Донецьк) і поринули в атмосферу справжнього футбольного свята, а вже зранку у понеділок учасники «Шкіряного м’яча» мусили вирішувати долю єдиної путівки у Львів на цьогорічний фінал.

Другий день розпочався зі змагань з елементів техніки. У жонглюванні якнайкраще проявила себе Катерина Сафронова з Донецької ЗОШ №55 імені О. Г. Коржа, до речі єдина дівчина учасниця турніру. Катя набила м’яча 75 разів. Цей результат перевершив абсолютний рекордсмен у цьому виді Матвій Трикоз з Дніпроперовська (ЗОШ №141). Його показник – 431 удар по м’ячу у повітрі. Господарі проявили себе і в інших технічних справах. Так на дальність сильніше пробив Артем Товкач – 44 метри. В ударах на точність приз дістався Валентину Мовчану.

Саме Валентин Мовчан став автором першого голу. Це відбулося на другій хвилині зустрічі між командами ЗОШ №141 м. Дніпропетровськ і ЗОШ №55 м. Донецьк. До перерви у сітці воріт донеччан побувало ще два м’ячі. Остаточний результат поєдинку 5:0 на користь господарів поля. Доля третього місця вирішилася в наступному матчі. Команда ЗОШ №6 м. Куп’янськ Харківської області переграла ЗОШ №55 з рахунком 3:0. Тож бронза за донеччанами. А от переможець визначався в останній грі. Школярам з Куп’янська потрібна була лише перемога. Однак створити небезпеку біля воріт суперника підопічним Максима Коленди було не легко, оскільки дніпропетровці не збиралися грати на утримання рахунку і ще до перерви ледве не відправили шкіряного у сітку. Розв’язка відбулася у другому таймі. Спочатку дніпряни забили з порушенням правил, а за дві хвилини до кінця поєдинку все було виконано вже без заперечень фланговий прохід і націлений простріл Валентина Мовчана влучним ударом завершив Матвій Трикоз. На останній хвилині ЗОШ №6 могла врятуватися від поразки однак м’яч після удару Кирила Книша з лінії воріт вибив Олександр Низький. Тож 1:0 і дніпропетровці крокують далі.

І до вашої уваги кращі гравці у складі кожної команди:
ЗОШ №55 м. Донецьк – Данило Ламбрінов
ЗОШ №6 м. Куп’янськ – Данило Ржевський
ЗОШ №141 м. Дніпропетровськ – Михаїл Железняк.

Церемонію нагородження на стадіоні «Молодіжний парк» у Дніпропетровську разом з представниками Асоціації аматорського футболу України, а також регіональної федерації проводила заступник міського голови Ірина Зайцева. Учасники змагань отримали командні та індивідуальні призи від компаній «Данон» та «Адідас». А головним призом для переможця ЗОШ №141 м. Дніпропетровськ стала поїздка на фінал , який відбудеться з 26 по 28 травня у м. Львові на стадіоні «Арена-Львів».